با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب فرشته‌‌ای به‌‌نام مادر اثر حسین رحمت‌نژاد

دانلود و خرید کتاب فرشته‌‌ای به‌‌نام مادر

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فرشته‌‌ای به‌‌نام مادر  نوشته  حسین رحمت‌نژاد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب فرشته‌‌ای به‌‌نام مادر

«فرشته‌ای به‌نام مادر» کتابی است به گردآوری حسین رحمت‌نژاد( -۱۳۲۴) و دربردارنده سروده‌ها و سخنان بزرگان و اندیشمندان جهان پیرامون جایگاه ارزشمند مادر است. در یکی از سروده‌های این کتاب به نام «نامه‌ای به مادرم» از مهدی اخوان ثالث می‌خوانیم: «محبوب من، ای مادر محبوب گرامی ای آنکه دل افسرده ز هجران توام من خرم به دل، آسوده به جان باش که بی شک خرم دل از آسودگی ی جان تو ام من هرچند که دیری است در این شهر گنه‌کار دور از تو و دنیای خراسان توام من هرچند که دیری ست بر این تیره صحایف چون کلک نه سر در خط فرمان توام من اما بتو، و آن قلب پر از مهر تو سوگند پیوسته به یاد تو و احسان توام من نااهل مخوانم که در این وادی پررنج کوشنده ز بهر تو و فراوان دیوانه‌ی توام من سوگند به مویت که گراید به سپیدی آشفته و مشتاق و پریشان توام من...»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
S
۱۳۹۵/۰۸/۲۸

در این کتاب میخوانید: اشعاری زیبا در تجلیل از مقام شامخ 💓مادر💓 از شعرای بنام ،باضافه داستانهای عاطفی ، اخلاقی و پند آموز در همین رابطه و سخنان کوتاه از نویسندگان و دانشمندان برجسته دنیا در مدح مادر.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴)
دنیا به من مدیون است، و من مدیون مادرم. «توماس ـ ادیسون»
S
من مادر را شاهکار خلقت می‌دانم. «گرتری»
S
مادر تابلو آفریدگار است. «پیکاسو»
S
«وَقَضی رَبُّک اَلاّ تَعبُدوُ اِلّا اِیاهُ و بِالوالدَینِ اِحسانا اِمّا یبلُغَنَّ عِندَک الکبَرَ اَحَدُهُما اَو کلاهُما فَلا تَقُل لَهُما اُفٍّ وَلا تَنهَرهُما وَ قُل لَهُما قَولاً کریما.» سوره‌ی اسرا ـ آیه‌ی ۲۳ خدا فرمان داده که جز او چیزی را نپرستید و با پدر و مادر نیکی کنید، اگر یکی از پدر و مادر و یا هر دو به پیری رسیدند، پس هرگز با کمترین کلمه‌ای که رنجیده خاطر شوند آنان را میازار و از خود مران و ناراحت مکن و همیشه با مهربانی و ادب با آنها صحبت کن.
S
«مهر مادر» نصرت الله ـ کاسمی مادرا روی مهت روح و روان است مرا مهر تو قوت تن و قوت جان است مرا در دل اندیشه‌ی تو گنج نهان است مرا یک نگاه تو به از هر دو جهان است مرا فارغم با تو ز هر خوب و بد، ای پاک سرشت زیر پای تونهادست خدا باغ بهشت مهرت ای ماه به من نفخه‌ی جان می‌بخشد سخنانت به روان تاب و توان می‌بخشد رای پیر تو به من بخت جوان می‌بخشد آنچه دل می‌طلبد لطف تو آن می‌بخشد
S
والنتین گفت: «همه، حتا من! من یک نقاشی می‌کشم و به او هدیه می‌کنم» . برقی در چشمان تاسیس درخشید و با خوشحالی گفت: «خوب ما هم باید هدیه‌ای به مادر بدهیم» . گروشا گفت: «چه می‌خواهی به او بدهی؟ اصلا می‌توانی چیزی درست کنی؟» تائیس گفت: «خود تو چه؟» گروشا به فکر فرو رفت. زیر لب با خودش گفت: «برایش جوراب می‌بافم، اما، این کار خیلی طول می‌کشد. اگر هم سر بگیرم. فکر نمی‌کنم تا پاشنه بیشتر برسد. آه از دست این مادر! نمی‌شد زودتر به من می‌گفت؟» ناگهان تائیس فریاد زد: «من می‌دانم چه کار باید بکنم. همین حالا تمام قابلمه‌ها، بشقابها، کاردها، چنگالها و حتا ظرفهایی را که حالا کثیف شده است، می‌شویم و برق می‌اندازم» .
S
عشق فرهاد به شیرین سخن است گرچه افسانه عشقی کهن است دل مجنون و تمنای دگر برود در پی لیلای دگر لیکن این عشق که مادر دارد چون زفرزند نظر بردارد؟ در خطر کی اثری بخشد پند؟ خود بمیرد که بماند فرزند عشق این است نه بوسیدن یار پای جانست نه نیرنگ و فرار مادری ملعبه و بازی نیست جز فداکاری و جانبازی نیست بگذرد از خود و کاهد از جان تا به فرزند دهد تاب و توان
S
هیچ زنی بجز مادر در زندگی پیدا نمی‌شود که عشق و جوانی و مال و آرزوهای خود را مفت و مسلم در اختیار کسی بگذارد. «شوبر»
S
تنها برای مادرم فنون دوست‌یابی را بکار نبردم. اما او بیش از همه بمن محبت ورزید. «دیل ـ کارنگی»
S
۱۰۲: «خواب مادر» ذبیح الله ـ صافی داستان‌ها شنیدی از مادر بشنو از من، تو داستان دگر در دبستان دختران، روزی رفت استاد نکته آموزی از پی بررسی، به مدرسه رفت سر درس حساب و، هندسه رفت داد، آموزگار را فرمان تا بخواند یکی ز شاگردان که از او پرسشی شود ز حساب بنگرد می‌دهد، چگونه جواب ارزش دانشش، چه پایه بود؟ تا چه حدّش، ز علم مایه بود؟ خواند، آموزگار نیک نهاد دختری را به پیش، آن استاد
S

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۸۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۰۱
شابک۹۶۴-۸۷۲۳-۱۴-۱
تعداد صفحات۳۸۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۰۱
شابک۹۶۴-۸۷۲۳-۱۴-۱