با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مهارت‌‌های توسعه‌ی خلاقیت و نوآوری (مهارت‌های زندگی۶)

دانلود و خرید کتاب مهارت‌‌های توسعه‌ی خلاقیت و نوآوری (مهارت‌های زندگی۶)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مهارت‌‌های توسعه‌ی خلاقیت و نوآوری (مهارت‌های زندگی۶)  نوشته  علی دنیادیده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مهارت‌‌های توسعه‌ی خلاقیت و نوآوری (مهارت‌های زندگی۶)

کتاب «مهارت‌های توسعه خلاقیت و نوآوری (مهارت‌های زندگی۶)» جلد ششم از مجموعه مهارت‌های زندگی به قلم جان تاون‌سند و ژاک فاویه و ترجمه دکتر علی دنیادیده (-۱۳۴۹) است که در ۵ فصل به تعریف و توضیح خلاقیت، شیوه‌های مدیریت خلاقیت، شیوه‌های سنجش خلاقیت، ایجاد ایده‌های خلاق و نحوه ارائه و کاربردی کردن این ایده‌ها پرداخته‌است.

بخشی از کتاب را می‌خوانید:

اگر کمی دقت داشته باشید، متوجه می‌شوید که در اکثر کاریکاتورها و یا جملات طنز، یک لحظه طلایی وجود دارد که در آن لحظه شنونده یا بیننده دو رشته افکار غیرمرتبط را به هم مرتبط ساخته و پس از درک مسئله موضوع برایشان خنده‌دار می‌نماید. به‌عنوان مثال، به لطیفه زیر توجه کنید:

«می‌دانستی که یک ایرلندی هفته پیش رکورد جهانی دوی صد متر را شکسته است؟ او توانسته ۱۰۳ متر بدود!»

اینجا دو رشته فکر در برابر هم قرار می‌گیرد که یکی با دیگری در تضاد است و همین موضوع است که موجب جالب نمودن این لطیفه شده و دیگران را می‌خنداند.

دو نکته‌ای که در مقابل هم قرار می‌گیرند، یکی زمان است و دیگری فاصله. مسلما زمانی که گفته می‌شود فلانی رکورد جهانی دوی صد متر را شکست، شنونده منتظر شنیدن مدت زمانی کمتر از رکورد پیشین است و زمانی که گوینده مسئله مسافت که ۱۰۳ متر است را مطرح می‌کند، این تفاوت اندیشه موجب خنده وی می‌گردد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۱/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۰۴۴-۲۱-۷‬‬
تعداد صفحات۶۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۱/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۰۴۴-۲۱-۷‬‬

تجربه بهتر در اپلیکیشن