با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب نمایش خلاق اثر آناهیتا غنی‌زاده

دانلود و خرید کتاب نمایش خلاق

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نمایش خلاق  نوشته  آناهیتا غنی‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نمایش خلاق

«نمایش خلاق» نوشته آناهیتا غنی‌زاده( -۱۳۴۱)، به نقش برنامه آموزشی نمایش خلاق در رشد شخصیت کودک می‌پردازد.

امروزه جهان تعلیم و تربیت، آموختن از طریق بازی را به عنوان راهی نگاه می‌کند که کودک بدون مقاومت و با کمال شادی و میل آنچه که برای زندگی آینده‌اش ضروری است را با آن می‌آموزد. استفاده‌ی مثبت از انرژی‌ها در او موجب افزایش اعتمادبه‌نفس می‌شود و در صورتی که این انرژی‌ها از طریق بازی امکان بروز بیابند، خلاقیت نیز افزایش یافته، ‌اراده‌ی او را در تصمیم‌گیری و اجرا تقویت می‌کند. با نگاه عمیق‌تر به این موضوع می‌توان از امکانات آموزشی موثر دوران کودکی استفاده کرد. یکی از راه‌های آموزشی موثر، آموزش نمایش خلاق در دوران کودکی است. نمایش خلاق کودکان را از درون تغذیه می‌کند. ‌با نمایش خلاق، کودکان نه تنها افکارشان را در ارتباط با خود، بلکه نسبت به محیط بیرون و اطرافشان تجربه می‌کنند. نمایش خلاق در رشد و فراگیری هر کودک موثر است. نمایش خلاق باعث ابراز طبیعی‌ترین اندیشه‌ها، احساسات و عینی‌سازی آنها می‌شود و بسته مناسبی برای کودکان آماده می‌سازد تا آنها ذهنیت و افکارشان را تجربه کرده و بر اساس آن به دنیای گسترده‌تری دست یابند.

کودکان می‌توانند با فعال شدن در نقش‌های مختلف (بازی‌های نمایشی) قوه خلاقیتشان را به کار گرفته و در نتیجه این ویژگی را تقویت کنند. این شکل از برنامه آموزشی (نمایش خلاق) برابر توسعه‌ی زبان شفاهی، ارتباط متقابل میان کودکان، برقراری ارتباط با دیگران، ‌اطمینان به خود و ایجاد اعتمادبه‌نفس است و همچنین در پرورش ذهن و اندیشه کودکان، ‌تمرکز و گروه‌پذیری و درکل رشد و پرورش ویژگی‌های شخصیتی کودکان و نوجوانان بسیار موثر است.

آموزش نمایش خلاق از فواید و تأثیرات پرورشی زیادی برخوردار است که در تربیت نیروهای خالق آینده، چه از نظر فرهنگی و چه اقتصادی، نیازهای ذوقی و فطری کودکان و نوجوانان را برآورده ساخته، اجتماعی خلاق و فعال را به وجود می‌آورد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۷۶۵-۵۴-۰‬
دسته بندی
تعداد صفحات۱۹۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۶/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۷۶۵-۵۴-۰‬