با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب رسول ابلیس اثر محمدمهدی سلمان‌پورoff

کتاب رسول ابلیس

نویسنده:محمدمهدی سلمان‌پورانتشارات:انتشارات کتاب جمکرانسال انتشار:۱۳۹۵تعداد صفحه‌ها:۲۵۳ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۳از ۴ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۵

تعداد صفحه‌ها۲۵۳ صفحه

دسته‌بندی
حدیث۱ مورد دیگر

معرفی کتاب رسول ابلیس

«رسول ابلیس» کتابی از محمدمهدی سلمان‌پور (-۱۳۶۵) با موضوع مهدویت دروغین و پیشینه تاریخی‌اش و جعل سند و حدیث در این‌باره است. در مقدمه آمده‌است: پیشینه ادعای مهدویت به درازای تاریخ اسلام است. انگیزه‌های مختلف دنیوی سبب می‌شد تا افرادی برای خود یا دیگران، مدعی مهدویت شوند.معاویه قدیمی‌ترین این ادعاها را داشت؛ جاعلان حدیث در تقابل با نفرین‌های متعدد رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله، حدیثی به این مضمون جعل کردند که پیامبر خدا دعا کرده تا او «مهدی» باشد چنان که این سخن نیز از کیسه جعل سر برآورد که اگر معاویه را می‌دیدید، می‌گفتید این مهدی است. حتی خود مخالفان نیز درباره این روایات جعلی مناقشه و تردید دارند.... ادعای مهدویت در میان شیعیان، سال‌ها قبل از ولادت حضرت صاحب‌الامر (عج) به میان آمده است. محمدبن عبدالله، مشهور به نفس زکیه، اولین مدعی برخاسته از شیعیان بود. اهل بیتش او را مهدی می‌نامیدند و معتقد بودند که روایات مهدویت درباره او است. ابوالفرج اصفهانی از ابن داب چنین روایت کرده که محمد بن عبدالله از کودکی مردم را به خود دعوت می‌کرد و مهدی نامیده می‌شد. جعل مهدویت برای او تا آنجا پیش رفت که جاعلان حدیثی ساختند که نام مادر مهدی سه حرفی است و اولش هاء و آخرش دال است تا با نام مادر محمد بن عبدالله مطابقت کند که هند بود! محمد حتی بر منبر نیز خود را مهدی می‌نامید و به مردم می‌گفت: شما تردیدی ندارید که من مهدی هستم و من اویم. درش عبدالله بن الحسن که در زمان خود مرجع زیدیه بود، سوگند می‌خورد که مهدی از فرزندان امام مجتبی علیه السلام و به طور مشخص از فرزندان او است.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

نسیم
۱۳۹۶/۰۸/۱۷

باید کتاب خوبی باشه.... موضوعش که نابه

کاربر ۱۹۲۱۹۹۳
۱۳۹۹/۰۳/۲۹

ضمن عرض سلام...بنده این کتاب رو خریداری کردم و بعد از مدتی که بخشی از اون رو خوندم...دیگه متاسفانه باز نمیشه.... یعنی خرید این‌کتاب تاریخ انقضا داره. کاش این موضوع رو در ذیل مطلب میذاشتید که کتاب رو زودتر تا

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۷)
در ده‌ها حدیث تصریح شده که هنگام ظهور، حضرت عیسی علیه السلام از آسمان فرود می‌آید و در پشت سر آن حضرت نماز می‌خواند.
سیّد جواد
تعداد کسانی که در طول غیبت صغری و کبری ادعای باطل کرده‌اند، بسیار فراوان است و شرح آنها به تألیف چندین مجلد نیاز دارد.
سیّد جواد
معاویه علاوه بر اینکه همه این احادیث را نادیده گرفته، آنچه را که نقل کرده تقطیع نموده است؛ زیرا حدیث این است: «لا مهدی الا و عیسی بن مریم علیه السلام معه؛ مهدی نیست، جز اینکه عیسی بن مریم علیه السلام با او است».
سیّد جواد
پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله در ده‌ها حدیث بیان فرموده که حضرت مهدی عجل‌الله‌تعالی‌فرجه از عترت من، از صلب علی علیه السلام، از فرزندان حسین علیه السلام و از فرزندان حضرت فاطمه سلام‌الله‌علیها است.
سیّد جواد
نخستین فردی که در این باره سخن گفته و ادعای باطل کرده، معاویه بن ابی‌سفیان است که خطاب به بنی‌هاشم گفت: «و قد زعمتم أنّ لکم ملکا هاشمیا و مهدیا قائما، والمهدی عیسی بن مریم علیه السلام و هذا الأمر فی أیدینا حتی نسلّمه الیه؛ شما خیال می‌کنید که یک حکومت هاشمی و یک مهدی قائم از برای شما هست؛ در حالی که مهدی همان عیسی بن مریم ‌ علیه السلام است و این امر در دستان ماست تا روزی که به او -مهدی- تسلیم کنیم».
سیّد جواد
خداوند حکیم برای جلوگیری از مدعیان دروغین، نشانه‌های فراوانی قرار داده و گزارش آن در کتب آسمانی و احادیث نورانی پیشوایان معصوم آمده است که تعداد آنها از مرز دو هزار می‌گذرد. در طول تاریخ، شیّادان فراوان در عرصه مهدویت ورود پیدا کرده، به تحریف حقایق پرداخته، برای خود یا افراد مورد نظرشان ادعای مهدویت کرده‌اند.
سیّد جواد
از نخستین روزی که بشر در کره خاکی قدم نهاده، نوید بهروزی انسان‌ها به هنگام ظهور آخرین امام‌نور، توسط پیامبران الهی به توده ها ابلاغ شده و گزارش آن در آیات نورانی قرآن به صراحت آمده است: «و لَقد کَتَبنا فی الزَبوُر مِن بَعدِ الذکر أنّ الأرض یَرثُها عِبادی الصالِحُون؛ علاوه بر بیان - تورات - در زبور نیز نوشتیم که زمین را بندگان شایسته‌ام به ارث خواهند برد». با نگاهی گذرا به تورات، انجیل، زبور و دیگر کتب انبیا که در ضمن کتاب مقدس به پیوست تورات و انجیل گردآوری و با احتساب گویش‌های محلی به بیش از هزار زبان ترجمه و منتشر شده است، صحت این ادعا به اثبات می‌رسد.
سیّد جواد