با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب بررسی تقابل شیطان با نماز اثر محمدعلی جابریoff

کتاب بررسی تقابل شیطان با نماز

نویسنده:محمدعلی جابریانتشارات:انتشارات کتاب جمکرانسال انتشار:۱۳۹۵تعداد صفحه‌ها:۱۴۶ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۶از ۲۴ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۵

تعداد صفحه‌ها۱۴۶ صفحه

دسته‌بندی
کلیات اسلام۱ مورد دیگر

معرفی کتاب بررسی تقابل شیطان با نماز

«بررسی تقابل شیطان با نماز» اثر محمدعلی جابری (-۱۳۵۶) کتابی است که دشمنی شیطان را با نماز به تصویر کشیده و راهکارهای مقابله با این دشمن را بیان کرده‌است. کتاب چهار فصل دارد که در فصل نخست، اندکی درباره شیطان سخن می‌گوید، در فصل دوم، جایگاه نماز را بیان می‌کند، در فصل سوم، تقابل شیطان را با نماز توضیح می‌دهد و از راه‌هایی سخن به میان می‌آورد که شیطان برای منع بنده از نمازگزاری و تباه کردن نماز وی از آنها استفاده می‌کند و در فصل چهارم، آموزش می‌دهد که چگونه با این راه‌های شیطانی مقابله کنیم و شیطان را از زندگی خود دور سازیم. یکی از راه‌های مقابله با شیطان در این کتاب، «استعاذه» معرفی شده‌است: وقتی رسول خدا سلام‌الله‌علیه، آن کسی که چنان گرم در وادی قرب خداوند به پیش رفت که جبرئیل در سدره‌المنتهی از او بازماند، از شر شیطان به خدا پناه می‌برد دیگر تکلیف ما روشن است. طبیعت ما چنین است که به محض احساس خطر، به دنبال پناه می‌گردیم و طبیعت خدا هم چنین است که اگر کسی صادقانه به او پناه برد حتماً او را در پناه خود مأوا خواهد داد. بعضی مواقع حملات شیطان شدیدتر است، برای همین است که در برخی موارد مثل: نمازخواندن، قرائت قرآن، ورود به بازار و... به ما دستور داده‌اند که استعاذه کنیم؛ در یک کلمه هرگاه شیطان به ما حمله کرد باید به خدا پناه برد. در رکعت اول نماز هم قبل از گفتن بسم‌الله الرحمن الرحیم مستحب است که انسان استعاذه نماید. البته این نکته هم یادمان نرود که استعاذۀ واقعی با گفتن با اعوذبالله حاصل نمی‌شود! در موقع گفتن اعوذبالله، حال انسان باید مثل کسی باشد که باور دارد الان دشمنی قوی و مسلح متوجه اوست، همان‌گونه که اگر گرگ او را دنبال کند ایستادن معنا ندارد. بازار از آن جاهایی است که احتمال لغزش در آن فراوان است، برای همین امام صادق علیه السلام سفارش می‌کنند هنگام ورود به بازار از شر شیطان به خدا پناه ببریم و...

نظرات کاربران

𝐑𝐄𝐙𝐀
۱۳۹۶/۰۹/۰۱

کتاب فوق العاده ای حتما بخونیدش... تاثیرات مثبت خوبی داره روی آدم و راه کارهای خوبی یاد میگیرین... ممنون از طاقچه بابت گذاشتن همچین کتاب هایی... دستتون‌درد نکنه واقعا...

سینا
۱۳۹۷/۰۱/۲۵

عالیه

s.latifi
۱۳۹۷/۰۵/۰۴

خیلی خوبه مخصوصا برای هدیه به نوجوانان

رضا. 1
۱۳۹۶/۰۹/۰۵

خیلی آموزنده و خوب این کتاب احسنت مثل یک کتاب درسی میمونه، روون و دلنشین هم هست.

Omid H
۱۳۹۶/۱۰/۲۸

خوبه دنبال همچین کتابی بودم

Amir Ali
۱۳۹۶/۰۹/۰۶

فوق العاده۰۰۰۰۰۰۰

Shayan
۱۴۰۰/۰۱/۰۳

همیشه میدانیم که شیطان دشمن اشکارماست و نمازهم ستون ورکن اصلی دین است .اما برای خود من همیشه وهمیشه یاداوری لازم است.اول اسم کتاب توجهم را جلب کرد وبعد هم خلاصه وبعد هم خریدم و به سرعت کتاب راخواندم..کتابی بسیار جذاب

- بیشتر
دایه مکفی
۱۳۹۹/۱۲/۰۸

کاش نشر کتاب جمکران سخاوت به خرج میداد تا کتابهاش وارد بینهایت بشه.

mahdi_fdc_95
۱۳۹۸/۰۲/۱۳

من به چنتا از دوستام هدیه دادم خیلی خوبه

hdavari
۱۳۹۹/۰۴/۲۷

نمونه شو خوندم روان نوشته شده بود. خیلی وقت بود به شیطان دقت نمیکردم⁦☹️⁩⁦👍🏾⁩⁦👍🏾⁩

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۸۲)
کسی که مشخص نیست هر زمان چه کاری دارد، وقت نماز هم هزار کار دارد.
s.latifi
ابلیس را یادت هست، جرمش این بود که در آیینه وجود آدم علیه السلام عکس خدای آدم را ندیده بود؛ نتوانست سرش را به سجده فرود آورد؛ لذا زبانش را باز کرد: خدایا اگر از این سجده معافم کنی چنان عبادتت کنم که احدی نکرده باشد. خدا هم جوابش داده بود که من عبودیت می‌خواهم نه عبادت
ツAlirezaツ
پاسخ خیلی واضح و روشن است؛ به همان دلیل که نماز صبح را دو رکعت می‌خوانی، در هر رکعت یک رکوع و دو سجده انجام می‌دهی، به همان دلیل هم باید نمازت را عربی بخوانی. ما عبدیم، معبود باید بگوید چگونه او را پرستش کنیم نه ما بندگان.
ツAlirezaツ
ای رسول خدا، فلان جوان پشت سر شما نماز می‌خواند ولی اهل فحشا هم هست، فرمود: حتماً نمازش روزی دستش را می‌گیرد، مدتی نگذشت که جوان توبه کرد.
رضا. 1
مادری که صدای گریه بچه‌اش را می‌شنود ولی نمازش را کوتاه نمی‌کند شاید عابد خوبی باشد ولی عبد خوبی نیست؛ چرا که در این‌جا امر مولا عوض شد ولی او حواسش نبود.
s.latifi
هنگامی که رسول خدا صلی الله علیه وآله، معاذبن جبل را به مدینه فرستاد، او را چنین توصیه نمود: ای معاذ تمام معارف اسلام را برایشان بیان کن و بیشترین تلاشت برای اقامه نماز باشد، چرا که نماز به منزله سر اسلام است.
ツAlirezaツ
شیطان هم برای اینکه تسبیح دینمان را از دستمان دربیاورد، دو راه دارد: از بین‌بردن دانه‌دانۀ دانه‌ها و راه دوم پاره‌کردن نخ تسبیح. البته تجربه ابلیس بیش از این است که خودش را معطل دانه‌های تسبیح دین ما کند؛ یک‌راست می‌رود سراغ نخ تسبیح، و آن چیزی نیست جز نماز؛ نماز است که اگر از ما گرفته شود، دانه‌دانه خوبی‌های دیگر هم از وجود ما پر می‌کشند.
ツAlirezaツ
به قول مولوی: باد خشم و باد شهوت، باد آز برد او را که نبود اهل نماز
ツAlirezaツ
به قول حافظ شیراز: گرت هواست که معشوق نگسلد پیوند نگه دار سر رشته را تا نگه دارد
ツAlirezaツ
به عزتت سوگند، همۀ آنان را گمراه خواهم کرد ... سپس از پیش رو و از پشت سر، و از طرف راست و از طرف چپ آن‌ها، به سراغشان می‌روم و بیشتر آن‌ها را شکرگزار نخواهی یافت!
ツAlirezaツ