روش برداشت از قرآن

دانلود و خرید روش برداشت از قرآن

روش تفسیر قرآن

۴٫۹ از ۱۰ نظر
۴٫۹ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود   روش برداشت از قرآن  نوشته  علی صفایی حائری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
اصولا هر جامعه، از دو اقليت و يك اكثريت تشكيل شده است
امیری حسین
اصولاً مطالعه هر كتاب، مادام كه با طرح سؤال‌هايی همراه نباشد بهره نمی‌دهد و خواننده به سادگی از جواب‌ها و اشاره‌ها و نكته‌ها می‌گذرد و آنها را نمی‌يابد و در خونش نمی‌نشيند.
امیری حسین
اينكه چرا قرآن اين گونه پراكنده است و چرا مثل الفبا آيه‌ها را كنار هم گذاشته‌اند؟ سؤال درستی است كه به آن جواب می‌دهيم :
امیری حسین
هر كس در جست‌وجوی راهی است برای برداشت از قرآن و يا همراه پيشنهادی است به خاطر بهره‌برداری از آن. اگر اين راه‌ها و اين پيشنهادها صحيح نباشند، ناچار عقيم می‌شوند و به بن‌بست می‌رسند و دوباره رجعت و عقب گرد شروع می‌شود همان طور كه سيلاب‌ها هنگام برخورد به سدها به سرعت برمی‌گردند و عقب می‌آيند... و تا هنگامی كه سرشار شوند و بالا و بالاتر بيايند و از سر سد راه بيفتند و مانع‌ها را پشت سربگذارند مدت‌ها طول می‌كشد و چه بسا كه طعمه شنزارها بشوند و از پشت سد نگذرند و در كنار مانع بميرند.
چڪاوڪ
راستی رياضت‌ها چقدر شكل عوض می‌كنند. آن وقت ها كه می‌خواهی مثل بلبل حرف بزنی و خودت را نشان بدهی، بايد خفه باشی و هنگامی كه حال گفتن نداری و كلمه‌ها برايت وزنه‌های سنگين هستند، بايد تا صبح وزنه برداری
Mehdi Infinity
آنجا كه آيه‌ها هماهنگ با نيازها و روحيه‌ها تلاوت شوند و در اين آيه‌ها تدبر شود، بهره‌ها زيادتر خواهد بود و درمان نزديك، همان‌طور كه داروی متناسب در هنگام متناسب، درمان خواهد داشت و شفا خواهد آورد.
محمدرضا میرباقری
فقيه‌تر كسی است كه معانی كلام را بشناسد، نه خود كلام را.
محمدرضا میرباقری
انسان هر چه بيشتر می‌يابد، بيشتر پيچيده می‌شود.
محمدرضا میرباقری
می‌گفت: می‌خواهم خوب بشوم و اين جمله را نه با لب‌هايش، بلكه با هر سلولش زمزمه می‌كرد. من مدتی با او بودم و به جای گفتن، از او شنيدم و از او پرسيدم... تا اگر خيال تنوع طلبی دارد، خسته‌اش كنم... تا به جای تنوع‌ها به تحرك‌ها رو بياورد. بسياری از آنها كه به مذهب رو می‌آورند، به خاطر خستگی از لامذهبی و تكرار آن محيط‌هاست. آنها طالب يك تنوع جالب‌تر و زنده‌تر هستند، نه دوستدار يك تحرك و دگرگونی اساسی.
امیری حسین
تمام ژرفايی و تمام وسعت معانی قرآن به خاطر اين است كه به اصطلاح مانند حروف الفباست. می‌توان هر آيه را با آيه ديگر جمع كرد و از آن يك معنا و يك كلمه ديگر ساخت.
Mehdi Infinity
صفحه قبل۱۲۳صفحه بعد