با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب درآمدی بر قدرت هوشمند اثر حسام‌الدین آشنا

دانلود و خرید کتاب درآمدی بر قدرت هوشمند

مطالعاتی برای جمهوری اسلامی ایران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درآمدی بر قدرت هوشمند  نوشته  حسام‌الدین آشنا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درآمدی بر قدرت هوشمند

کتاب درآمدی بر قدرت هوشمند نوشته حسام‌الدین آشنا و محمدصادق اسماعیلی است. این کتاب مطالعاتی برای جمهوری اسلامی ایران است که بخش آینده پژوهی انتشارات موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی منتشر کرده است. 

مركز راهبری آينده پژوهی علوم و فناوری‌های دفاعی، به عنوان نخستين مركز رسمی آينده‌پژوهی كشور، فعاليت خود را در ميانه‌ سال ۱۳۸۳در بخش دفاعی آغاز كرده است. اين مركز در عرصه‌های زير فعالیت می‌کند:

مطالعه و پردازش محتواهای آينده و تحليل تبيين‌های گسترده انجام شده در خصوص آن و از اين منظر، به دست دادن تصويرهای مطلوب‌تر و كامل‌تری از آينده، به خصوص باز كردن تحولات پيش رو و ابعاد نوين آن.

در اين راستا، مركز به مطالعه و تبيين روندهای متنوع شكل‌دهنده به آينده؛ رويدادهای شگفتی‌آفرين؛ سناريوها و تصورات از شكل‌های گوناگون تعامل روندها و رويدادها در آينده؛ سياست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات امروز؛ و در نهايت قوانين و سنت‌های حاكم بر جهان هستی به عنوان بخش‌هايی از عناصر تشكيل‌دهنده آينده پرداخته است. در اين راستا مركز، به تناسب جايگاه خود در سلسله مراتب سازمانی، فعاليت ديده‌بانی و پايش محيطی خود را در دو حوزه متمركز كرده است :

الف. ترسيم صحنه‌های نبرد آينده

ب. ترسيم صنايع دفاعی آينده

شناسايی، كسب آگاهی و توسعه روش‌شناسی‌ها و مفاهيم مورد استفاده در آينده‌پژوهی، توسعه عمومی دانش آينده‌نگاری، طراحی و تدوين فرايندها و بسط تكنيک‌های گسترده و نوين آينده‌پژوهی و انتقال اين دانش به عنوان يک فعاليت توانمندساز، در سطح بخش دفاعی كشور.

انجام پروژه‌های بومی آينده‌نگاری در حوزه‌های مأموريتی و ارائه مشاوره به سازمان‌های صنعتی دفاعی برای تعريف و اجرای پروژه‌های آينده‌نگاری، به عنوان تأمين‌كننده مبنای تصميم‌گيری‌های امروز بوده و قطعاً در راستای توليد محتواهای آينده مطلوب و شكل بخشيدن به گفتمان آينده پرافتخار دفاع و اقتدار و سربلندی نيروهای مسلح خواهد بود.

درباره کتاب درآمدی بر قدرت هوشمند

در این کتاب می خوانیم عمده تلاش حکمرانی در کشورهای رو به رشد و پیشرفته نظیر جمهوری اسلامی ایران باید صرف شکل‌دهی تهاجمی به آینده‌هایی مطلوب و تزریق نیروهای مثبت درونی و الهام‌بخش و خلق استعاره‌ها و مفاهیم آینده گردد تا هم در زایش و ظهور قدرت ملی و چشم‌اندازهای درخشان و حیات بخش و رازهای برتری‌ساز آینده تأثیر گذار باشد و هم در حذف و کاهش تأثیر عوامل محدودکننده و ناهماهنگی نقش آفرینی کند. 

خواندن کتاب درآمدی بر قدرت هوشمند را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام فعالان حوزه علوم سیاسی پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۱/۲۸
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۷۶۹-۳۰-۵
تعداد صفحات۱۷۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۱/۲۸
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۷۶۹-۳۰-۵