راهنمای مردن با گیاهان دارویی

دانلود و خرید راهنمای مردن با گیاهان دارویی

۳٫۷ از ۲۳۳ نظر
۳٫۷ از ۲۳۳ نظر

برای خرید و دانلود   راهنمای مردن با گیاهان دارویی  نوشته  عطیه عطارزاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

نظرات کاربران

sᴍMahdi ᴢ
• ژانر: ادبی • چه تجربه‌ی عجیبی بود! • تو این کتاب دنبال پِلات نگردین؛ نیست! • از اون کتابایی که یا خیلی خوشت میاد یا خیلی بدت میاد. • به عنوان اولین اثر یک نویسنده خیلی درخشانه. • اولین چیزی که جذبم کرد عنوان عجیب کتابه و بعد معلوم شد خود کتاب از اسمش هم عجیب تره. داستان تو فضایی نیمه سورئالی روایت میشه. روند داستان بسیار کنده و در تمام طول کتاب با احساس و افکار و توهمات شخصیت اصلی همراهیم. داستان یه جاهایی خیلی گنگ میشه و هنوز هم سوال‌هایی بدون پاسخ دارم ولی بنظرم این همون حسی هست که کتاب باید به مخاطب القا کنه؛ گنگی، بی‌زمانی، احساس حضور در برزخی ابدی. • کتاب پره از مفاهیم و جملات عمیق. متن هم خیلی ماهرانه نوشته شده و تکنیک نویسنده خیلی قوی و جذابه. کتاب پر ه از کافکا و بورخس و بوعلی سینا و گیاه. • پایان کتاب به جای خاصی ختم نمیشه. تمرکز کتاب عمدتا روی احوالات شخصیت اصلیه. • با تمام گنگی و سوال‌های بی‌جواب، قدرت اثر چه از لحاظ مفاهیم چه تکنیک روایت راضی نگهم داشت.
Arya Stark
چند بار مفهوم سورئال رو خوندم ولی باز قاطی میکنم میشه یه بار توضیح بدین سورئال رو ؟؟
sᴍMahdi ᴢ
منظور از پلات، سیر حوادث و اتفاقاتیه که در طول داستان میوفته.
کاربر ۲۱۴۰۲۱۶
پلات یعنی چی ؟
صبا بانو:)
کتاب درباره‌ی دختری است که اسمش را به گمانم تا آخر داستان نمی‌فهمیم. دختری نابینا که به همراه مادرش روزها را به خشک کردن گیاهان دارویی و ساخت پماد و ترکیبات این چنینی از گیاهان سر می‌کند. وقتی راوی و شخصیت اصلی داستان نابینا باشد، انتظار توصیف‌های دقیق و با جزئیات را داریم؛ که به نظر من عطیه عطار‌زاده به خوبی از پسش برآمده. راوی در ۵ سالگی با دست زدن به گیاهی به نام عاقرقرحای بیناییش را از دست داده. همان سال‌ها پدرش با زنی دیگر فرار می‌کند و به آلمان می‌رود. دختر نابینا هم به همراه مادرش به تهران می‌رود و در خانه‌ای حیاط‌دار حوالی دروازه‌دولت سالیان درازی را سر می‌کند. سالیانی که بدون خارج شدن از خانه و ارتباط با کسی دیگر سر می‌شود. فقط کتاب‌ها هستند و گیاهان. گویی جهان فقط همانی است که مادر برایش ساخته و تنها راه فهمیدن جهان هم خواندن کتاب‌هاست. تا اینکه راوی با فرد چهارمی هم در زندگی‌اش آشنا می‌شود. چرا چهارم؟ راوی خاطره‌ای گنگ از پدرش هم دارد و حتی منتظر آمدن اوست. مادرش هم شخصیت اصلی زندگیش است. فردی به نام سید هم هر ماه به آن‌ها سر می‌زند و گیاهان جدید می‌آورد و داروها را هم با خود می‌برد. در این کتاب ارجاعات بسیاری به نوشته‌های بوعلی سینا وجود دارد. در قسمت‌هایی از داستان راوی در خیالش با بوعلی سینا هم‌صحبت می‌شود. در این داستان گاهی مرز میان خیال و واقعیت را گم می‌کنیم. گاهی از شدت توصیف جزئیات کلافه می‌شویم و حتی مشمئز. اما همین‌ها هستند که کتاب را به اثری خاص و در خور خواندن بدل کرده‌اند.
fatemee1998.
خیلی ممنون
هانی
مرسی از توضیح کاملی که دادین
گیسو
کاش بنویسید که دارید داستان رو لو میدید ! اول کامنتتون لطف کنید بنویسید اسپویل . اما ممنون برای وقتی که گذاشتید 🌹
aseman
داستان سراسر توصیف جزئیات هست که این برای من خیلی خوشایند بود. ولی باید ببینید از خوندن این کتاب دنبال چی هستید یک داستان پردازی و روایت؟ چیزی که جذبتون کنه به طوری که تا تموم شدن کتاب نتونید کنارش بزارید؟ خب در این صورت باید بگم این کتابی نیست که به درد شما بخوره ولی اگر دنبال مجموعه پاراگراف های شامل جملات قصار و با معنی و مفاهیم نسبتا عمیق هستید این کتاب رو بهتون پیشنهاد میکنم.
lily
من جز کتابهای مالیخولیایی دسته‌بندیش میکنم. از همون اولین خط کتاب غافلگیری خواننده شروع میشه تا آخرین جمله. دنیای کتاب تاریک و وهم آلود و بین خیال و واقعیت سیر میکنه. شخصیتها تقریبا افسرده و سرد هستند. باید بگم شخصیت اول داستان را در آخر قصه شبیه یک جادوگر کریه با صورتی نیمه سوخته و زشت و در عین حال با بدنی به سفیده مرده تجسم میکردم. و این قدرت نویسندگی خانم عطارزاده رو نشون میده طوری که انگار به قدرت تخیل خواننده ایمان داشته باشه که با کور بودن شخصیت اصلی (زیرکانه بود ) و به جای تصویرسازی کلامی از تخیل خواننده کمک میگیره. کتاب رو به هرکسی توصیه نمیکنم باید از تیپ داستانهای مالیخولیایی خوشتون بیاد و حوصله خوندن اینجور کتابها (نمونه بارز سمفونی مردگان ) رو داشته باشید وگرنه قبل از ۵ صفحه اول کتاب رو میندازید دور.
maryam_z
در یک کلمه، فوق العاده. مگه من چند تا کتاب می شناسم که نویسنده تونسته باشه خواننده رو ناظر به اعمال شخصیت های قصه ش بکنه ؟؟ کتاب از صفحات اول برای شما ترسناک شروع میشه، نه به خاطر موضوع روایت و کیفیات اون، بلکه به این دلیل که شما از دنیای خودتون به صورت کامل خارج میشید و کنار نقش اول داستان قرار می گیرید. بنابراین شاهد تک تک جزئیات فضایی که راوی در اون قرار گرفته و ناظر ثانیه به ثانیه رفتاری که انجام میده هستید. هیجان انگیز نیست ؟؟ قلم خانم عطارزاده اگه سیاه هم باشه از همون خط اول من رو مطمئن کرد که به سمت هجویات پیش نمیره. با این وجود، کتاب عامه پسندی نیست که بشه به بقیه پیشنهادش داد.
مهسا
با اینکه خیلی زیاد ازین کتاب خوشم اومد و دوست دارم دوباره بخونمش ولی شاید ب کمتر کسی پیشنهادش کنم ... سبک بسیار خاصی داره ... اصلا دنبال ماجرای خاصی تو کتاب نگردین ... این کتاب از زبان دختری نابینا روایت میشه که در ۵ سالگی طی حادثه ای بیناییش رو از دست داده ... روانپریشی خاصی تو شخصیت اصلی داستان وجود داره ... تمام کتاب فقط ابراز احساسات شخصیت اصلی داستانه و بس ... در کل قلم کم نظیری داره
Mahsa Fatahi Pour
دقیقا دنبال همین روانپریشی تو داستان میگشتم
"Shfar"
کتاب جذاب بود؟
🍃بانو🌼
کتاب خوبی بود ولی آخراش مو به تنم سیخ کرد...توصیفات هم جالب و ملموس بود
ریچل
دختری نابینا که تا هفده سالگی از خونه بیرون نمی ره و با مادرش با گیاهان دارویی و کتاب ها زندگی می کنه :) شاید اول های کتاب فقط درباره گیاهان و بوعلی سینا باشه . اما بهتون توصیه می کنم اصلا کتاب رو نصفه ول نکنین ! کتاب حسای فوق العده ای رو برای آدم ایجاد می کنه و خیلیییی جذابه ^-^ چقد این کتاب به عنوان یک کتاب ایرانی فوق العده بود ! در کل توصیه می کنم ☺
shima
کتاب عجیبی بود !! والا آخراش دیگه می ترسیدم ادامه بدم 😕😕
Baharak
دختری نابینا که از پنج سالگی با گیاهی به اسم عاقرقرحای بیناییش رو از دست میده و بعد از ترک پدرش از پیشِ اونها، به همراه مادرش به تهران میره و سال ها اونجا بدون ارتباط با کسی زندگی میکنن و کتاب میخونن و گیاهان دارویی و پماد و این چیزا میسازن ... کتاب خیلی جزئیات رو به زیبایی بیان کرده و فضای سوررئالی داره و همین باعث شد من به خوندش ادامه بدم و دلم نخواد کتابو زمین بذارم :) راضی بودم از نویسنده :)
Amirreza Nouri
🌷
صفحه قبل۱۲...۱۱صفحه بعد