دانلود کتاب صوتی انقلاب مشروطیت ایران با صدای | طاقچه
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی انقلاب مشروطیت ایران اثر اکرم پریمون

دانلود و خرید کتاب صوتی انقلاب مشروطیت ایران

نویسنده:نسیم خلیلیمترجم:اکرم پریمونانتشارات:آوانامه
۳٫۳ از ۱۱ نظر
۳٫۳ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی انقلاب مشروطیت ایران  نوشته  اکرم پریمون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی انقلاب مشروطیت ایران

انقلاب مشروطه یکی از مهم‌ترین جنبش‌ها در تاریخ تحولات سیاسی ایران محسوب می‌شود. این رویداد برای ایران عصر قاجاری به خصوص برای طبقه متوسط جامعه بسیار امیدوارکننده بود چراکه آنان در مجاورت با دنیای مدرن بسیاری از مفاهیم تمدن و جامعه مدنی را دریافته بودند. آنها هر روز ورود کالاها و مظاهر دنیای مدرن را به کشورشان می‌دیدند اما درمی‌یافتند که تنها مصرف کردن محصولات خارجی کافی نیست بلکه چیزی در زیربنای جامعه باید دگرگون شود. بنابرین به تدریج داد سخن درباره آزادی مطبوعات، قانون، حکومت مشروطه و آزادی‌های فردی نمودند. روزنامه‌های فارسی زبان چاپ خارج از کشور شروع به تحریک مردم و نوشتن مقالات بر ضد دیکتاتوری کردند، رجال سیاسی تجدد طلب شروع به حمایت از این مفاهیم و بیزاری جستن از سلطنت مطلقه کردند و در این میان روحانیون هم در بسیاری موارد از این فضا در جهت آگاه‌سازی مردم نسبت به ظلم طبقه حاکم سود جستند؛ در نهایت این جنبش به ثمر نشست و مظفرالدین‌شاه در حالی که در بستر بیماری به سر می‌برد فرمان مشروطیت را در سال ۱۳۲۴ ه.ق امضا کرد. در کتاب گویای «انقلاب مشروطیت ایران» فراز و فرودها و روند شکل‌گیری و پیشرفت این انقلاب و دستاوردها و نقاط ضعقف و قوت آن را با صدای اکرم پریمون خواهید شنید.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

فواد انصاری
۱۴۰۰/۰۹/۱۵

از نکات مثبت کتاب میتوان به زبان فاخر متن ،اشارات و ارجاع های نویسنده به کتاب تاریخ مشروطه ایران نوشته احمد کسروی و شرح نسبتا خوبی که از قیام تبریز ارایه میشود اشاره کرد و معایب آن نیز تبدیل نکردن

- بیشتر
کاربر ۲۳۹۶۷۸۱
۱۳۹۹/۰۹/۱۴

از نظر روان بودن قلم مولف و گویندگی فوق العاده سرکار خانم پریمون‌‌ . بسیار عالی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۵ ساعت و ۴۷ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۲۱٫۶ مگابایت
زمان۰۵ ساعت و ۴۷ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۲۱٫۶ مگابایت