با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شب‌های قدر کربلای ۵

دانلود و خرید کتاب شب‌های قدر کربلای ۵

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شب‌های قدر کربلای ۵  نوشته  نصرت الله محمودزاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شب‌های قدر کربلای ۵

«شب‌های قدر کربلای ۵» نوشته نصرت‌الله محمودزاده(-۱۳۳۵)، از رزمندگان دفاع مقدس است. این کتاب در نخستین دوره‌ی انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس، جایزه بهترین گزارش جنگی را به دست آورد. محوریت این کتاب گزارش تلاشهای شجاعت‌آمیز رانندگان بولدوزر و لودر در شرایط پرخطر جنگی برای سنگرسازی است. کسانی که به سنگرسازان بی‌سنگر معروف هستند. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: «سیاوش هم‌چنان چیزی را نشان می‌داد، ولی صدایش شنیده نمی‌شد. حاجی کنجکاو شد و به‌سمتی که اشاره می‌کرد، رفت، ولی چیزی جز خاک ندید. از جا بلند شد و به سیاوش نگاه کرد. سیاوش خود را از روی صندلی جلو کشاند و دوباره چیزی را میان خاک‌ها نشان داد. چشم حاجی به قرآن جیبی کوچکی افتاد. روی زمین نشست، آن را با صلوات برداشت و بوسه‌ای بر آن زد. خیال سیاوش راحت شد، بلدوزر را به حرکت درآورد و خاک‌ها را روی هم جمع کرد. تانک‌های عراقی، خود را روی خاکریز کشانده بودند و با دقتی بیش‌تر به‌سمت بلدوزر شلیک می‌کردند. گلوله‌های تانک در چند متری آن به زمین می‌نشستند و گلوله‌های آرپی‌جی بسیجی‌ها کاری از پیش نمی‌بردند. یکی از آن‌ها که تقریباً شانزده‌ساله بود، از جا بلند شد و بر روی نفربر پرید. در میان آتش، خیلی خوب آن را هدایت می‌کرد. نفربر، بلدوزر سیاوش را دور زد و به‌سوی تانک‌ها رفت. در فاصله‌ی صد متری خاکریز، طول خاکریز را رفت و آمد. چنان با سرعت می‌رفت و می‌آمد که گردوخاک زیادی در فاصله‌ی بین تانک‌ها و بلدوزر سیاوش به هوا بلند می‌کرد؛ به همین خاطر، دید عراقی‌ها روی بلدوزر کم شد. سیاوش با دیدن گردوخاک، لبخندی زد و به کارش ادامه داد. عراقی‌ها دست از بلدوزر کشیدند و نفربر را زیر آتش گرفتند؛ ولی گردوخاک آن‌قدر زیاد شده بود که هیچ چیز از فاصله‌ی نزدیک هم به چشم نمی‌خورد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
روح الله
۱۳۹۵/۰۹/۲۰

سلام و درود خدا و رسولان و ملائکه مقربش بر کربلای پنج بر حماسه سازان معظم روح الله بر راست قامتان جاودانه تاریخ بنظرم شایسته است مقتل الشهدایی از لحظه شهادت شهدا بالخصوص شهدای کربلای پنج و جهادسازندگی گردآوری تنظیم گردد. 19/اردیبهشت/اقتصاد و فرهنگ، با

- بیشتر
SARA
۱۳۹۵/۰۹/۲۰

قیمت کتاب اگه پایین بود حتما می خریدم و می خوندم . باید کتاب خیلی جالبی باشه..

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۲۴۹۸-۰-۰‬
دسته بندی
تعداد صفحات۳۶۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۲۴۹۸-۰-۰‬