با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جهان در پوست گردو

دانلود و خرید کتاب صوتی جهان در پوست گردو

۳٫۵ از ۲ نظر
۳٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی جهان در پوست گردو  نوشته  استیون هاوکینگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی جهان در پوست گردو

کتاب صوتی جهان در پوست گردو نوشته دانشمند بزرگ استیون هاوکینگ است که با ترجمه عبدالحسین صبوری و صدای محمود هادی‌زاده منتشر شده است. 

درباره کتاب جهان در پوست گردو 

کتاب صوتی جهان در پوست گردو یکی از کتاب‌های مهم استیون هاوکینگ در زمینه فیزیک نظری است که برای مخاطب غیر تخصصی نوشته شده است. این کتاب تاریخچه و اصول فیزیک نوین را بیان می‌کند و به مطالب گوناگونی در ارتباط با مکانیک کوانتومی و نظریه ریسمان می‌پردازد. کتاب جهان در پوست گردو ادامه و به روز شده کتاب پرفروش تاریخچه مختصر زمان است. این کتاب جایزه بهترین کتاب علمی سال را برده است. این کتاب مشهورترین کتاب استیون هاوکینگ است.

شنیدن کتاب جهان در پوست گردو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به علم پیشنهاد می‌کنیم. 

درباره استیون هاوکینگ

او در شهر آکسفورد متولد شد. پدر و مادر او هر دو پزشک بودند و تحصیلات دانشگاهی خود را در کالج آکسفورد در سن ۱۷ سالگی آغاز کرد و موفقیت‌های فراوانی در رشته فیزیک به دست آورد. این دانشمند دکترایش را در رشته ریاضیات کاربردی و فیزیک نظری با موضوع نسبیت عمومی و کیهان شناسی در سال ۱۹۶۶ به دست آورد.

استیون هاوکینگ در همان دوران متوجه شد که به بیماری ALS (از کارافتادگی سلول‌های عصبی حرکتی) دچار شده و پزشکان بر این باور بودند که چند ماه بیشتر زنده نمی‌ماند. با این وجود او سال‌ها زندگی کرد؛ هرچند که همیشه روی ویلچر بود و هیچ‌جای بدنش را نمی‌توانست تکان بدهد.

استیون هاوکینگ در دنیای علم و فیزیک به خاطر تحقیقاتش در زمینه گرانش کوانتمی معروف است و با همکاری فیزیکدان برجسته، راجر پنروز، نشان داد که سیاه‌چاله‌ها در کیهان واقعی هستند که براساس نظریه گرانش اینشتین، توجیه می‌شوند. او نظریه جدیدی که به تابش هاوکینگ معروف است را مطرح کرد، در این نظربه او پیش‌بینی ‌کرد که سیاه‌چاله‌ها از خود تابش می‌کنند.

استیون هاوکینگ پس از حدود ۵۰ سال مبارزه با بیماری نورون حرکتی، در سال ۲۰۱۸ در سن ۷۶ سالگی در منزلش درگذشت. خاکستر او در کلیسای وست‌مینستر در لندن و در نزدیکی آرامگاه نیوتون و چارلز داروین به خاک سپرده شد.

فهرست کتاب جهان در پوست گردو

۱- تاریخچه مختصر نسبیت

۲- شکل زمان

۳- جهان در پوست گردو

۴- پیشگویی آینده

۵- نگهبانی از گذشته

۶- آینده ما؟ پیشتازان فضا یا نه؟

۷- دنیای جدید برِین

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۴ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۳۱٫۶ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۴ ساعت و ۱۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۳۱٫۶ مگابایت