با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سمت خدا: دریافت‌هایی از اساتید اخلاق (دفتر سوم)

دانلود و خرید کتاب سمت خدا: دریافت‌هایی از اساتید اخلاق (دفتر سوم)

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سمت خدا: دریافت‌هایی از اساتید اخلاق (دفتر سوم)  نوشته  حبیب الله  فرحزاد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب سمت خدا: دریافت‌هایی از اساتید اخلاق (دفتر سوم)

حبیب الله فرحزاد( -۱۳۴۱)، پژوهشگر دینی است. در بخشی از کتاب، به نام «حوض کوثر» می‌خوانیم: «مجالس ذکر اهل‌بیت(ع) حوض کوثر است، انسان را تمیز و سبک می‌کند. روضه‌ای از روضه‌های بهشت است. از مجلس ذکر خدا و اهل‌بیت هیچ‌گاه قصد رفتن نکنید. وقتی وارد شدید طوری باشید که تا قیامت همانجا خواهید ماند. اگر هم بیرون می‌روید، بدون قصد بروید. قصد کن که همیشه با آن‌ها هستی و خیالات و کارهای دیگرت را کنار بگذار. هیچ وقت قصد رفتن نکن. کسی که بدون قصد رفتن برود، مثل این است که نرفته است، یعنی طوری برو که دلت همیشه در آنجا باشد. بهتر است شیعه در مجلس ذکر خدا و اهل‌بیت(ع) با غسل و وضو وارد شود و پیش از ورود مقداری استغفار کند و صلوات بفرستد و با توجه پا به درون مجلس بگذارد. همانند حرم ائمه که با اذن دخول وارد می‌شوند. این مجالس هم حرم اهل‌بیت است.» این کتاب از مجموعه مباحث مطرح شده در برنامه تلویزیونی «سمت خدا» منتشر شده است.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
شراکت امام زمان(ع) در اعمال امام زمان(ع) با ما در تمام اعمال خیر شریک است؛ زیرا این اعمال، نیّت‌های اوست. با همۀ شما شریک است و شریک خوبی هم هست. اگر آن شریک نباشد، چیزی از شما پذیرفته نمی‌شود. قبولیِ کار شما به خاطر شرکت اوست. روح عالم است. شما تصوّر می‌کنید که زیبایی و شادابی روح شما مال خود شماست؟ مال اوست. عبادت در زمان غیبت لازم نیست که انسان در پی این باشد که به خدمت حضرت ولی عصر(ع) تشرف حاصل کند، بلکه شاید خواندن دو رکعت نماز، سپس توسل به ائمه(ع) برای او بهتر از تشرف باشد؛ زیرا آن حضرت می‌بیند و می‌شنود و عبادت در زمان غیبت افضل از عبادت در زمان حضور است و زیارت هر کدام از ائمۀ اطهار(ع) مانند زیارت حضرت حجت(ع) است.
S

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۷ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۴۲۹-۲۵-۹
دسته بندی
تعداد صفحات۱۶۷صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۴۲۹-۲۵-۹