با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ علم تبیین جهان هستی

دانلود و خرید کتاب صوتی تاریخ علم تبیین جهان هستی

۳٫۸ از ۹ نظر
۳٫۸ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی تاریخ علم تبیین جهان هستی  نوشته  استیون واینبرگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی تاریخ علم تبیین جهان هستی

کتاب صوتی تاریخ علم تبیین جهان هستی نوشته استیون واینتبرگ برنده جایزه نوبل فیزیک است. این کتاب با ترجمه جمیل آریایی و صدای اکرم پریمون منتشر شده است. کتاب صوتی تاریخ علم تبیین جهان هستی به تاریخ جهان از دیدگاهی دیگر می‌پردازد.

درباره کتاب تاریخ علم تبیین جهان هستی

عموما کتاب‌های تاریخ علم را تاریخ‌دانان می‌نویسند چون به روند تاریخ مسلط هستند اما این افراد چندان در علم سررشته ندارند. اما کتاب تاریخ علم تبیین جهان هستی را که یکی از مهم‌ترین کتاب‌های تاریخ علم است را یکی از برجسته‌ترین فیزیکدان‌های نظری کیهان‌شناسی و ذرّات بنیادی معاصر، استیون واینبرگ، برنده‌ی جایزه‌ی نوبل فیزیک سال ۱۹۷۹ نوشته است. که خود در آن نقشی ماندگار دارد.

 این کتاب خلاصه هزاران سال تلاش انسان، از یونانیان باستان تا اعراب و اروپائیان، برای درک جهان هستی است، مسیر جذاب رشد تمدن انسان. واینبرگ می‌گوید: «تاریخ علم داستانی است که دانشمندانی چون من در آن سهم داریم. دانشی از پژوهش‌های گذشته می‌تواند چراغ راه پژوهش‌های امروزی و یاری‌رسان آن باشد و برای برخی از دانشمندان، دانش تاریخ علم الهام‌بخش پژوهش‌های کنونی آن‌هاست. با وجود این، امیدواریم پژوهش‌های امروزی ما بخشی، هر چند ناچیز، از تاریخ بزرگ علوم طبیعی باشد.» 

شنیدن کتاب تاریخ علم تبیین جهان هستی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ علم و دانشجویان فیزیک پیشنهاد می‌کنیم.

درباره کتاب استیون واینتبرگ

استیون واینبرگ  Steven Weinberg متولد ۳ مه ۱۹۳۳ در نیویورک است. او  فیزیک‌دان مشهور آمریکایی و برنده جایزه نوبل است. واینبرگ به عنوان یکی از اعضای دپارتمان فیزیک و اخترفیزیک، کرسی جوزی رگنتال در علم را در دانشگاه تگزاس، آستین به عهده دارد

. زمینه فعالیت علمی واینبرگ، فیزیک ذرات بنیادی و کیهان‌شناسی فیزیکی است که این تحقیقات منجر به دریافت جوایز متعددی شده‌است که از جمله آنها می‌توان به جایزه نوبل فیزیک (۱۹۷۹) و مدال ملی علوم (۱۹۹۱) اشاره کرد. در سال ۲۰۰۴، او موفق به اخذ مدال بنجامین فرانکلین از مجمع فیلسوفان آمریکا شد. این مجمع از واینبرگ به عنوان یکی از برجسته‌ترین فیزیک‌دانان حال حاضر دنیای امروز نام برد که مورد تأیید بسیاری است. او همچنین عضوی از آکادمی ملی علوم آمریکا، انجمن سلطنتی بریتانیا، مجمع فیلسوفان آمریکا و همچنین فرهنگستان هنر و علوم آمریکا نیز هست.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۱۳ ساعت و ۱۶ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۰۹۸٫۴ مگابایت
دسته بندی
زمان۱۳ ساعت و ۱۶ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۰۹۸٫۴ مگابایت