دانلود و خرید کتاب واژگان عربی و فلسفه زبان جرجی زیدان ترجمه عبدالوحید نویدی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب واژگان عربی و فلسفه زبان اثر جرجی زیدان

کتاب واژگان عربی و فلسفه زبان

معرفی کتاب واژگان عربی و فلسفه زبان

کتاب الکترونیکی «واژگان عربی و فلسفه زبان» نوشتهٔ جرجی زیدان با ترجمهٔ عبدالوحید نویدی و عدنان طهماسبی و جواد اصغری در انتشارات دانشگاه تهران چاپ شده است.

درباره کتاب واژگان عربی و فلسفه زبان

بیش از یک قرن از نگارش کتاب فلسفۀ زبان عربی نوشتۀ جرجی زیدان دانشمند لبنانی می‌گذرد.  پیش از این کتاب، شرق‌شناسانی چون نولدکه و نیکلسون آثار ارزشمندی در زمینۀ زبان‌های سامی و تدوین دستور زبان آن‌ها و احیای متون مهم نگاشته‌شده به این زبان‌ها، پدید آورده‌اند؛ اما اثر پیش رو خاص زبان عربی است. نویسنده در کتاب واژگان عربی و فلسفهٔ زبان به تاریخ زبان عربی وارد شده و روند تحولی پدیده‌های زبان عربی را در مجموعه‌ای از زبان‌های سامی بررسی کرده است. موضوعاتی که در این کتاب بررسی می‌شوند عبارت‌اند از: زبان، اصل زبان‌ها، ماهیت زبان عربی، اختراع خط، شمارش و اعداد

کتاب واژگان عربی و فلسفه زبان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب به دانشجویان و دوستداران زبان عربی پیشنهاد می‌شود.

درباره انتشارات دانشگاه تهران

مؤسسهٔ انتشارات دانشگاه تهران بر انتشار کتاب‌های آکادمیک تمرکز دارد. این مؤسسه از سال ۱۳۲۵ کار خود را به طور مستقل آغاز کرده است. دکتر پرویز ناتل خانلری آغازگر فعالیت این انتشارات بود. پس از دکتر خانلری، شادروان دکتر ذبیح‌الله صفا با یاری دکتر حسین مینوچهر مدیریت توسعهٔ انتشارات را بر عهده گرفتند.

انتشارات دانشگاه تهران زیر نظر مدیریت ادارهٔ کل خدمات پژوهشی و انتشارات دانشگاه تهران اداره می‌شوند. انتشارات دانشگاه تهران، نخستین‌بار با این آرمان پدید آمد که پاسخگوی نیاز دانشجویان باشد، اما به‌مرور نیازهایی فراتر از نیاز نخستین نمودار شدند. در مرحلهٔ اول اساتید نیازمند آن بودند تا با گسترش کمی و کیفی دانشگاه، از آخرین داده‌های علمی برخوردار شوند. پس از اینکه که دانشگاه تهران، مؤلفان بزرگ و سرشناس را جذب برنامه‌های آموزشی خود کرد، انتشارات دانشگاه تهران چاپ و انتشار آثار آنان را نیز در زمرهٔ وظایف خود قرار داد. این رویه تا آنجا ادامه داشت که بندی از اساسنامه به آن اختصاص یافت؛ با این مفهوم که انتشارات دانشگاه تهران خود را ملزم به چاپ متون و آثار فرهنگی ایران‌زمین کرده است. انتشارات دانشگاه تهران تاکنون بیش از ۵۰۰۰ عنوان کتاب منتشر کرده است و به طور میانگین در هر روز بیش از یک کتاب منتشر می‌کند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۲٫۱ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۰

تعداد صفحه‌ها

۱۲۴ صفحه

حجم

۲٫۱ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۰

تعداد صفحه‌ها

۱۲۴ صفحه

قیمت:
۲۵,۰۰۰
تومان