با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب مهارت‌‌های توسعه‌ی خلاقیت و نوآوری (مهارت‌های زندگی۶) اثر علی دنیادیده

کتاب مهارت‌‌های توسعه‌ی خلاقیت و نوآوری (مهارت‌های زندگی۶)

نویسنده:جان تاون سندژاک فاویهمترجم:علی دنیادیدهانتشارات:انتشارات اندیشه آریاسال انتشار:۱۳۹۰تعداد صفحه‌ها:۶۴ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:بدون نظر

سال انتشار۱۳۹۰

تعداد صفحه‌ها۶۴ صفحه

معرفی کتاب مهارت‌‌های توسعه‌ی خلاقیت و نوآوری (مهارت‌های زندگی۶)

کتاب «مهارت‌های توسعه خلاقیت و نوآوری (مهارت‌های زندگی۶)» جلد ششم از مجموعه مهارت‌های زندگی به قلم جان تاون‌سند و ژاک فاویه و ترجمه دکتر علی دنیادیده (-۱۳۴۹) است که در ۵ فصل به تعریف و توضیح خلاقیت، شیوه‌های مدیریت خلاقیت، شیوه‌های سنجش خلاقیت، ایجاد ایده‌های خلاق و نحوه ارائه و کاربردی کردن این ایده‌ها پرداخته‌است.

بخشی از کتاب را می‌خوانید:

اگر کمی دقت داشته باشید، متوجه می‌شوید که در اکثر کاریکاتورها و یا جملات طنز، یک لحظه طلایی وجود دارد که در آن لحظه شنونده یا بیننده دو رشته افکار غیرمرتبط را به هم مرتبط ساخته و پس از درک مسئله موضوع برایشان خنده‌دار می‌نماید. به‌عنوان مثال، به لطیفه زیر توجه کنید:

«می‌دانستی که یک ایرلندی هفته پیش رکورد جهانی دوی صد متر را شکسته است؟ او توانسته ۱۰۳ متر بدود!»

اینجا دو رشته فکر در برابر هم قرار می‌گیرد که یکی با دیگری در تضاد است و همین موضوع است که موجب جالب نمودن این لطیفه شده و دیگران را می‌خنداند.

دو نکته‌ای که در مقابل هم قرار می‌گیرند، یکی زمان است و دیگری فاصله. مسلما زمانی که گفته می‌شود فلانی رکورد جهانی دوی صد متر را شکست، شنونده منتظر شنیدن مدت زمانی کمتر از رکورد پیشین است و زمانی که گوینده مسئله مسافت که ۱۰۳ متر است را مطرح می‌کند، این تفاوت اندیشه موجب خنده وی می‌گردد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است