با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پیشرفت ناحیه مرکزی بدن  نوشته  جفری ام. ویلاردسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب پیشرفت ناحیه مرکزی بدن

کتاب پیشرفت ناحیه مرکزی بدن نوشته جفری ام. ویلاردسون یکی از کتاب‌های تخصصی انتشارات دانشگاه شهیدبهشتی برای استفاده دانشجویان و پژوهشگران است.

دانشگاه شهید بهشتی یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دولتی ایران است که از سال ۱۳۳۸ به عنوان یکی از مراکز علمی معتبر فعالیت خود را آغاز کرده است. این دانشگاه ۱۹ دانشکده، ۳ پردیس و ۱۶ پژوهشکده و مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی دارد.

انتشارات دانشگاه شهید بهشتی (دانشگاه ملی سابق) با نام اداره انتشارات در سال ۱۳۵۲ فعالیت خود را آغاز کرد، این مجموعه از سال ۱۳۵۳ مرکز فروش کتاب خود را هم در دانشگاه تاسیس کرد.

دکتر علی آموزش اولین مدیر این انشارات بود. این انتشارات سال ۱۳۵۴ با نام «دفتر انتشارات و تامین منابع درسی» فعالیت خود را به‌طور مستقل از اداره روابط عمومی دانشگاه گسترش داد.

فعالیت رسمی و سازمان یافته انتشارات و چاپخانه از سال ۱۳۵۹ با مدیریت دکتر رضا شعبانی شروع شد و بعد از چندین مرحله تغییر در سیستم، انتشارات دانشگاه شهید بهشتی در حال حاضر در زمینه چاپ و نشر آثار دانشگاهی و پژوهشی و مجلات بسیار توانمند است و آثار ارزشمندی در اختیار دانشجویان، اساتید و پژوهشگران قرار می‌دهد.

کتاب‌های انتشارات دانشگاه شهید بهشتی زیر نظر اساتید و متخصصین هر رشته منتشر می‌شوند و بهترین و جامع‌ترین اطلاعات را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهند تا هم دانشجویان این دانشگاه و هم دانشجویان دانشگاه‌های دیگر و علاقه‌مندان بتوانند به راحتی به کتاب‌های مورد نیازشان دسترسی داشته باشند.

 درباره کتاب پیشرفت ناحیه مرکزی بدن

تمرینات ثبات ناحیه مرکزی به کنترل موقعیت و حرکت فرد، هنگام انجام‌دادن عملکردی مشخص، اشاره دارد. عملکرد ثبات ناحیه مرکز در عملکرد اندام‌های بدن تأثیر می‌گذارد و عکس این رابطه نیز صادق است. به همین علت، افزایش کنترل ثبات ناحیه مرکزی به حفظ و ارتقای عملکرد مهارتی فرد کمک می‌کند.

 زمانی که ورزشکار وزنه‌ای را بلند می‌کند و یا موقعیت خود را تغییر می‌دهد، عضلات ثبات مرکزی در حالت پیش‌آمادگی قرار می‌گیرند. این حالت، در بسیاری از ورزشکاران و افراد عادی، ناخودآگاه رخ می‌دهد. بیشتر متخصصان حوزه ورزش و توان‌بخشی قائل به این موضوع‌اند که حفظ وضعیت بدن، در زمان انجام‌دادن حرکات پیچیده، مرهون انقباض مناسب، به‌موقع و مؤثر عضلات ثبات مرکزی است. از منظر پیشگیری از آسیب ورزشی نیز، این نوع از تمرینات مهم‌اند. صدمات غیربرخوردی هنگام ورزش درصد معتنابهی از صدمات را شامل می‌شود. تعادل‌نداشتن ورزشکار در زمان مناسب و منقبض‌نکردن به‌موقع و مؤثر عضلات برای رهایی از موقعیتی آسیب‌زا همگی به‌دلیل عملکرد نامناسب این عضلات رخ می‌دهد.

ترجمه این کتاب، که به‌همت جمعی از متخصصان حوزه ورزش انجام شده، تأکید موشکافانه‌ای است بر جنبه‌های گوناگون و البته مؤثر تمرینات ثبات مرکزی. ویژگی این کتاب دسته‌بندی تمرینات به‌تفکیک ورزش‌های سازمان‌یافته است.

 خوادن کتاب پیشرفت ناحیه مرکزی بدن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 دانشجویان و پژوهشگران رشته تربیت‌بدنی

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۲۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۵۷-۴۷۰-۲
دسته بندی
تعداد صفحات۲۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۲۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۵۷-۴۷۰-۲