با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رواداری فرهنگی در عصر مغولان

دانلود و خرید کتاب صوتی رواداری فرهنگی در عصر مغولان

۴٫۰ از ۲ نظر
۴٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی رواداری فرهنگی در عصر مغولان  نوشته  نسیم خلیلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی رواداری فرهنگی در عصر مغولان

رواداری فرهنگی در عصر مغولان نوشته نسیم خلیلی کتابی درباره وضعیت آداب و آیین عصر مغول و چگونگی شکل‌گیری برخی از این آداب است. این اثر را با صدای فرناز مرکباتی بشنوید.

 درباره کتاب صوتی رواداری فرهنگی در عصر مغولان

نسیم خلیلی در این اثر نگاهی نقادانه به رویدادهای فرهنگی و اجتماعی عصر مغول انداخته است. ما معمولا با شنیدن نام مغول‌ها به یاد ویرانگری‌ها و خانمان‌براندازی‌های این قوم می‌افتیم در حالی که عصر مغولان سراسر خونریزی نبود و پس از این که آنها با سرزمین ایران و مردم و فرهنگ و دین آن درآمیختند، به انسان‌هایی دیگرگونه تبدیل شدند. از آنجایی که نباید به تاریخ و تاریخ‌سازان نگاهی سیاه و سفید داشت، این کتاب به سازندگی‌ها و رواداری‌های فرهنگی، اجتماعی و دینی قوم مغول در طول دوران حکومت چندین‌ساله‌شان بر ایران می‌پردازد و عوامل مؤثر در اسلام‌پذیریِ مغولان و تعاملشان با جهان ایرانی‌- ‌اسلامی را بررسی می‌کند.

در این کتاب درباره وجهی از تاریخ فکری و فرهنگی مغولان سخن رفته است که گاه بدون آگاهی کامل از منابع و مستندات تاریخی، درباره آن افراط و تفریط زیادی شده است: تساهل و تسامح مغولان در تعامل با آیین‌ها و مذاهب سرزمین‌های تصرف شده.

شنیدن کتاب رواداری فرهنگی در عصر مغولان را به چه کسانی یپشنهاد می‌کنیم

 دوست‌داران تاریخ و فرهنگ ایران به ویزه علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ ایران اسلامی.

 


نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۵ ساعت و ۲۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۹۷٫۳ مگابایت
زمان۰۵ ساعت و ۲۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۹۷٫۳ مگابایت