با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شیر و خورشید

دانلود و خرید کتاب صوتی شیر و خورشید

زینت‌بخشی به پرچم، تاج‌ها، سکه‌ها و ظروف

۴٫۶ از ۷ نظر
۴٫۶ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی شیر و خورشید  نوشته  مرضیه یاراحمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شیر و خورشید

مقاله صوتی شیر و خورشید نوشته مرضیه یاراحمدی است که با صدای رفیعه پوستی منتشر شده است. شیر و خورشید یکی از مقالات ادبی و فرهنگی رادیو ری‌را پادکست اختصاصی نشر آوانامه است.

رادیو ری‌را در دو زمینه جداگانه تولید مقالات صوتی و پادکست‌های ویژه فعالیت می‌کند. مقالات صوتی رادیو ری‌را، نسخه صوتی یادداشت‌ها و مقالاتی هستند که در نشریات معتبر ایران و جهان منتشر شده‌اند و پادکست‌های ویژه رادیو ری‌را، محتوای صوتی با موضوعاتی مشخص مشابه برنامه‌های رادیویی هستند. 

درباره مقاله صوتی شیر و خورشید

شیر و خورشید نشانی است که تا پیش از انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ نماد ملی ایران بود. این نشان آمیزه‌ای است از فرهنگ‌های کهن میان‌رودان (بین النهرین)، ایران، تازی، ترک، یهودی و مغول. 

از دوران سلجوقیان روم سکه‌هایی با نقش شیر و خورشید را می‌توان یافت و سپس این نشان از سده نهم هجری (پانزدهم میلادی) به‌طور ناپیوسته بر روی پرچم‌های ایران نقش بسته‌ است. مرضیه یاراحمدی در این مقاله، نقش نشان شیر و خورشید را در زینت‌بخشی به پرچم، تاج‌ها، سکه‌ها و ظروف بررسی کرده است.

شنیدن مقاله صوتی شیر و خورشید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

تمام دوست‌داران تاریخ و فرهنگ باستانی ایرانی از شنیدن این مقاله لذت می‌برند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۰ ساعت و ۱۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۷٫۷ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۱۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۷٫۷ مگابایت