دانلود و خرید کتاب داستان های شبانه برای دختران بلندپرواز النا فاویلی ترجمه محمدعلی محمدی پور
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب داستان های شبانه برای دختران بلندپرواز اثر النا فاویلی

کتاب داستان های شبانه برای دختران بلندپرواز

معرفی کتاب داستان های شبانه برای دختران بلندپرواز

کتاب داستان های شبانه برای دختران بلندپرواز نوشتهٔ النا فاویلی و فرانچسکا کاوالو و ترجمهٔ محمدعلی محمدی پور است. انتشارات آستان مهر این پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز را روانهٔ بازار کرده است.

درباره کتاب داستان های شبانه برای دختران بلندپرواز

نویسنده‌های کتاب داستان های شبانه برای دختران بلندپرواز گفته‌اند که این داستان‌های کوتاه را نوشته‌اند تا این پیغام را به دختران سراسر جهان بدهند که می‌توانند با تکیه بر توانایی‌های خود از عهدهٔ هر کاری برآیند. هدف اصلی این کتاب آشناکردن دختران با داستان واقعی زنانی است که با وجود تمام موانع، موفق شده‌اند کارهای بزرگ و حیرت‌انگیز انجام دهند. در این کتاب با داستان فضانورد و آشپز و قاضی و بازیکن تنیس و دیگر زنان فوق‌العاده‌ای آشنا می‌شوید که در تمام زمینه‌های قابل‌تصور، جهان را تغییر داده‌اند و تغییر می‌دهند. هر یک از داستان‌های کتاب حاضر، اهمیت نیروی یک قلب پر امید را برای تغییر دنیا ثابت می‌کند. عنوان برخی از این داستان‌های کوتاه عبارت است از «کوکو شنل»، «فلورانس نایتینگل»، «هیلاری رادهام کلینتون»، «خواهران برونتا»، «ماری کوری»، «ویرجینیا وولف» و «جین آستن».

می‌دانیم که داستان کوتاه به داستان‌هایی گفته می‌شود که کوتاه‌تر از داستان‌های بلند باشند. داستان کوتاه دریچه‌ای است که به روی زندگی شخصیت یا شخصیت‌هایی و برای مدت کوتاهی باز می‌شود و به خواننده امکان می‌دهد که از این دریچه‌ها به اتفاقاتی که در حال وقوع هستند، نگاه کند. شخصیت در داستان کوتاه فقط خود را نشان می‌دهد و کمتر گسترش و تحول می‌یابد. گفته می‌شود که داستان کوتاه باید کوتاه باشد، اما این کوتاهی حد مشخص ندارد. نخستین داستان‌های کوتاه اوایل قرن نوزدهم میلادی خلق شدند، اما پیش از آن نیز ردّپایی از این گونهٔ داستانی در برخی نوشته‌ها وجود داشته است. در اوایل قرن نوزدهم «ادگار آلن پو» در آمریکا و «نیکلای گوگول» در روسیه گونه‌ای از روایت و داستان را بنیاد نهادند که اکنون داستان کوتاه نامیده می‌شود. از عناصر داستان کوتاه می‌توان به موضوع، درون‌مایه، زمینه، طرح، شخصیت، زمان، مکان و زاویه‌دید اشاره کرد. تعدادی از بزرگان داستان کوتاه در جهان «آنتوان چخوف»، «نیکلای گوگول»، «ارنست همینگوی»، «خورخه لوئیس بورخس» و «جروم دیوید سالینجر» و تعدادی از بزرگان داستان کوتاه در ایران نیز «غلامحسین ساعدی»، «هوشنگ گلشیری»، «صادق چوبک»، «بهرام صادقی»، «صادق هدایت» و «سیمین دانشور» هستند.

خواندن کتاب داستان های شبانه برای دختران بلندپرواز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به دوستداران ادبیات داستانی معاصر ایران و قالب داستان کوتاه پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب داستان های شبانه برای دختران بلندپرواز

«او آنقدر از پیاده روی خود لذت می برد که می خواست بیشتر انجام دهد .او مسافت های طولانی را دوید .او دوید .او شروع به تمرین در باشگاه ورزشی کرد . وقتی وزنه برداری را پوشش نمی داد می دانست که این ورزش برای اوست .زندگی آمنا با فدراسیون بین المللی وزنه برداری تغییر کرد زنان مسلمان را به رقابت دریونیتارد (لباسی که تمام پوست را می پوشاند) پایین آورد .او شروع به رقابت در اروپا و آمریکا کرد و به نمادی برای دختران مسلمان در سراسر جهان تبدیل شد" .من قوی بودن را دوست دارم ".آمنا می گوید" .دختر بودن به این معنا نیست که شما نمی توانید به اندازه یک پسر قوی باشید یا حتی قوی تر "!او به قدری وزنه برداری را دوست داشت که شو برای بازی های المپیک ریو شروع به تمرین کرد .او فکر می کند همه باید ورزشی را که دوست دارند پیدا کنند و آن را تمرین کنند .از هر سن، مذهب یا قومیت شما، ورزش برای همه خوب است «.او می گوید .صلح را ایجاد می کند و ملت ها را متحد می کند" «.مهم نیست که چالش ها چه هستند، همیشه از رویای خود دور شوید. هر چه بیشتر پافشاری کنید، به اهداف خود نزدیکتر خواهید شد. وقتی شرایط سخت می شود، فقط سخت تر شوید".»

نظرات کاربران

دزیره
۱۴۰۲/۰۶/۱۷

ترجمه‌اش مثل شوخیه😐

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۲۷٫۲ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۱۹۱ صفحه

حجم

۲۷٫۲ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۱۹۱ صفحه

قیمت:
۶۰,۰۰۰
تومان