با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب چگونه مطالعه کنیم؟  و مهارت‌های موفقیت در دانشگاه اثر مرضیه مجلسی انباردان

دانلود و خرید کتاب چگونه مطالعه کنیم؟ و مهارت‌های موفقیت در دانشگاه

۴٫۲ از ۱۶ نظر
۴٫۲ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چگونه مطالعه کنیم؟ و مهارت‌های موفقیت در دانشگاه  نوشته  مرضیه مجلسی انباردان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چگونه مطالعه کنیم؟ و مهارت‌های موفقیت در دانشگاه

آلن موندساک، جیمز دِیز، اِلین دِیز، کارشناس آموزش و پرورش هستند.

مطالعه کردن مهارتی نیست که به طور طبیعی وجود داشته باشد، بلکه مهارتی است که باید آموخته و تمرین شود و سپس بهبود یابد. حتی دانشجویانی که قصد یادگیری دارند و آنهایی که آرزوی موفقیت در دانشگاه را دارند همیشه نمی‌دانند که چه باید بکنند و چگونه شروع کنند، ممکن است ندانند که چقدر باید مطالعه کنند و یا چگونه از وقت‌شان به شکل صحیح استفاده کنند. بسیاری از دانشجویان نمی‌دانند که چگونه از کتاب‌های درسی‌شان به طور موثر استفاده کنند، به خصوص از کتاب‌هایی که در دانشگاه با آنها روبرو می‌شوند. آنها نمی‌دانند که چگونه کتابها و سخنرانی‌های درسی را به یکدیگر ربط دهند و یا چگونه اطلاعات را یاد بگیرند و آنها را به خاطر بسپارند. بسیاری از آنها اصلاً برای تدریس به شیوه‌ی سخنرانی آمادگی ندارند.

با این همه، دانشجویانی وجود دارند که دارای آمادگی‌های کافی هستند و در مطالعه کردن نیز مهارت دارند اما نمی‌دانند که چگونه باید از امکانات موجود در دانشگاه استفاده کنند. آنها نمی‌توانند از کتابخانه و اینترنت به طور موثر استفاده کنند و هیچ‌گاه با یک مشاور صحبت نمی‌کنند.

این کتاب برای تمام این دانشجویان در نظر گرفته شده است. برای دانش‌آموزانی که قصد ورود به دانشگاه را دارند، برای جامعه‌ی دانشجویان دانشگاهی است که برای منتقل شدن به یک دانشکده‌ی چهار ساله نگرانی‌هایی دارند و همچنین این کتاب برای دانشجویان قدیمی که پس از چندین سال دوری از دانشگاه دوباره باز می‌گردند مفید خواهد بود. حتی آنهایی که تاکنون به دانشگاه فکر نکرده‌اند با خواندن این کتاب این انگیزه را بدست می‌آورند که تحصیلات‌شان را ادامه دهند. تمام کسانی که این کتاب را انتخاب می‌کنند و روش‌های آن را به کار می‌برند، روش‌های خودشان و روند مطالعه یعنی اولین و اساسی‌ترین قدم برای موفقیت در تحصیلات عالی را بهبود می‌بخشند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
Aliye
۱۳۹۸/۱۲/۲۳

کاربردی و مفید بود. مطالعه کردن صحیح نیاز به مهارت دارد برای همین گاهی ما چندین ساعت برای مطالعه زمان میذاریم ولی یادگیری صورت نمیگیره. نکنه جالب برای من این بود ک برای کوچک ترین کارهایی ک انجام می‌دهیم و بدیهی می

- بیشتر
niloofar
۱۳۹۸/۰۷/۱۱

تا الان که وسطاشم عالی بوده، با این که قدیمیه ولی خیلی کاربردی نوشته شده و هنوز هم ۹۸ درصدش قابل استفاده هست

parsa Y
۱۳۹۹/۰۲/۱۴

من کتاب رو تا جایی خوندم ولی ادامه ندادم اگر شما خودتون در گیر مطالعه بودین (منظورم حداقل ۵۰۰ ساعت مطالعه مفید) من واقعا فکر نمی کنم نیازی به نکات کتاب پیدا کنید. چون برای من به شخصه اکثرا نکاتی تکراری

- بیشتر
MAHDInp
۱۳۹۹/۰۹/۲۳

خوبه برا دانشجو ها خیلی مفیده

عباس براتی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲

عالی

rtabar30
۱۳۹۹/۰۵/۲۶

سلام. فکر می کنم اهالی مدرسه و دانشگاه به این دست کتاب ها سخت نیازمند باشند. خیلی مچکرم . طبرسی_تهران

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶۷)
البته، اینکه چه مقدار مطالعه می‌‌کنیم مهم نیست؛ آن چه ارزش دارد این است که تا چه حد خوب مطالعه می‌‌کنید.
rezaat98
بزرگترین تفاوت میان کسانی که به سختی دوران دانشگاه را می‌گذرانند با کسانی که بالاترین نمرات را کسب می‌کنند انگیزه است
🌟 najme🌟
از میان دشمنان تمرکز شاید فراگیرترین آنها نداشتن خوابی منظم است.
کاربر ۵۶۵۲۴۶
چرا به دانشگاه می‌روید؟
🌟 najme🌟
بعضی از مردم می‌‌توانند در وسط بزرگترین میهمانی سال مطالعه کنند. اما بسیاری از ما برای مطالعه نیاز به مکانی مناسب داریم.
ツAlirezaツ
در این کتاب راه‌حل‌هایی برای هر نوع مشکلی خواهید یافت. از این کتاب استفاده کنید تا در مسیر درست قرار بگیرید و یا اگر فکر می‌کنید که گرفتار مشکلی هستید، خودتان را از آن برهانید. امیدوارم در تجربه‌ی دانشگاه موفق باشید.
مادربزرگ علی💝
فرض کنید در یکی از درس‌هایتان با جدیت کار می‌‌کنید اما نمی‌‌‌توانید مطالب را یاد بگیرید. چه باید بکنید؟ اولین کار این است که هر چه سریعتر با مشکل مواجه شوید. به این امید رهایشان نکنید که کارها خود به خود انجام می‌‌گیرند.
markoqolu
در دانشگاه نیاز به توانایی‌هایی هست که در دبیرستان نیازی به آنها نبود. پی بردن به اینکه تفاوت ریاضیات دبیرستان با ریاضیات دانشگاه به اندازه‌ی تفاوت جاده‌ای روستایی با یک بزرگراه است، میتواند یک شوک واقعی باشد.
ツAlirezaツ
غالباً دانشجویان تصور می‌کنند که یک استاد به عمد به دنبال جزئیات بی‌اهمیت می‌گردد تا از آنها در سؤالات امتحان استفاده کند. به احتمال زیاد، دلیل این فکر ذات خبیث استاد نیست بلکه ناتوانی دانشجو در تشخیص جزئیات مهم متنی است که می‌خواند.
ツAlirezaツ
بعضی از افراد فکر می‌کنند که زندگی در خوابگاه عالی است و بعضی‌ها از آن متنفرند، به هر حال همه‌ی خوابگاه‌ها شبیه به هم نیستند
🌟 najme🌟

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۰۰۸۲-۷-۸‭‬‬
تعداد صفحات۲۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۰۰۸۲-۷-۸‭‬‬