دانلود کتاب صوتی پروانگان عشق + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی پروانگان عشق

دانلود و خرید کتاب صوتی پروانگان عشق

امتیاز:
۴.۱از ۷ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب صوتی پروانگان عشق

کتاب صوتی پروانگان عشق محصول انتشارات شمس الشموس است. این اثر صوتی مجموعه روایت‌هایی درمورد اصحاب امام حسین (ع) در عاشورا است. از جمله افرادی که در این کتاب به زندگی‌شان پرداخته می‌شود، می‌توان از «انس بن حرث»، «حبیب بن مظاهر»، «حجاج بن مسروق»، «عباس بن علی» و «نافع بن هلال» نام برد.

درباره کتاب صوتی پروانگان عشق

کتاب صوتی پروانگان عشق مجموعه روایت‌هایی درمورد اصحاب امام حسین (ع) در عاشورا است. گفته می‌شود که تعداد شهدای کربلا از ۷۲ تا حدود ۱۵۰ نفر ذکر شده است. با این وجود مسلم این است تنها افرادی توانستند با حرکت جاودانۀ امام حسین (ع) همراه شوند که ویژگی‌های متمایزی داشتند. چنین است که در سخت‌ترین شرایط، در اردوی امام حسین (ع) هیچ اثری از ناملایمت، آشفتگی، گناه و زشتی دیده و شنیده نشده است.

در همین زمینه موسسهٔ مطالعاتی شمس الشموس اقدام به چاپ اثر صوتی پروانگان عشق کرده است. این اثر شامل شرح‌حال اصحاب سید الشهدا(ع)، ملحق‌شدن آن‌ها به سپاه حضرت و نحوهٔ شهادت آن‌ها است. جملات اصحاب در لحظهٔ شهادت خطاب به حضرت سید الشهدا (ع) به زیبایی و غنای این اثر افزوده است.

واقعهٔ کربلا جنگی بود که در تاریخ ۱۰ محرم سال ۶۱ هجری قمری (برابر با ۱۳ اکتبر ۶۸۰ میلادی) اتفاق افتاد. روز نبرد به روز عاشورا معروف شده است. این جنگ میان سپاه کم‌تعداد «حسین بن علی»، نوهٔ پیامبر اسلام و سپاه اعزامی از سوی «یزید»، خلیفهٔ اموی و در نزدیکی محلی به نام «کربلا» رخ داد. دلیل «یزید بن معاویه» برای جنگ، بیعت‌نکردن حسین بن علی با او بود. در مقابل حسین بن علی حکومت و زمام‌داری یزید بن معاویه را غیرشرعی و غیرقانونی می‌دانست؛ حکومتی که برخلاف پیمان صلح «امام حسن مجتبی» و «معاویه بن ابی‌سفیان» بود و به‌شکلی مورثی به یزید رسیده بود. امام حسین (ع) حکومت اموی را ظالم و گمراه می‌دانست و برای تغییر جهت جامعهٔ اسلامی به‌سوی مسیری دیگر قیام کرد.

این واقعه سرشار از حاشیه‌ها و خرده‌روایت‌هایی دردناک است که طی قرن‌ها به شیوه‌های گوناگون روایت و بازتعریف شده است.

شنیدن کتاب صوتی پروانگان عشق را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران کتاب‌های زندگی‌نامه‌ای پیرامون یاران امام حسین (ع) در واقعهٔ کربلا پیشنهاد می‌کنیم.

بخش‌هایی از کتاب صوتی پروانگان عشق

سلام بر حسین سلام بر یاران حسین تاج سر بوالبشر خاک شهیدان توست کاین شهدا تا ابد فخر بنی‌آدم‌اند.

***

السلام علیک یا مسلم‌بن‌عقیل‌بن ابیطالب -پدرش، عقیل، عموی امام حسین (ع) و مسلم داماد امیرالمؤمنین (ع) بود. -مسلم که دارای شخصیتی ممتاز بود از مدینه همراه امام (ع) به مکه آمد. -بعد از اینکه حدود ۱۲۰۰۰ نامه از کوفه رسید، حضرت در پاسخ نامه‌ای نگاشتند: «... اینک برادرم و پسرعمویم و مورد اعتماد از خاندانم را به سوی شما فرستادم. او را امر کرده‌ام برایم بنویسد که آیا شما یک‌رأی هستید. به خدا که امام نیست جز کسی که به حق قیام کند.» مسلم به عنوان امین و نخستین سفیر حسین (ع) رهسپار کوفه شد. امام (ع) او را به تقوا و کتمان از مخالفان و حسن تدبیر و لطف و مدارا امر کردند و برای خود و مسلم دعای شهادت کردند. -کوفیان مشتاقانه گرد او آمدند و بیش از ۳۰۰۰۰ نفر با او بیعت کردند. یزید عبیدالله را که شخصی پست و خشن بود از بصره به کوفه فرستاد. او که بیش از ۲۰۰ سرباز نداشت توانست با تهدید و تحمیق و تطمیع و ارعاب مردم را پراکنده کند. -در اوج دشمنی و فشار، روزی ابن‌زیاد برای عیادت یکی از آشنایانش به منزل هانی که مسلم آنجا پنهان شده بود آمد. قرار بود مسلم در این فرصت ابن‌زیاد را بکشد ولی او شمشیر نکشید! فرمود: دو چیز مرا بازداشت. یکی اینکه صاحبخانه دوست نداشت که مهمانش در خانه‌اش کشته شود و دیگر اینکه پیامبر (ص) فرموده‌اند: مؤمن کسی را با غافلگیری نمی‌کشد. -نهایتاً همه بیعت‌کنندگان مسلم را تنها گذاشتند. او پس از مقاومت دلیرانه غریبانه دستگیر شد. وقتی که او را می‌بردند می‌گریست، چون شماتتش کردند گفت: برای خودم نمی‌گریم. بر حسین (ع) و اهل‌بیتش که در راه‌اند گریه می‌کنم. -روز عرفه او را بالای دارالاماره تشنه گردن زدند. -امام (ع) چون شنیدند گریستند و فرمودند: «خدا او را رحمت کند. به سوی روح و ریحان و رضوان رفت. آنچه بر او بود به جا آورد و آنچه بر ماست مانده است.»

کامی از نام (جلد پنجم)
سیدمحمدعلی نجفی یزدی
این خرده های لعنتی
هیات تحریریه موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس
کامی از نام (جلد چهارم)
هیات تحریریه موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس
آتشکده نیر
میرزا محمدتقی حجت‌الاسلام
گذری در کوی نیک نامان
هیات تحریریه موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس
بیقرار
هیات تحریریه موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس
عطش
هیات تحریریه موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس
افلاکیان خاک‌نشین
هیات تحریریه موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس
سری از عشق
سیدمحمدعلی نجفی
فقط بی‎عیب‎ها بخوانند
هیات تحریریه موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس
من ترازو نیستم
هیات تحریریه موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس
باران باش نه تگرگ
هیات تحریریه موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس الشموس
ذهن بی‌حصار، عبور از مرزها برای پیشرفت و کشف سرزمین‌های جدید
مجتبی لشکربلوکی
کنترل و پایش استراتژی
مجتبی لشکربلوکی
بی‌قرارپروانگان عشقهیچ اتفاقی تصادفی نیستشرح دعای سمات
سیدعلی قاضی طباطبایی
دیوان نیر
میرزا محمدتقی حجت‌الاسلام

نظرات کاربران

om62
۱۳۹۶/۰۶/۳۱

اگر دنبال یه مجموعه مختصر و مفید برای معرفی اصحاب امام حسین در کربلا هستید این کتاب توصیه میشه. ممنون از طاقچه

Mahdis
۱۳۹۹/۰۹/۰۳

این کتابها چرا باید اینقدر گرون باشن!

Amitis
۱۳۹۹/۰۱/۲۵

دوست داشتم،انتخاب موسیقی متنهای مورد نظر عالی بود...صدای راوی را برای این کتاب دوست نداشتم...در هرصورت اشک بر چشمان ما نشست

زمان

۳۱ دقیقه

حجم

۷۲٫۲ مگابایت

قابلیت انتقال

دارد

زمان

۳۱ دقیقه

حجم

۷۲٫۲ مگابایت

قابلیت انتقال

دارد

قیمت:
۶۰,۰۰۰
۴۲,۰۰۰
۳۰%
تومان