با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مدیریت استراتژیک در ورزش

دانلود و خرید کتاب مدیریت استراتژیک در ورزش

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مدیریت استراتژیک در ورزش  نوشته  دنی ابراین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مدیریت استراتژیک در ورزش

کتاب مدیریت استراتژیک در ورزش نوشته دنی ابراین و گروهی از نویسندگان همکار اوست که با ترجمه مجید نامور و همکارانش به چاپ رسیده است. این کتاب از مدیریت استراتژیک در ورزش معاصر سخن می‌گوید.

درباره کتاب مدیریت استراتژیک در ورزش

تفکر استراتژیک در مدیریت معاصر ورزش چه نقشی را می‌تواند ایفا کند؟ تفکر استراتژیک، تفاوت بین پیشگام بودن و ضعیف‌ماندن است؛ بنابراین، مدیریت استراتژیک بسیار با اهمیت است و امروزه تمامی سطوح ورزش، از ورزش‌های همگانی و جامعه ‌محور گرفته تا ورزش‌های‌ حرفه‌ای و قهرمانی را در بر گرفته است. این اولین کتاب درسی است که بر مدیریت استراتژیک در زمینه ورزش تمرکز دارد.

این کتاب به معرفی اصول برنامه‌ریزی استراتژیک، تجزیه‌ وتحلیل محیطی، حمایت و رهبری استراتژیک، تدوین و انتخاب استراتژی، پیاده‌سازی و اجرا، کنترل استراتژیک و مدیریت تغییر می‌پردازد و به گونه‌ای طراحی شده است که دانشجویان را تشویق می‌کند تا ذهنیت استراتژیک و همچنین تفکر انتقادی و مهارت‌های حل مسئله‌ خود را توسعه دهند. این کتاب مفاهیم کلیدی مانند: رهبری، حکمرانی، تغییر سازمانی و لایه‌های متعدد استراتژی در ورزش را برای دانشجویان تشریح می‌کند.

کتاب مدیریت استراتژیک در ورزش، سرشار از مطالعات موردی موجود در دنیای واقعی است که برگرفته از محیط‌های متنوع کسب و کار ورزشی بوده و همچنین دارای ویژگی‌های آموزشی مفیدی از جمله پرسش‌های مروری و راهنمای منابع آنلاین است. این کتاب یک متن ضروری برای هر یک از دوره‌های مدیریت ورزش و یک منبع ارزشمند برای توسعه‌ ورزش، مدیریت تفریحات و یا دوره‌های مربوط به مدیریت رویداد است.

پیدایش این کتاب، عمدتاً به سبب ناامیدی جمعی از نویسندگانی است که اعتقاد داشته‌اند هیچ کتاب درسی که به اندازه‌ کافی موضوع مدیریت استراتژیک در زمینه‌ ورزش را پوشش دهد، وجود نداشته است. همانند اکثر دانشگاهیانی که در این حوزه آموزشی فعالیت می‌کنند، ما نیز مجبور به استفاده از گزیده‌های مربوط به متون اصلی مدیریت استراتژیک بوده‌ایم و سپس از مجلات علمی، کتاب‌های درسی، رسانه‌های خبری و مطبوعات عمومی به عنوان منابع تکمیلی برای بحث در مورد مدیریت استراتژیک در ورزش استفاده کرده‌ایم.

این امر، هم برای دانشجویان و هم دانشگاهیان، می‌تواند وقت‌گیر و پر زحمت باشد. این کتاب تا حدودی منحصر به فرد است؛ چرا که در آن به مبانی مدیریت استراتژیک پرداخته شده؛ البته به گونه‌ای که در آن بسیاری از چهره‌های صنعت ورزش به عنوان پیش زمینه‌ای برای توضیح و شرح مفاهیم و نظریه‌های مرتبط با ورزش استفاده شده‌اند.

کتاب حاضر بیشتر، دانشجویان تحصیلات تکمیلی را مورد هدف قرار می‌دهد، اما می‌تواند برای سایر دانشجویانی که می‌خواهند درک خود از مدیریت استراتژیک در سازمان‌های ورزشی را افزایش دهند نیز یک منبع مفید باشد. این کتاب به گونه‌ای طراحی شده که به عنوان یک ابزار به دانشجویان کمک می‌کند تا آن‌ها بتوانند قابلیت‌هایشان را در زمینه‌ اقدام و تفکر استراتژیک توسعه داده و همچنین بتوانند ظرفیت خود را در زمینه‌ تفکر انتقادی و حل مشکلات توسعه دهند.

ساختار این کتاب بر اساس مراحل مختلف مدیریت استراتژیک در بافت ورزش تنظیم شده است و مباحث آن عبارتند از تحلیل‌های محیطی، رهبری استراتژیک و حکمرانی، تعیین جهت استراتژیک، تدوین استراتژی در سطح کسب و کار و شرکت، ارزیابی و انتخاب استراتژی، پیاده‌سازی (اجرای) استراتژی، سازوکارهای کنترل استراتژیک، مدیریت تغییر و البته برنامه‌ریزی استراتژیک.

با این شیوه، در ابتدا دانشجویان تشویق می‌شوند تا درک خود از مفاهیم پایه‌ را افزایش داده و سپس به آن‌ها کمک می‌شود تا بتوانند تفکرات استراتژیک خود را در دنیای واقعی و محیط کسب‌وکار متنوع ورزش، پیاده نمایند و در نهایت این کتاب به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند این دانش را در تجربه‌هایی که در زمینه ورزش دارند، به رسمیت شناخته و آن را اعمال کنند.

در سراسر این کتاب رویکردهای جامعی را انتخاب کرده‌ایم که در زمینه‌ ورزش مورد استفاده قرار گرفته‌اند. برای تشریح کاربرد هر یک از مفاهیم، سعی شده است تا نمونه‌ها و مثال‌های دقیقی از بخش‌های ورزش و زمینه‌های مختلف این صنعت استفاده شود. آنچه که ما ارائه داده‌ایم، گستره‌ای از مثال‌هایی از شرکت‌های انتفاعی (سودآور) – که در سمت عرضه صنعت هستند- تا نهادهای غیرانتفاعی اجتماع محور – که در سمت تقاضاهای صنعت هستند- را شامل می‌شود. ما همچنین، مطالب را از زمینه‌های ملی مختلفی در هم ترکیب نموده‌ایم.

در این کتاب، سعی کرده‌ایم بخش‌های متنوع ورزش را پوشش دهیم، گزینه‌ جایگزین برای ما این بود که فقط یک یا چند جنبه از طیف متنوع ورزش را مورد توجه قرار دهیم که این امر باعث نادیده گرفتن اکثریت جامعه بین‌الملل مدیریت ورزش می‌شد. ما بارها و بارها با دانشجویانی برخورد کرده‌ایم که بعد از فارغ‌التحصیلی تمایل دارند به سمت یک جنبه‌ خاص از صنعت ورزش بروند (به عنوان مثال: من قصد دارم در فوتبال حرفه‌ای کار کنم).

اگر چه ما معتقدیم جاه‌طلبی خوب است، اما یک چنین تمرکز منحصر به فردی می‌تواند باعث دست کشیدن آن‌ها از سایر تلاش‌هایشان شود؛ آن هم، زمانی که در حوزه خاص مورد علاقه‌شان، نمونه‌ها و مثال‌هایی وجود نداشته باشد. این امر، بدین معنا است که آن‌ها ممکن است سایر فرصت‌های ارزشمند یادگیری و درک ایده‌ها و مفاهیم را در زمینه‌ صنعت ورزش از دست بدهند.

 خواندن کتاب مدیریت استراتژیک در ورزش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 پزوهشگران حوزه ورزش و تربیت‌بدنی و مدیریت ورزشی مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۰۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۸۲-۵۴-۵
تعداد صفحات۲۵۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۰۴
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۸۸۲-۵۴-۵