با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب ریاضی در طبیعت اثر نانسی دیکمان

دانلود و خرید کتاب ریاضی در طبیعت

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ریاضی در طبیعت  نوشته  نانسی دیکمان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ریاضی در طبیعت

کتاب ریاضی در طبیعت نوشتهٔ نانسی دیکمان و ترجمهٔ علی بشردانش است. این کتاب ریاضی را در طبیعت جست‌وجو کرده است و در تمام عناصر طبیعی آن را یافته است و دربارهٔ تعدادی از پرتکرارترین‌ نمودهای ریاضی در طبیعت توضیح داده است. کتاب ریاضی در طبیعت مناسب گروه سنی کودک و نوجوان است و در انتشارات آثار سبز به چاپ رسیده است.

درباره کتاب ریاضی در طبیعت

هنگامی‌که پرسیده می‌شود ریاضی چیست، چه پاسخی باید داد؟ دانشمندان در پاسخ به این پرسش می‌گویند: ریاضی چه نیست! چون همه چیز است! واژهٔ ریاضی از زبان یونانی به معنی دانش گرفته شد. یونانیان ریاضی را در همه چیز می‌دیدند. منشأ ریاضی در اعداد است، چون انسان‌های نخستین برای شمارش نیاز به عدد داشتند. بابلیان باستان را نخستین مردمانی میدانند که ریاضی نسبتاً پیچیده را ابداع کردند. آن‌ها برای ستاندن مالیات از کشاورزان و زمین‌داران، و برآورد مقدار بودجهٔ حکومت و ساختن بناها و نیز در نجوم از ریاضی بهره می‌بردند. اسناد زیادی از سرزمین میان‌رودان و مصر باستان به دست آمده که گویای کاربرد گستردهٔ ریاضی در این دو تمدن باستانی است. چهار عمل اصلی در ریاضی را بابلیان ابداع کردند. پس از آن‌ها یونانیان به ریاضی بسیار اهمیت داده و آن را گسترش دادند. فیثاغورث از برجسته‌ترین دانشمندان یونانی می‌گفت: همه چیز از اعداد است. طی سده‌ها دانش ریاضی گسترش یافت و به شاخه‌های بسیاری تقسم شد. امروزه علمی نیست که در آن ریاضی نقش نداشته باشد. در مجموعهٔ ریاضیات می‌بینی چگونه ریاضی در همه جا، در طبیعت، در علوم و در فضا نقش‌آفرینی می‌کند! و در کتاب ریاضی در طبیعت می‌آموزی چگونه طبیعت چیزهای زیادی را می‌فهمد!

فهرست مطالب کتاب ریاضی در طبیعت به این شکل است: ریاضیات در پیرامون ما، تصویر آینه‌ای ، شکل‌ها و دایره‌ها ، اضافه کن برو بالا ، نسبت طلایی ، خانه‌های هندسی ، طرح‌های سنگی ، بگذار برف ببارد ، برخال‌های شگفت‌انگیز، شکست سرما، چندتا نوزاد؟ ریاضی در عمل: پاسخ‌ها و نکته‌ها و واقعیت‌های شگفت‌انگیز ریاضی

کتاب ریاضی در طبیعت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کودکان و نوجوانانی که به ریاضی علاقه دارند و می‌خواهند آن را در طبیعت و زندگی روزمرهٔ خود مشاهده کنند، از مطالعهٔ این کتاب لذت خواهند برد.

بخشی از کتاب ریاضی در طبیعت

بیشترین برف‌دانه‌های شناخته‌شده شش بازوی شاخه‌وار دارند، ولی برخی از آنها شش‌ضلعی ساده و بدون بازویند. برف‌دانه‌ها هنگامی پدید می‌آیند که بخار آب در هوا یک‌باره یخ می‌زند و بلورهای بیشتر و بیشتری روی بلور نخستین افزوده می‌شوند و آن را بزرگتر می‌کنند. هم‌چنان‌که برف‌دانه بزرگ می‌شود، از طرح شش‌ضلعی بلور نخست پیروی می‌کند. مهم نیست که بازوهای برف چه شکلی باشند ولی تعداد آنها همیشه شش تا هستند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۷/۱۱
شابک۹۷۸۶۲۲۷۸۸۲۰۷۰
تعداد صفحات۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۷/۱۱
شابک۹۷۸۶۲۲۷۸۸۲۰۷۰