دانلود و خرید کتاب ورزشکار هوشیار جورج مامفورد ترجمه صالح معظم
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب ورزشکار هوشیار اثر جورج مامفورد

کتاب ورزشکار هوشیار

معرفی کتاب ورزشکار هوشیار

کتاب ورزشکار هوشیار (رازهایی برای عملکرد خاص؛ مایندفول) نوشتهٔ جورج مامفورد و ترجمهٔ صالح معظم و اشکان علیزاده و فهیمه حسنی و میلاد اسماعیلی حیدرآباد و ویراستهٔ محمد خبیری است و انتشارات حتمی آن را منتشر کرده است.

انتشارات حتمی یکی از ناشرین معتبر و نام‌آشنا در حوزه نشر کتاب‌های تخصصی علوم ورزش و پزشکی است که پس از طی مراحل پر فراز و نشیب، به این جایگاه دست یافته است.

از ابتدای فعالیت، انتشارات حتمی به‌طور تخصصی در زمینه علوم ورزشی و آکادمیک به چاپ کتاب پرداخت، اما در سال‌های اخیر، اقبال مردم و عموم جامعه به کتاب‌های ورزشی زیاد شده و اکنون ۷۰درصد از کتاب‌های انتشارات حتمی در زمینه تربیت بدنی در سطح عمومی، رشته‌های ورزشی، فدراسیون‌ها و … است. با توجه به نیاز جامعه به‌ویژه پس از شیوع ویروس کرونا، اخیراً چاپ کتاب‌های پزشکی و سلامت و به‌ویژه پزشکی در حوزه ورزش به مجموعه فعالیت‌های انشارات حتمی افزوده شد.

اعتقاد مدیریت انتشارات حتمی بر این است که در زمینه علوم ورزشی باید با علم و پیشرفت‌های روز همگام بود و لذا بیش از ۸۰درصد از کتاب‌های منتشر شده در قالب ترجمه است. تاکنون تعداد ۵۳۷ عنوان از کتاب‌های انتشارات حتمی در سایت خانه کتاب ثبت شده و برای ۶۹۷ مورد نیز تاکنون شابک صادر شده است.

انتشارات حتمی در مدت یک دهه فعالیت خود در حوزه نشر کشور، موفق به دریافت ۱۲ نشان برتر کشوری ازجمله ناشر نمونه کشور در سال ۱۳۹۳، برگزیده کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، برگزیده کتاب‌های علوم ورزشی دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۱ و لوح تقدیر از سوی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای کشور برای چاپ کتاب «راهنمای تغذیه بالینی در کووید ۱۹» شده است.

انتشارات حتمی علاوه بر تقویت زمینه‌های فعالیت و همکاری با نهادها و مراکز متولی ورزش و علوم ورزشی در کشور، در چشم‌انداز پیش‌روی خود، نگاهی نیز به آن سوی مرزهای کشور و حضور در عرصه بین‌الملل دارد.

درباره کتاب ورزشکار هوشیار

همهٔ ما انسان‌ها به داشتن عملكرد خوب و خالص علاقه‌مندیم. هميشه به دنبال پيداكردن راه‌های رسيدن به اين عملكردهای خوب و به‌كارگيری آن‌ها برای پيشرفت بوده و هستيم. يک محقق علاقه دارد خوب و خالص تحقيق كند، يک خواننده دوست دارد با تمام احساس بخواند، يک ورزشكار در پی قهرمانی و رسيدن به حداكثر توان خود است و…

جورج مامفورد، دانش و تجربه فوق‌العاده‌ای در روان‌شناسی ورزش دارد كه به ورزشكاران كمک می‌کند تا در اوج توانمندی‌های بالقوه خودشان به فعاليت بپردازند. او به بسياری از ورزشكاران در سطح جهانی كمک كرده است تا به پتانسيل واقعی و كامل خود برسند.

جورج مامفورد هوشياری را به عنوان يكی از عوامل مهم در كنار تمركز و بينش، قلب تمرينات مراقبه می‌داند كه به ورزشكار كمک می‌کند كه هر لحظه از زمان را به طور عميق و مؤثر زندگی كند و شادی و نشاط را برایش به ارمغان آورد و نيز بتواند درد و رنج تمرينات سنگين و طاقت‌فرسا را مديريت كند. هوشياری برای او به معنی معطوف‌کردن توجه، به يک روش خاص در زمان حال است، درحالی‌كه قضاوتی صورت نگيرد، هر چند كه زندگی فرد به آن بستگی داشته باشد. در واقع در اين كتاب مامفورد از تغيير عميق هوشياری انسان صحبت می‌کند، نه به عنوان چيزی دور و دست‌نيافتنی، بلكه به عنوان چيزی كه در زمان حال در دسترس همه ما قرار دارد.

مهم نيست شما چه كسی و در كجا هستيد. شما می‌توانید از يوغ بندگی فكرتان نجات يابيد و وجدانتان را روشن كنيد و آن را در زندگی ورزشی و غیرورزشی روزانه تداوم ببخشيد. در اين سطح، ناخودآگاه به سوی هوشياری تازه‌ای به عنوان خود واقعی كشيده می‌شوید تا طعم روشنايی و درک واقعی را بچشيد.

البته تا زمانی كه خودتان طعم اين توانايی هوشياری را نچشيد، شايد واژه‌ها برايتان تكراری و خسته‌كننده جلوه كند، ولی با صبوری، به محض اينكه آن را متوجه شديد، می‌بینید كه به چه قدرت روانی خوبی برای تمرينات سنگين دست یافته‌اید، چون هر انسانی به صورت بالقوه، در درون خود قوه ادراک، بصيرت و روشنايی را دارد. فقط كافی است لحظاتی از خواندن اين كتاب دست بكشيد و مكث كنيد تا حقيقت چيزی كه گفته شده، حس و تجربه كنيد.

آنچه در کتاب ورزشکار هوشیار (رازهایی برای عملکرد خالص) می‌خوانید:

فصل ۱: اشتیاق فراوان: پنج ابر قد‌رت‌های معنوی

فصل ۲: بهوشیاری: چشم طوفان

فصل ۳: تمرکز: آگاهی متمرکز

فصل ۴: بینـش: خود‌ت را بشناس

فصل ۵: تلاش د‌رست: خود‌ را فراموش کنید

فصل ۶: اعتقاد: فضای بین افکار

خواندن کتاب ورزشکار هوشیار را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خوانندگان اصلی اين کتاب عبارت‌اند از دانشجويان حرکت شناسی، علوم ورزشی، تندرستی، مربيگری و تربيت بدنی و دانشجويانی که در برنامه‌های آمادگی پيش از تدريس شرکت می‌کنند و به طور کل دانشجويان رشته علوم ورزشی که هدفشان يادگيری آمادگی جسمانی، توانبخشی و علم تمرين است و نيز متخصصان تندرستی.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۱٫۱ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۹

تعداد صفحه‌ها

۹۶ صفحه

حجم

۱٫۱ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۹

تعداد صفحه‌ها

۹۶ صفحه

قیمت:
۶۴,۵۰۰
تومان