با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رسالت حقوق‌دانان (تکالیف حقوق‌دانان در منظومۀ فکری مقام معظم رهبری مدظله‌العالی)

دانلود و خرید کتاب رسالت حقوق‌دانان (تکالیف حقوق‌دانان در منظومۀ فکری مقام معظم رهبری مدظله‌العالی)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رسالت حقوق‌دانان (تکالیف حقوق‌دانان در منظومۀ فکری مقام معظم رهبری مدظله‌العالی)  نوشته  سازمان بسیج حقوق‌دانان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب رسالت حقوق‌دانان (تکالیف حقوق‌دانان در منظومۀ فکری مقام معظم رهبری مدظله‌العالی)

کتاب «رسالت حقوق‌دانان (تکالیف حقوق‌دانان در منظومۀ فکری مقام معظم رهبری مدظله‌العالی)» به همت سازمان بسیج حقوق‌دانان در ۳۰۰ صفحه و شش فصل شامل: لزوم شناسایی هدف، لزوم خودسازی و تهذیب نفس، لزوم طراحی ساختارها، لزوم ارتقا بهره‌وری حقوقی، لزوم ارتقا کارآمدی نهادهای حقوقی، حقوق‌دانان و مسئولیت در حوزه حقوق بشر به چاپ رسیده‌است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: علم حقوق شاخه‌ی از دانش علوم اجتماعی و علوم انسانی است که غایت آن تنظیم روابط اجتماعی، تثبیت امور و برقراری عدالت در جامعه است و این اهداف زمانی در جامعه ایرانی اسلامی محقق می‌گردد که حقوق مبتنی بر مبانی و نظریات اسلامی طراحی گردد. در این میان یکی از تکالیف مهمی که بر عهده حقوقدانان اسلامی قرار می‌گیرد این است که درباره مسائل حقوقی اسلام به طور عام و مسائل حقوق جزایی، حقوق قضایی، حقوق خصوصی و حقوق عمومی التفات نمایند و به نظریه سازی و آزاداندیشی در ابعاد مختلف نظام حقوقی اسلام بر پایه مبانی اسلامی بپردازند.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
«اولین و مهم‌ترین قدم خودسازی این است که انسان به خود و به اخلاق و رفتار خود با نظر انتقادی نگاه کند؛ عیوب خود را با روشنی و دقت ببیند و سعی در برطرف کردن آن‌ها داشته باشد.»
bemo
با توجه به جایگاه علم حقوق به‌عنوان علم تنظیم‌گر روابط اجتماعی و با التفات به جایگاه «قانون» و نقش آن در نظم‌دهی به جوامع، حقوق‌دانان باید در رابطه با موقعیت، رسالت و جایگاه خود در ایجاد این تمدن التفات داشته باشند تا بتوانند با ایجاد یک حرکت هماهنگ و پیشرو، ایجاد تمدن نوین اسلامی در دنیای امروز را تضمین نمایند.
bemo

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۹۶۴۷۶-۷-۵
دسته بندی
تعداد صفحات۳۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۹۶۴۷۶-۷-۵

تجربه بهتر در اپلیکیشن