با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب عرفان عملی و انتظار موعود اثر سعید حسنی

دانلود و خرید کتاب عرفان عملی و انتظار موعود

۳٫۴ از ۱۰ نظر
۳٫۴ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عرفان عملی و انتظار موعود  نوشته  سعید حسنی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عرفان عملی و انتظار موعود

کتاب عرفان عملی و انتظار موعود نوشتهٔ سعید حسنی در انتشارات ارشک چاپ شده است. از آنجا که بر اساس تعالیم ادیان آسمانی، ظهور موعود جهانی، سبب تبلور هرچه بیشتر هنرنمایی معبود در خلقت خلیفة الله می باشد؛ تحقّق آن، آرزوی هر انسان سلیم القلبی است. اما در دوران هجران آن یگانه ی دوران، تنها راهِ همسو شدن با قافله ی عشّاق، همان طریقت صحیح انسان در سلوک تا ملاقات ربّ غفور و رحیم است که گشایش و فَرَج فردی و گروهی را به دنبال خواهد داشت.

درباره کتاب عرفان عملی و انتظار موعود

در این مقال به اساس مبنای اتحاد میان قرآن، عرفان و برهان، به صورت خلاصه، نحوه¬ی انجام ادب بندگیِ عارفانه که مستلزم انتظار عاقلانه و عاشقانه است؛ بیان گردیده و رویکرد نگارنده، تبیین و تمییز عرفان اصیل اسلامی و بر مبنای ثقلین (عرفان صادق) از عرفان کاذب می باشد. چرا که در حال حاضر یکی از چالش های اساسی تربیتی در جامعه ی امروز، اولاً غفلت از ضرورت تربیت و تکامل وجودی در «رَحِم» دنیا؛ و ثانیاً ظهور و بروز عرفان های کاذب، با هدف معرفی سرابی برای عطش فطری انسان می¬باشد. امید است مخاطبین این نوشتار، مخصوصاً جوانان تشنه کام نسبت به طریقت عرفانی و مهدوی این نوشتار را مقدمه¬ی مطالعات بیشتر خود نمایند و صاحب نظران نیز اهدای نقایص را از نگارنده دریغ نکنند.

خواندن کتاب عرفان عملی و انتظار موعود را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

به کسانی که به مطالعهٔ آثاری که به موضوع موعود و انتظار می‌پردازند، علاقه‌مند هستند، کتاب عرفان عملی و انتظار موعود را پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب عرفان عملی و انتظار موعود

ای پادشه خوبان داد از غم تنهایی دل بی تو به جان آمد وقت است که باز آیی

دائم گل این بستان شاداب نمی ماند دریاب ضعیفان را در وقت توانایی

در دایره ی قسمت ما نقطه ی تسلیمیم لطف آنچه تو اندیشی حکم آنچه تو فرمایی

فکر خود و رأی خود در عالم رندی نیست کفر است در این مذهب خودبینی و خود رأیی

شناخت مبدأ و معاد آفرینش و پاسخ به فطرت زیبا شناسی و زیبای مطلق پرستی یا همان عاشق پیشگی انسان که سبب نامیدن انسان به «حیّ متألّه» می¬گردد؛ یک ضرورت انکار ناشدنی است. که مدار عالم بر محور عشق و تجلّی عشقی است. و مهم این است که آدمی در هر دو عرصه به صواب رفته و دچار خطا نشود. زیرا گاه زیبای مقیّد را زیبای مطلق می¬پندارد، و گاه از عالم وحدت به عالم کثرت معطوف شده و از مدار عشق غافل می شود. در نتیجه لیاقت حضور در محفل اُنس را از دست داده و موجبات هُبوط را، خود فراهم می کند. و دیگر بی راه مانده و در وادی بلا سرگردان و نالان، کورکورانه به دنبال سراب می گردد. به همین منظور راز «طریقت» در سرای «شریعت»، توسط رازداران و هادیان بشریت، در طول قرون و اعصار، برای طالبان وصال، تبیین و تشریح گردیده است.

«اللهمّ عجّل فرجه و اجعلنا من خادمیه»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر جلال زاده عالی سپاسگزارم
۱۴۰۱/۰۲/۰۳

بعد از مطالعه کامل نظر میدم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۶/۱۵
شابک۹۷۸۶۰۰۹۷۸۹۶۴۱
دسته بندی
تعداد صفحات۸۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۶/۱۵
شابک۹۷۸۶۰۰۹۷۸۹۶۴۱