با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حدس بزنید کی؟

دانلود و خرید کتاب حدس بزنید کی؟

۲٫۸ از ۵۳۱ نظر
۲٫۸ از ۵۳۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حدس بزنید کی؟  نوشته  امین شیرپور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حدس بزنید کی؟

داستان "حدس بزنید کی؟" در بخش مردمی جایزه ادبی بهرام صادقی به عنوان دومین داستان انتخاب شده‌است. *** داستان "حدس بزنید کی؟" یکی از ۲۰ داستان برگزیده‌ی سومین دوره‌ی جایزه ادبی بهرام صادقی است که از بین ۱۰۰۶ داستان ثبت‌شده در دبیرخانه‌ی جایزه، در مرحله‌ی اول داوری برگزیده شده‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸۶)
حمید
۱۳۹۵/۱۱/۲۴

داستان را که شروع کردم یکه خوردم : "به به چه داستانی چقدر خوب بود این کلنجار با کیبورد. داستان خوبی پیش رویم است. خلاقیت دارد. نو و خوش ساخت است" امضای خاص داشت. زبان و طنز جذابی داشت.

- بیشتر
mahsa
۱۳۹۵/۱۱/۱۷

داستان متفاوت و جدیدی داشت ولی کشش خاصی نداشت یک روند خسته کننده ای را دنبال می کرد.

مجید
۱۳۹۶/۱۱/۱۶

به نظر من یه جورایی واقعا بی معنی و بی سر و ته بود.... البته نظر دیگران هم متینه

:-)
۱۳۹۷/۰۲/۲۸

خوش به حال این نویسنده. انشاءلله داستان های بهتری بنویس. ایدش رو خیلی دوست داشتم. عالی!

نرگــــــــس بانو
۱۳۹۷/۰۳/۰۵

من نفهمیدم اخرش کی بود؟

mahdi.f
۱۳۹۶/۱۲/۰۵

خیلی قشنگ و فوق‌العاده بود من هم عین شخصی که این داستان رو بیا کرد برای اشیاء روح و شعور و ادراک و حس قائلم

Masood Bahrami
۱۳۹۷/۰۲/۰۶

سرگرم کننده بود و فقط همین

mohammad
۱۳۹۷/۰۶/۳۰

خلاقانه بود و صرفا برای یک نونگری به اطرافمون و به اجزای زندگیمون اما خوب شاید کمی هم ضعیف بود. درواقع تاثیر گذار و تامل برانگیز نبود فقط یه داستان بود همین

مهشید
۱۳۹۸/۰۴/۱۸

داستان رو خیلی دوست داشتم. ایدش برام جدید بود و اولین کتابی بود که خوندم و تا این حد به زندگی قرن ۲۱ نزدیک بود. دیگه از دنیای کهن خوندن بسه. از فیس بوک و توییتر و سامسونگ فولد برام

- بیشتر
کاربر ۸۶۳۱۱
۱۳۹۵/۱۱/۱۹

داستان به موضوع خوبی پرداخته، تاثیر و نقش تکنولوژی در زندگی انسان. از آن جا که امروزه همه جهان درگیر وسایل جدید ارتباطی هستند و وسایلی مثل تلویزیزن و یخچال در دورافتاده ترین محل های سکونت انسان، به شرط وجود برق،

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۳)
در آن لحظه‌ی خاص، چه اتفاقی می‌افتد که تابلوی نقاشی تصمیم می‌گیرد سقوط کند؟ یا چه اتفاقی می‌افتد که میخ دیگر نمی‌تواند تابلو را تحمل کند؟ آیا میخ و تابلو سال‌های سال با هم در مورد این سقوط حرف زده‌اند و لحظه‌ی خاصی را بین خودشان تعیین کرده‌اند؟ لحظه‌ای که در آن، بدون هیچ دلخوری، بدون هیچ قضاوتی از همدیگر جدا شوند؟
helen
کسی که بازی را طراحی کرده خودش استاد آن بازی است، نمی‌شود توی آن بازی شکستش داد.
fateme
تستر انگار که دلش برای بغل کردن نان تنگ شود آن را گرم می‌کند.
_SOMEONE_
روزنامه‌ها می‌نوشتند مردی که آخرالزمان را به تاخیر انداخت اما من دوست داشتم بنویسند کسی که زبان وسیله‌ها را فهمید و آدم‌ها را تا جای ممکن به زندگی سابق‌شان برگرداند.
TIFFAN
این‌چیزها را اگر در این متن دیدید خودتان بدانید که کار من نیست، کار خودِ لپ‌تاپ است. لپ‌تاپم قبل‌ترها انقدر بی‌شعور نبود، یعنی هم بود و هم نبود.
helen
دل‌مان می‌خواست با قرص‌های خواب بخوابیم و صبح که بیدار شویم بهمان بگویند کابوس بوده و این اتفاقات اصلاً نیفتاده‌اند. همه‌چیز مسخره شده بود
BehRad
شاید همینی که لپ تاپ می‌گوید باشم، اما اعتقاد دارم خواب که ببینم یک مشکل حل می‌شود آن مشکل حل می‌شود. از "اینکه" تا آخرین "می‌شود" جایش اینجا نبود و خیلی پایین‌تر بود ولی خودتان می‌دانید چه کسی بدون اجازه آن را کپی کرده، زیر اول و آخرش خط کشیده و آن را اینجا گذاشته.
helen
دل‌مان برای کانال‌های مسخره‌ی تلویزیون تنگ شده بود، برای توییتر و فیسبوک، برای اپل و بِلَک‌بِری‌هایمان، برای راه به راه سلفی گرفتن و توی اینستاگرام گذاشتن، برای برنامه‌ی روتین‌مان. دل‌مان می‌خواست با قرص‌های خواب بخوابیم و صبح که بیدار شویم بهمان بگویند کابوس بوده و این اتفاقات اصلاً نیفتاده‌اند
helen
دقیقه‌ی صد و بیست‌و‌هشتِ فیلم "افسانه‌ی هزار و نهصد" به کارگردانی جوزپه تورناتوره، آنجا که مرد تپل دارد از پیرمرد صاحب مغازه‌ می‌پرسد چرا تابلوهای نقاشی‌ یکهو از روی دیوار می‌افتند؟ آن‌هم وقتی سال‌ها با همان میخ خاص به همان دیوار خاص وصل بوده‌اند و هیچ اتفاق خاصی برایشان نیفتاده. بوم (با سه بار کشیدگی بین ب و میم و بولد شدن کل کلمه) ، در آن لحظه‌ی خاص، چه اتفاقی می‌افتد که تابلوی نقاشی تصمیم می‌گیرد سقوط کند؟ یا چه اتفاقی می‌افتد که میخ دیگر نمی‌تواند تابلو را تحمل کند؟ آیا میخ و تابلو سال‌های سال با هم در مورد این سقوط حرف زده‌اند و لحظه‌ی خاصی را بین خودشان تعیین کرده‌اند؟ لحظه‌ای که در آن، بدون هیچ دلخوری، بدون هیچ قضاوتی از همدیگر جدا شوند؟
mahak
چرا تابلوهای نقاشی‌ یکهو از روی دیوار می‌افتند؟ آن‌هم وقتی سال‌ها با همان میخ خاص به همان دیوار خاص وصل بوده‌اند و هیچ اتفاق خاصی برایشان نیفتاده.
نیلوفر

تجربه بهتر در اپلیکیشن