با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ راک اند رول

دانلود و خرید کتاب صوتی تاریخ راک اند رول

۴٫۳ از ۶ نظر
۴٫۳ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی تاریخ راک اند رول  نوشته  آرمان سلطان‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی تاریخ راک اند رول

نوشتن کتابی راجع به اینکه راک چیست، به گفته بسیاری از بزرگان موسیقی کاری دشوار است و از پی آن نمی‌توان به یک تعریف واحد رسید. اما «آدام ووگ» درکتاب «تاریخ راک اند رول» در چندین فصل به خوبی به بررسی این سبک موسیقی از وجوه مختلف می‌پردازد. ریشه‌های پیدایش آن را می‌یابد و تحولاتش را در دهه‌های مختلف بررسی می‌کند. از بزرگان راک اند رول می‌گوید و از تاثیر پیشرفت علم و صنعت بر این سبک موسیقی. آدام ووگ، در بخش اول کتاب، ریشه‌های راک‌اند‌رول را در موسیقی فولکلور آفریقا و آمریکا جست‌و‌جو می کند و به اولین نشانه‌های تولد این سبک و ظهور الویس می‌پردازد. بخش بعدی مروری تاریخی، بر محبوبیت این سبک بین جوانان و حتی سیاهپوستان است. با ظهور بیتلز‌ها و موفقیت‌های اقتصادی راک‌‌اند‌‌رول در دهه ۶۰ محبوبیت این سبک موسیقی در امریکا به اوج خود می‌رسد. فضای سیاسی و اجتماعی بر موسیقی راک تاثیرمی‌گذارد و نخستین جشنواره مطرح موسیقی راک برگزار می‌شود. آدام ووگ در انتهای کتاب به بازگویی پیشرفت‌های تکنولوژیک موسیقی راک در دهه هشتاد می‌پردازد و تاثیر تولید نوارکاست و ویدیو کلیپ بر این سبک را بررسی می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
آسمان دوم
۱۳۹۸/۰۹/۰۶

Imagine all the people living life in peace |John Lennon|

تام ریدل
۱۳۹۸/۰۹/۰۶

ب مرز جنون رسیدم خبر جدیدی نشد از نت

EhsAn
۱۳۹۹/۰۹/۳۰

تاریخچه ای خوب برای شکل گیری و رشد راک از ریشه های بلوز ارائه میده و روایت گوینده هم زیباست اما محتوای کتاب میتونست بهتر باشه و شاخه های مهمتری از راک رو هم دربربگیره. در کل پیشنهاد میشه اگر

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۵ ساعت و ۳۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۰۹٫۴ مگابایت
زمان۰۵ ساعت و ۳۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۰۹٫۴ مگابایت