اعتراف

دانلود و خرید اعتراف

۴٫۲ از ۷۵ نظر
۴٫۲ از ۷۵ نظر

برای خرید و دانلود   اعتراف  نوشته  لئو تولستوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
ما را برای مجلس رقصی به خانه‌اش دعوت کرده بود،
🌵🍁 cactus
کسانی که خودشان ایمان را دستاویزی برای نیل به انواع و اقسامِ هدف‌های زودگذر قرار داده‌اند (این افراد بی‌ایمان‌ترین مردمان هستند، زیرا اگر ایمان برای آنان وسیله‌ای برای دستیابی به هدف‌های دنیوی است، پس مسلما نامش ایمان نیست).
🌵🍁 cactus
سلیمان می‌گوید: «باطل اباطیل، باطل اباطیل، همه چیز باطل است! انسان را چه سود از تمامی مشقاتی که زیر خورشید می‌کشد؟ طایفه‌ای می‌رود و طایفه‌ای می‌آید، و زمین تا به ابد برقرار است. هرچه بود، همان است که خواهد بود، و هرچه شد، همان است که خواهد شد؛ و زیر خورشید هیچ چیز تازه‌ای نیست. چیزی هست که درباره‌اش گفته شود: «ببین، این تازه است»؟ در روزگارانی که پیش از ما بود، آن چیز قدیم بود. یادی از گذشته نیست، و همچنین از آنچه خواهد بود، نزد آنان که پس از آن خواهند آمد، هیچ یادی نخواهد ماند.
🌵🍁 cactus
نمی‌توان خود را فریب داد. همه چیز باطل است. خوشبخت آنکه زاده نشده است، مرگ بهتر از زندگی است؛ باید از زندگی رها شد.
🌵🍁 cactus
حاصل پذیرش مذهب این بود که برای درک معنای زندگی باید دست از عقل بشویم، یعنی از همان چیزی که معنا برایش ضرورت داشت.
hoda.family
بی‌اختیار به نظرم می‌رسید در جایی کسی هست که با دیدن من تفریح می‌کند، با دیدن این‌که من چگونه 30ـ 40 سال تمام زیسته‌ام، زیسته‌ام و دانش آموخته‌ام، پیشرفت کرده‌ام، جسم و روحم را پرورش داده‌ام، و حالا که عقلم قوام یافته است، حالا که به آن قله‌ای از زندگی رسیده‌ام که از فراز آن، کل زندگی را به چشم می‌بینم، حالا چگونه در نهایت حماقت بر این قله ایستاده‌ام و به‌روشنی دریافته‌ام که در زندگی هیچ نبوده و نیست و نخواهد بود. «و او خنده‌اش می‌گیرد...»
🌵🍁 cactus
پس از آنکه درونی‌ترین جوهره جهان را خواهش فرض کردیم، و همه پدیده‌ها را، از تکاپوی ناآگاهانه نیروهای سیاه طبیعت گرفته تا فعالیت آکنده از آگاهیِ انسان، فقط تجسم مادی این خواهش دانستیم، به هیچ شکل از این نتیجه گریزی نخواهیم داشت که با نفی آزادانه و نابودیِ داوطلبانه خواهش، همه این پدیده‌ها نیز محو می‌شوند، تکاپوی مدام و تلاش بی‌هدف و بدون استراحت در تمام مراحل تجسم مادی، که جهان در آن و از طریق آن شکل می‌گیرد، محو می‌شود، تنوع شکل و صورت‌های گوناگون محو می‌شود. به همراه شکل و صورت، همه پدیده‌های آن نیز با شکل و صورت‌های کلی و زمان و مکانشان محو می‌شوند، و سرانجام آخرین شکل و صورت اساسیِ آن، یعنی سوژه و ابژه نیز محو می‌شود. خواهش نیست، نمایش نیست، و جهان هم نیست.
🌵🍁 cactus
مسافری در دشت به درنده خشمگینی برمی‌خورد. برای فرار از این درنده به درون چاه بی‌آبی می‌پرد، ولی در ته چاه اژدهایی می‌بیند که دهانش را برای بلعیدن او گشوده است. مسافر نگون‌بخت از ترس آنکه طعمه درنده خشمگین شود، جرئت بیرون آمدن از چاه را ندارد و از ترس آنکه طعمه اژدها شود، جرئت ندارد به انتهای چاه بپرد، پس به شاخه‌های گیاهی وحشی که در شکاف چاه روییده دست می‌اندازد و به آن آویزان می‌شود. دست‌هایش رفته‌رفته ضعیف می‌شود و احساس می‌کند به‌زودی تسلیم مرگی خواهد شد که از دو سو در انتظار اوست، ولی همچنان خودش را نگه می‌دارد و در همان حال که خودش را نگه داشته، به دوروبرش نگاهی می‌اندازد و می‌بیند دو موش، یکی سیاه و دیگری سفید، با سرعت یکسان دور ساقه بوته‌ای که او به آن آویزان است، می‌گردند و آن را می‌جوند. بوته خیلی زود خودبه‌خود کنده می‌شود و او به درون دهان اژدها سقوط می‌کند.
🌵🍁 cactus
مردم همان‌طور زندگی می‌کنند که همه زندگی می‌کنند و همه بر اساس موازینی زندگی می‌کنند که نه‌تنها هیچ نقطه اشتراکی با آموزه‌های دین ندارد، بلکه بخش اعظم آن مخالف این آموزه‌هاست. آموزه‌های دینی در زندگی نقشی ندارند، در روابط با سایر انسان‌ها هرگز این آموزه‌ها را در نظر نمی‌گیریم و در زندگی شخصی‌مان نیز هیچ‌گاه لزومی به مراعات آنها پیدا نمی‌شود. آموزه‌های دین مربوط است به جایی آن‌طرف‌ها، دور از زندگی و مستقل از آن. اگر هم به آن بربخوری، فقط همانند چیزی ظاهری و پدیده‌ای است که ارتباطی با زندگی ندارد.
Reyhaneh JoOoOn
من هم همانند همه دیوانگان، همه را دیوانه می‌خواندم. غیر از خودم.
Meti & yeganeh