دانلود و خرید کتاب مفهوم بند در موسیقی کردهای مکریان کژوان ضیاء‌الدینی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب مفهوم بند در موسیقی کردهای مکریان اثر کژوان ضیاء‌الدینی

کتاب مفهوم بند در موسیقی کردهای مکریان

دسته‌بندی:
امتیاز:بدون نظر

معرفی کتاب مفهوم بند در موسیقی کردهای مکریان

مفهوم بند در موسیقی کردهای مکریان کتابی پژوهشی در زمینه موسیقی محلی کرد از کژوان ضیاءالدینی است. او در این پژوهش به مفهوم بند در موسیقی کردهای مکریان، کردهای اطراف دریاچه ارومیه پرداخته است.

 درباره کتاب مفهوم بند در موسیقی کردهای مکریان

کردهای مکری در نواحی جنوب و جنوب غربی دریاچه ارومیه زندگی می‌کنند. ساختار موسیقایی این منطقه ویژگی‌های خاص خودش را دارد. برخی از آنها منحصربه فرد است و برخی هم در موسیقی دستگاهی ایرانی در مجموعه آواز بیات نمودار است.

مطالعه ساختار موسیقی مکریان، از طرفی به گسترش فرهنگ شناسی این ناحیه کمک می‌کند و از طرف دیگر، زمینه آشنایی و بهره‌وری موسیقی ایرانی را از یکی از نزدیک‌ترین اعضای خانوادۀ خود فراهم می‌کند.

 این کتاب به مطالعۀ گونۀ «بند» در رپرتوار موسیقی مردم مکری می‌پردازد. هدف اصلی، یافتن شاخص‌های مشترک میان انواع بند با هدف دستیابی به معیارهایی برای تعریف این گونۀ موسیقایی است.

 در این پژوهش، ابتدا به تدقیق حوزۀ دلالت واژۀ بند با استفاده از بررسی ادبیات رایج میان راویان موسیقی منطقه پرداخته شده و سپس، جامعۀ آماری شامل هشت نوع بند با اجرای پنج راوی مورد مطالعۀ تحلیلی قرار گرفته است.

روش تحلیل با بهره گیری از آوانگاری و نظام تحلیل تدوین شده توسط استاد داریوش طلایی انجام شده است. نتایج حاصله نشان می دهد ۱۸ شاخص در میان تمام بندهای جامعۀ آماری مشترک است که در بخش نتیجه گیری فهرست شده‌اند.

 خواندن کتاب مفهوم بند در موسیقی کردهای مکریان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه  دانشجویان و پزوهشگران رشته پژوهش و تاریخ هنر به ویزه موسیقی‌پژوهان مخاطبان این کتاب‌اند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۵٫۲ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۷

تعداد صفحه‌ها

۱۶۸ صفحه

حجم

۵٫۲ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۷

تعداد صفحه‌ها

۱۶۸ صفحه

قیمت:
۵۰,۰۰۰
تومان