با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب شیخ شورآفرین اثر اکرم جودی نعمتی

دانلود و خرید کتاب شیخ شورآفرین

مروری بر زندگی، آراء و آثار محی‌الدین بن عربی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شیخ شورآفرین  نوشته  اکرم جودی نعمتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب شیخ شورآفرین

کتاب شیخ شورآفرین نوشتهٔ اکرم جودی نعمتی است. انتشارات همشهری این کتاب را روانهٔ بازار کرده است. این اثر، مروری بر زندگی، آرا و آثار محی‌الدین بن عربی است؛ از نظریه‌پردازهای عرفان اسلامی و موجب پدیدآمدن نقطهٔ اوجی در تاریخ تصوّف.

درباره کتاب شیخ شورآفرین

کتاب شیخ شورآفرین به ابعاد گوناگونی از زندگی ابن عربی پرداخته است؛ موقعیت خانوادگی، تولد وی، تحصیلات و ازدواجش از این دست هستند.

بخش دوم کتاب حاضر نیز به آثار ابن عربی پرداخته و بخش‌های بعدی نیز به زبان رمزی او، روش معرفتی‌اش، آرا و نظریاتش درمورد مسائل گوناگون، مذهب او و مخالفان و موافقان وی اشاره کرده است.

ابن عربی که نسب وی به حاتم طایی می‌رسید، در ۲۷ ماه رمضان سال ۵۶۰ هجری در جنوب شرقی اندلس به دنیا آمد. وی در جوانی به تحصیل در حوزه‌های قرائت قرآن، ادبیات، حدیث و... پرداخت و سرانجام به حوزهٔ عرفان و تصوّف وارد شد. «فصول الحکم» یکی از مهم‌ترین کتاب‌های ابن عربی است.

مجموعه ۵۰‌جلدی «اندیشه‌‌مندان ایران و اسلام» برای آشنایی نسل جوان و دانش‌‌دوست با بنیادگذاران ایرانی‌ -‌ اسلامی فرهنگ و تمدن بشری، نه فقط از جنبه شناخت تاریخ، افکار و آثار این بزرگان بلکه برای ساختن پایگاهی که با تکیه بر آن و با توجه به دانش‌های روز بتوانند به قله‌‌های جدید معارف بشری صعود کنند، منتشر شده است. 

خواندن کتاب شیخ شورآفرین را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن این کتاب را به دوستداران کتاب‌های زندگی‌نامه‌ای پیشنهاد می‌کنیم.

بخش‌هایی از کتاب شیخ شورآفرین

«ابن‌عربی پس از سالها سیر و سیاحت، دیدار اهل طریقت و ارباب فقاهت، دوستی با رجال دولت و سیاست و پدید آوردن آثاری ارزنده، سرانجام به هنگام ۶۰ سالگی در شهر دمشق رحل اقامت افکند و دیگر همانجا ماند.»

سایر کتاب‌های اکرم جودی نعمتی

مشاهده همه
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۳/۲۸
شابک۹۷۸۹۶۴۲۴۱۰۶۱۳
تعداد صفحات۱۵۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۳/۲۸
شابک۹۷۸۹۶۴۲۴۱۰۶۱۳