با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جهان‌بینی توحیدی

دانلود و خرید کتاب صوتی جهان‌بینی توحیدی

۴٫۰ از ۲ نظر
۴٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی جهان‌بینی توحیدی  نوشته  شهید مرتضی مطهری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی جهان‌بینی توحیدی

کتاب گویا «جهان‌بینی توحیدی» اثر استاد شهید مطهری، دومین کتاب از کتاب‌های مجموعه «مقدمه‌ای بر جهان‌بینی اسلامی» است. مجموعه شش جلدی مقدمه‌ای بر جهان‌بینی اسلامی آخرین اثر نگارشی استاد مطهری به شمار می‌آید. این کتاب توسط بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری با همکاری انتشارات صدرا تولید شده است.

در این کتاب ابتدا پس از تعریف جهان‌بینی، انواع جهان‌بینی‌ها (علمی، فلسفی، مذهبی) معرفی شده و جهان‌بینی توحیدی به طور عام و جهان‌بینی اسلامی به طور خاص، واجد تمام ویژگی‌های یک جهان‌بینی خوب دانسته شده است. در ادامه کتاب، مراتب و درجات توحید و شرک و در خاتمه تاریخچه اصل عدل در فرهنگ اسلامی ذکر شده است.

انگیزه استاد مطهری از نگارش مجموعه جهان‌بینی اسلامی، بیشتر رفع شبهات و نمایاندن انحرافات فکری در زمینه اصول دین بوده است. این مجموعه در واقع یک دوره اصول عقاید است (غیر از مسئله امامت که در کتاب امامت و رهبری بحث شده است) و از سبکی بدیع و بیانی شیوا برخوردار است و برای آنکه کتاب درسی قرار گیرد مناسب است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Mehrab •
۱۳۹۷/۱۰/۱۹

مهارت فوق العاده توی تبیین ابعاد عقلانی توحید ، شاخصه ی ارزشمند مرتضی مطهریه ❤

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۴ ساعت و ۲۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۶۷٫۳ مگابایت
زمان۴ ساعت و ۲۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۶۷٫۳ مگابایت