با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
موهبت کامل نبودن

دانلود و خرید کتاب صوتی موهبت کامل نبودن

۳٫۶ از ۷ نظر
۳٫۶ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی موهبت کامل نبودن  نوشته  برنه براون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی موهبت کامل نبودن

کتاب صوتی موهبت کامل نبودن نوشته برنی براون است که با ترجمه احمد آل احمد و صدای ندا پوریان منتشر شده است. پذیرش داستان خود و دوست داشتن خود در جریان داستان شجاعانه‌ترین کاری است که می‌توان در تمام عمر خود انجام داد. این کتاب به شما یاد می‌دهد با تمام وجود زندگی کنید.

درباره کتاب موهبت کامل نبودن

زندگی کردن باتمام‌وجود یعنی اینکه از موضع ارزشمندی با زندگی درگیر شویم؛ یعنی همگام با پرورش شجاعت، شفقت و پیوند، صبح‌هنگام که از خواب بیدار می‌شویم با خود بگوییم مهم نیست چه کاری انجام می‌دهم و چه مقدار کارِ انجام نشده روی زمین می‌ماند. این کتاب به شما یاد می‌دهد تا با خودتان بگویید درهرصورت من کافی هستم. یعنی اینکه شب‌هنگام که به رختخواب می‌رویم با خود بگوییم: بله، من ناقص، آسیب‌پذیر و گاه نگران هستم، اما هیچ‌یک از این‌ها این حقیقت را تغییر نمی‌دهند که من شجاع هم هستم و ارزش آن را دارم که عشق و احساس تعلق را تجربه کنم. 

در فصل یک این کتاب نویسنده به ذکر یافته‌های خود در خصوص شجاعت، شفقت و پیوند می‌پردازد و توضیح می‌دهد که چگونه این سه مفهوم می‌توانند ابزاری برای کسب و پرورش احساس خود ارزشمند باشند. بعد از پرداختن به ابزارهایی که توشه راه ما در سفر زندگی به‌شمار می‌روند، در فصل بعد به اصل موضوع می‌پردازد: عشق، احساس تعلق و ارزشمندی. در این فصل سعی نویسنده این است که به برخی از دشوارترین سؤال‌ها پاسخ دهد: عشق چیست؟ آیا می‌توان کسی را دوست داشت و به او خیانت کرد؟ چرا هم‌رنگ جماعت شدن، مانع از احساس تعلق واقعی می‌شود؟ آیا می‌توانیم والدین یا فرزندانمان را بیشتر از خودمان دوست داشته باشیم؟ ارزشمندی را چگونه تعریف می‌کنیم و چرا اغلب به‌جای باور داشتن ارزشمند بودنمان با شیوه‌های نادرست درصدد کسب آن بر می‌آییم؟

هر سفری موانعی دارد و سفر زندگی باتمام‌وجود، نیز از این قاعده بیرون نیست. در فصل بعد به موانع راه و شیوه غلبه بر آن‌ها و پرورش تاب‌آوری می‌پردازم.

پس از پرداختن به موانع، به رهنمودهای ده‌گانه برای سفرزندگی می‌پردازیم، تمرین‌های روزانه‌ای که ما را در جهت صحیح هدایت می‌کنند. هر فصل به یک رهنمود اختصاص دارد و ذکر داستان‌ها، تعاریف، نقل قول‌ها و ایده‌های پایان فصل به روشن شدن رهنمود اصلی کمک می‌کنند. 

این کتاب پر از مفاهیم بزرگی چون عشق، احساس تعلق و اصالت است. نویسنده درباره کتاب می‌گوید: سعی من این بوده است که این واژه‌ها را طوری تعریف کنم که اجزای آن قابل تفکیک و وارسی باشد. وقتی در جست‌وجوی معنای واژه‌هایی که احساس خوبی در ما ایجاد می‌کنند، به عمق می‌رویم و تجربه‌ها و فعالیت‌های روزانه‌ای را بیرون می‌کشیم که به زندگی ما جان می‌دهند، در می‌یابیم که چگونه افراد، مفاهیم برانگیزاننده و هدایت‌کننده (اعمال، عقاید و احساساتِ خود) را تعریف می‌کنند.

شنیدن کتاب موهبت کامل نبودن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به یک زندگی شاد پیشنهاد می‌کنیم.

درباره برنی براون

دکتر برنی براون استاد دانشگاه هوستون و مدیر بنیاد هافینگتون است. او کرسی استادی رشته مددکاری اجتماعی را در اختیار دارد و دو دهه گذشته را صرف مطالعه و پژوهش در زمینه‌های شجاعت، آسیب‌پذیری، شرم و همدلی کرده است. او تاکنون ۴ کتاب پرفروش نوشته است؛ شجاعت در برهوت، با اقتدار برخاستن، جرئت بسیار و موهبت‌های نقصان.

سخنرانی او در مجموعه تد یکی از سخنرانی‌های برتر تد است که بیش از سیصدمیلیون بار دیده شده است. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
محسن کسائی
۱۴۰۰/۰۵/۲۲

یکی از کتابهایی بود که خواندنش برایم بی نهایت لذت بخش بود. از اینکه از طریق این کتاب توانستم دسترسی خوبی به ده سال تحقیق علمی یک متخصص داشته باشم خیلی خوشحالم و با توجه به تجربیاتم در طول عمرم

- بیشتر
mahanzarif
۱۴۰۰/۰۵/۲۹

نام دیگر کتاب زندگی با تمام وجود هستش

نفیسه طاهریان
۱۴۰۰/۰۶/۰۷

برای من بسیار عااالی و مفید بود.نویسنده موارد و احساساتی را بررسی کرده که تا قبل از خواندنش فکر میکردم فقط من تجربه میکنم اما با شفافیت جهانی بودنش را توضیح میدهد ومن را به درک و آگاهی بیشتری نسبت

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۶ ساعت و ۵۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۸۲٫۲ مگابایت
زمان۰۶ ساعت و ۵۵ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۸۲٫۲ مگابایت

تجربه بهتر در اپلیکیشن