با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آفتاب پنهانی

دانلود و خرید کتاب آفتاب پنهانی

بررسی اشعار دفاع مقدس، انقلاب و عاشورایی در متون درسی کتاب‌های دوره متوسطه

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آفتاب پنهانی  نوشته  فاطمه سپهرنژاد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آفتاب پنهانی

کتاب آفتاب پنهانی اثری از فاطمه سپهرنژاد است که به بررسی اشعار دفاع مقدس، انقلاب و عاشورایی در متون درسی کتاب‌های دوره متوسطه می‌پردازد.

درباره کتاب آفتاب پنهانی

اشعار دفاع مقدس و انقلاب در درسته اشعار و ادبیات پایداری قرار می‌گیرند که یکی از شاخه‌های ادبیات است و عموما تحت تاثیر شرایطی مانند اختناق، استبداد داخلی، جنگ، اشغال نظامی و سرکوب آزادی‌های اجتماعی شکل می‌گیرد. شاعران و نویسندگان ادب پایداری آثاری را می‌آفریند که مضمون و پیام اصلی آن یک چیز است: ایستادگی در برابر جریان‌های ضد آزادی.

نویسندگان و شاعران ادبیات پایداری، به بیان دردمندی قشرهای ضعیف اجتماع که قربانی نظام استبدادی شده‌اند، می‌پردازند. آنان در تلاشند تا با قدرت کلام خود امید به رهایی را به جامعه تزریق کنند و ارزش کار جان باختگان راه آزادی را ارج نهند. ادبیات پایداری هم می‌تواند در قالب نثر ظاهر شود و هم در قالب نظم. هم نوشته‌ها، مقالات، داستان‌های بسیاری در زمینه ادبیات پایداری داریم و اشعاری بسیار زیبا و پر مفهوم.

اما اصطلاح «ادبیات مقاومت» اصطلاحی جدید است. این اصطلاح را نخستین بار نویسنده معاصر فلسطینی «غسّان کنفانی» به کار برد. او نام مجموعه‌ای از شعرها و داستان‌های شاعران و نویسندگان معاصر فلسطینی را «ادبیات مقاومت فلسطین» گذاشت و بدین‌ترتیب اصطلاح «ادبیات مقاومت» در بین شاعران و نویسندگان عرب و بعد در جهان رایج شد. ادبیات مقاومت، ادبیاتی است پویا، مؤثر و بسیار غنی و عاطفی.

فاطمه سپهرنژاد در کتاب آفتاب پنهانی به بررسی  اشعار دفاع مقدس، اشعار انقلابی و عاشورایی می‌پردازد که در متون درسی کتاب‌های دوره متوسطه آمده‌اند. این کتاب سه فصل دارد: فصل اول به شاعران دفاع مقدس اختصاص دارد؛ شاعران را معرفی می‌کند و مخاطبان را با زندگی، آثار و ویژگی‌های شعری آنان آشنا می‌کند. در فصل دوم با شاعران انقلاب اسلامی آشنا می‌شویم و زندگی، آثار و ویژگی آثار هرکدام را بررسی می‌کنیم. فصل آخر هم زندگی، آثار و اشعار شاعرانی است که اشعاری عاشورایی سروده‌اند. 

کتاب آفتاب پنهانی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب آفتاب پنهانی را به تمام علاقه‌مندان به پژوهش در ادبیات و شعر فارسی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۱۵۵-۸
تعداد صفحات۲۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۱۵۵-۸