دانلود و خرید کتاب تأملی بر زندگانی و سیره عملی حسین بن علی (ع) محمدجواد گودینی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب تأملی بر زندگانی و سیره عملی حسین بن علی (ع) اثر محمدجواد گودینی

کتاب تأملی بر زندگانی و سیره عملی حسین بن علی (ع)

معرفی کتاب تأملی بر زندگانی و سیره عملی حسین بن علی (ع)

کتاب تأملی بر زندگانی و سیره عملی حسین بن علی (ع) نوشتهٔ محمدجواد گودینی و ویراستهٔ سریه جهان بین است و انتشارات نظری آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب تأملی بر زندگانی و سیره عملی حسین بن علی (ع)

امام حسین بن علی (ع) شخصیتی ارجمند، سترگ و نامدار در جهان اسلام است که نام پرآوازه‌اش بر تارک انسانیت می‌درخشد و از جایگاهی بس رفیع و برجسته در تاریخ بشریت برخوردار است. امام حسین (ع) که حاضر نشد برای تأمین زندگانی دنیا دست بیعت به ستمگران و گردن‌کشان زمان خود بدهد، شخصیتی والا و ستودنی داشته و همواره الگوی انسان‌های عدالت‌خواه، آزادی‌طلب و دوستدار عزت‌مندی، فداکاری در راه دین و ارزش‌های والای انسانی و اخلاق، دلاوری، ایستادگی، ظلم‌ستیزی و دادگری به شمار می‌رود.

بازخوانی حادثهٔ تاریخی و بسیار مهم نهضت حسینی (ع) به عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای تاریخ اسلام (بلکه تاریخ انسانیت از آغاز زندگی بشر بر گیتی تاکنون) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

کتاب تأملی بر زندگانی و سیره عملی حسین بن علی (ع) کوششی است در راستای بازشناسی شخصیت والا و سترگ سالار شهیدان اما ابوعبدالله الحسین (ع) و حادثهٔ سرنوشت‌ساز کربلا و قیام امام (ع) و اصحابش علیه دستگاه ستمگر و سفاک بنی امیه که به شهادت امام (ع) و یاران وفادار و آخرت‌طلب امام انجامید.

در این نوشتار کوشش شده است با بهره‌برداری از منابع معتبر تاریخی، روایی و مقتل‌های گوناگون، تصویری از حادثهٔ عاشورا و نهضت سالار شهیدان ارائه شده و مهم‌ترین رویدادهای زندگانی امام حسین بن علی (ع) مورد تحلیل قرار گیرد.

زندگی پرافتخار سالار شهیدان دارای درس‌ها و نکات تربیتی، اخلاقی و آموزه‌های بلند معرفتی است که در این نوشتار به گوشه‌ای از آن پرداخته شده است.

این نوشتار در سه فصل تنظیم شده است. در فصل نخست به زندگانی امام حسین (ع)، دوران کودکی و نوجوانی آن امام همام (ع) و اندکی از فضیلت‌ها و روایاتی که در شأن سالار شهیدان و بزرگی مقام و درجهٔ آن امام شهید در نزد خداوند از زبان رسول اسلام (ص) نقل شده، پرداخته شده و با بهره‌برداری از منابع تاریخی و روایی نگاهی جامع به زندگی و دوارن حیات امام حسین افکنده و از خرمن فضیلت‌های آن حضرت خوشه‌چینی کنیم.

این رخداد مهم تاریخی رویدادی شگفت‌آور و بی‌مانند است و تأثیر شگرفی بر رویدادهای تاریخ اسلام برجای گذاشت و بسیاری از رویدادهای مهم تاریخی همانند قیام‌های عصر اموی (قیام توابین، قیام مختار ثقفی، قیام ابن اشعث و...)، نهضت ابو مسلم خراسانی، سقوط بنی امیه، قیام‌ها و خیزش‌های عصر عباسی (قیام نفس زکیه و دیگر قیام‌های علویان در روزگار خلافت عباسیان)، قیام سربداران، دولت آل بویه (بویهی)، تأسیس فاطمیان در سرزمین مصر، نهضت صفویه و... با تأثیرپذیری از قیام سالار شهیدان کار خود را آغاز کردند و به حیات سیاسی خود ادامه دادند.

خواندن کتاب تأملی بر زندگانی و سیره عملی حسین بن علی (ع) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به کسانی که می‌خواهند از زندگی و سیرهٔ سالار شهیدان اطلاعات بیشتری کسب کنند پیشنهاد می‌کنیم.


نظرات کاربران

محمد حسن
۱۴۰۱/۰۵/۰۹

به نظر من این کتاب یک مشکل بزرگ داره و ماجرای کربلا رو داره اشتباه جلوه میده و این نظر اشتباهی همون اول فقط گفت و دیگ بهش توجه نکرد این نظر اشتباه این بود ک امام حسین ع برای

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۱٫۱ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۹

تعداد صفحه‌ها

۱۴۰ صفحه

حجم

۱٫۱ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۹

تعداد صفحه‌ها

۱۴۰ صفحه

قیمت:
۱۷,۵۰۰
۸,۷۵۰
۵۰%
تومان