دانلود کتاب صوتی رساله بدیعه با صدای | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی رساله بدیعه اثر علامه سید محمدحسین حسینی طهرانی

دانلود و خرید کتاب صوتی رساله بدیعه

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی رساله بدیعه  نوشته  علامه سید محمدحسین حسینی طهرانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی رساله بدیعه

کتاب صوتی رساله بدیعه اثر آیت الله سید محمدحسین حسینی طهرانی و منتشرشده در سال ۱۳۹۱ است. این اثر شامل مطالب تفسیری، روائی، فقهی، علمی و اجتماعی حول آیه‌ی «الرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَی النِّسَاء» قرآن است.

درباره‌ی کتاب صوتی رساله بدیعه

کتاب صوتی رساله‌ بدیعه از آثار آیت الله سید محمدحسین حسینی طهرانی است. در این اثر به شرح و تفسير آيه‌ی «الرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَی النِّسَاء» پرداخته شده و در آن‌ درس‌هایی استدلالی پیرامون فلسفه‌ی حقوق زن و مرد، معنای تساوی حقوق زن و مرد، مسئله‌ی قضاوت و حکومت زن و حدود شرکت زنان در جهاد مطرح شده و همچنین شواهدی از آیات و روایات و قرائن عقلائیه پیرامون عدم‌ جواز تصدی مناصب‌ حكومتی‌ و قضاوت‌ برای زن‌ و عدم‌ جواز ورود زنان‌ به‌ مجلس‌ شوری‌ بيان‌ شده‌ است‌. اين كتاب كه‌ در اصل به‌ زبان‌ عربی تالیف شده‌ بود، توسط چند تن از فضلا برای استفاده‌ی عموم‌ به‌ زبان فارسی نیز‌ ترجمه‌ گرديد.

در کتاب صوتی رساله بدیعه به مسائلی از جمله اختلاف قوای ظاهری و باطنی زن و مرد، ادله‌ی شرعی و فقهی حول موقعیت زن در زمینه‌ی جهاد، قضاوت و حکومت، دلالت اجماع و سیره‌ی مسلمین بر عدم جواز مناصب حکومت و قضاوت برای زن، بحث از ولایت به‌ مناسبت بحث از حکومت و قضاوت برای زن و همچنین روایات داله بر عدم تصدی مناصب حکومت و قضاوت برای زن پرداخته شده است.

کتاب صوتی رساله بدیعه توسط انتشارات مکتب وحی منتشر شده است.

معرفی سید محمدحسین حسینی طهرانی

آیت‌الله سید محمدحسین حسینی طهرانی (۱۳۷۴-۱۳۰۵) فقیه، مجاهد، عارف و عالم شیعه و از شاگردان علامه طباطبایی بود. او بیشتر با مباحث عرفانی شناخته شده است، اما در سال‌های حضورش در تهران (همزمان با نهضت اسلامی آیت‌الله خمینی)، از این نهضت حمایت کرد و همچنین به سازماندهی نیروهای مبارز پرداخت. از سید محمدحسین حسینی طهرانی به عنوان یکی از شاخص‌ترین علمای معاصر و همچنین یکی از مشهورترین چهره‌های مکتب عرفانی نجف یاد می‌شود. از جمله آثار ایشان که بیش از ۴۰ عنوان و در حدود ۷۵ جلد هستند، می‌توان به الله‌شناسی (۳ جلد)، امام‌شناسی (۱۸ جلد)، معادشناسی (۱۰ جلد)، رساله‌ی سیر و السلوک منسوب به بحر العلوم (همراه با شرح تفصیلى مطالب رساله و مقدمه‌ی ایشان در شرح حال علامه بحرالعلوم)، رساله‌ی لب اللباب فی سیر و سلوک اولى الاباب (تقریر دوره‌ی دروس اخلاقى و عرفانى علامه طباطبایى، با تنقیحات و اضافات مؤلف) و روح مجرد (یادنامه‌ی موحد عظیم، عارف کبیر حاج سید هاشم موسوى حداد) اشاره کرد.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
شابکundefined
زمان۰۸ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۵۰٫۹ مگابایت
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
زمان۰۸ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۵۰٫۹ مگابایت