کتاب سرگذشت ندیمه اثر مارگارت اتوود

کتاب سرگذشت ندیمه

نویسنده:مارگارت اتوودمترجم:سهیل سمیانتشارات:گروه انتشاراتی ققنوسسال انتشار:۱۳۸۲تعداد صفحه‌ها:۴۶۳ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۳.۸از ۶۱ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۸۲

تعداد صفحه‌ها۴۶۳ صفحه

دسته‌بندی

نظرات کاربران

m.r
خیلی این کتاب رو دوست داشتم سریالش را هم دیدم خیلی قشنگ بود فقط تعجب می کنم که این کتاب رو در ژانر علمی تخیلی گذاشتند که به نظرم اصلاً این طور نیست پیشنهاد میشه خیلی خوبه 🥺
کاربر ۵۱۸۹۷۰۲
کتابش برام خسته کننده بود ولی از ی جای به بعد جالب شد ولی سریالش دیدم عالیه
Bety Am
من دو قسمت از سریال دیدم، خیلی دارک بود نتونستم ادامه بدم
مهســاسادات
وااای منم سریالش رو دیدم...🥺 خیلی آدمو تحت تاثیر قرار میده... تا دوماه افسرده بودم خخخ
کتاب 1984
لطفا به بی نهایت اضافه کنید :)
کاربر ۲۰۴۲۱۹۴
خیلی گرونه
رضا د.ب
بهترین ترجمه موجود با اختلاف. البته تمام ترجمه های آقای سمی عالی هستند.
شمع
داستانِ سرگذشت ندیمه از زبان ندیمه ای به نام " آفرد " روایت می‌شود. ندیمه ای که در گذشته با همسر و دخترش زندگی شاد و آرامی داشتند اما پس از ترور رئیس جمهور و تشکیل این جامعه جدید و تماما مسیحیت خواه به نام گیلیاد، آفرد دستگیر و به یک ندیمه تبدیل می‌شود. جامعه ای را تصور کنید که در اون زنان، به پایین ترین جایگاه ممکن تنزل پیدا کردند. مدام تحت نظر هستند، نه حق تحصیل دارند، نه حق خوندن و نوشتن، نه حق مالکیت نه حرف زدن. حتی کوچکترین و ساده ترین حقوق انسانی از اون ها سلب شده و در جامعه تنها وظیفه ای که دارند فرزند آوریه! و این سخت گیری غیر قابل تصور فقط مخصوص ندیمه هاست. ! او در طول روز اجازه دارد یک بار خانه ی فرمانده را ترک کند و پیاده به خواربارفروشی هایی برود که در تابلوهایشان به جای به کار بردن کلمات، از تصاویر استفاده شده است چرا که زنان، دیگر اجازه ی خواندن را ندارند.
آسمان
دلیل امتیاز کم تون به کتاب رو متوجه نشدم؟
fatemef8
اشتباهی که من کردم این بود اول چند قسمت از سریال رو دیدم و بعد چند فصل از کتاب رو خوندم و همین طور الی آخر و این به نظرم خوب نیست. به خصوص که اول فیلم رو دیدم و فقط باعث شد دائم در حال مقایسه کتاب و فیلم باهم باشم. ( در نتیجه میتونم بگم فصل اول سریال و نصف فصل دوم بهتر از کتاب باشه) سرگذشت ندیمه باعث شد غم، خشم و خوشحالی رو تجربه کنم. شاید به نظر یه سری ها فقط یه رمان تخیلی باشه. اما زنی که تو ایران زندگی کرده باشه خیلی از اتفاقات براش به طرز دردناکی آشناست. طبیعتا نه تمام موارد.
mohammad sharifi
سلام. من پسرم و خواهر ندارم برای همین خیلی کم از مشکلات زنها آگاهم. و هنوز کتاب رو نخوندم. میشه بگین کدوم اتفاقاش برای ایرانی ها آشناست؟
هانیه
داستان تلخ ولی جذابیه و خب برای ما ایرانیا خیلی ملموس و قابل درک.خیلی از چیزاشو ما داریم زندگی میکنیم 🤐 من سریالشم دیدم هم کتابش و خوندم ولی خب من سریالش و بیشتر دوست داشتم.
آتوسا
کتاب در یک جامعه فرضی میگذره که زنان برای تولد و افزایش جمعیت گمارده میشن کتاب از نظر ایجاد یک جامعه ی کاملا خیالی خوب از پس کار برآمده و تونسته یک جامعه ی تک صدا و مذهبی رو به خوبی نشان بده من از خواندن این رمان لذت بردم. اما چیزی که اذیت کننده بود عدم ویرایش درست کتاب لود مثلا در همه جای کتاب به جای واقعا نوشته شده بود وافعا یا تغییر نوشته شده بود تعییر که خواندن روان داستان رو دچار مشکل میکرد و باید برمیگشتی و توی ذهنت فکر میکردی که کلمه ی درست چیه که کمی در روان خوانی ایجاد مشکل میکرد.
کاربر ۳۸۵۴۵۰۷
واقعا قیمتش به دلار گرونه
قاصدک🍓
واقعا زیبا و عالی فقط خیلی به جزئیات دقت کرده و توصیفات حوصله سر بره
صفحه قبل۱۲صفحه بعد