دانلود و خرید کتاب کشاورزی در جهان به سوی ۲۰۵۰-۲۰۳۰ اثر undefined | انتشارات دانشگاه تهران | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب کشاورزی در جهان به سوی ۲۰۵۰-۲۰۳۰ اثر رویا محمدزاده

کتاب کشاورزی در جهان به سوی ۲۰۵۰-۲۰۳۰


دسته‌بندی

معرفی کتاب کشاورزی در جهان به سوی ۲۰۵۰-۲۰۳۰

کتاب کشاورزی در جهان به سوی ۲۰۵۰ - ۲۰۳۰ ترجمهٔ رویا محمدزاده و سمانه قلی پور است و انتشارات دانشگاه تهران آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب کشاورزی در جهان به سوی ۲۰۵۰ - ۲۰۳۰

کتاب کشاورزی در جهان به سوی ۲۰۵۰ - ۲۰۳۰ پیش‌بینی‌های توسعه کشاورزی جهان در فاصلهٔ سال‌های ۲۰۳۰-۲۰۵۰ را تبیین کرده است. مطالب آخرین بررسی فائو است که در مورد تحولات آینده غذا، تغذیه و کشاورزی در جهان به چاپ رسیده است. در فصل اول مروری بر مفاهیم آمده است. فصل دوم دربرگیرندهٔ چشم‌انداز تغذیه و مواد غذایی در آینده است. در فصل سوم، چشم‌انداز کشاورزی و گروه‌های مهم کالایی با تأکید ویژه بر غلات، محصولات دامی، دانه‌های روغنی، محصولات ریشه‌ای و غده‌ای و درنهایت شکر آورده شده است. فصل چهارم به مباحث تولید کشاورزی و استفاده از منابع طبیعی اختصاص‌یافته است.

مؤسسهٔ انتشارات دانشگاه تهران بر انتشار کتاب‌های آکادمیک تمرکز دارد. این مؤسسه از سال ۱۳۲۵ کار خود را به طور مستقل آغاز کرده است. دکتر پرویز ناتل خانلری آغازگر فعالیت این انتشارات بود. پس از دکتر خانلری، شادروان دکتر ذبیح‌الله صفا با یاری دکتر حسین مینوچهر مدیریت توسعهٔ انتشارات را بر عهده گرفتند.

انتشارات دانشگاه تهران زیر نظر مدیریت ادارهٔ کل خدمات پژوهشی و انتشارات دانشگاه تهران اداره می‌شوند. انتشارات دانشگاه تهران، نخستین‌بار با این آرمان پدید آمد که پاسخگوی نیاز دانشجویان باشد، اما به‌مرور نیازهایی فراتر از نیاز نخستین نمودار شدند. در مرحلهٔ اول اساتید نیازمند آن بودند تا با گسترش کمی و کیفی دانشگاه، از آخرین داده‌های علمی برخوردار شوند. پس از اینکه که دانشگاه تهران، مؤلفان بزرگ و سرشناس را جذب برنامه‌های آموزشی خود کرد، انتشارات دانشگاه تهران چاپ و انتشار آثار آنان را نیز در زمرهٔ وظایف خود قرار داد. این رویه تا آنجا ادامه داشت که بندی از اساسنامه به آن اختصاص یافت؛ با این مفهوم که انتشارات دانشگاه تهران خود را ملزم به چاپ متون و آثار فرهنگی ایران‌زمین کرده است. انتشارات دانشگاه تهران تاکنون بیش از ۵٬۰۰۰ عنوان کتاب منتشر کرده است و به طور میانگین در هر روز بیش از یک کتاب منتشر می‌کند.

خواندن کتاب کشاورزی در جهان به سوی ۲۰۵۰ - ۲۰۳۰ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به متخصصان رشتهٔ‌های مهندسی کشاورزی و اقتصاد پیشنهاد می‌کنیم.

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های انتشارات دانشگاه تهران

مشاهده همه
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است