با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پرورش مدیر فناوری اطلاعات دولتی در کشورهای در حال توسعه

دانلود و خرید کتاب پرورش مدیر فناوری اطلاعات دولتی در کشورهای در حال توسعه

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پرورش مدیر فناوری اطلاعات دولتی در کشورهای در حال توسعه  نوشته  گروه ترجمه انتشارات آتی‌نگر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پرورش مدیر فناوری اطلاعات دولتی در کشورهای در حال توسعه

کتاب پرورش مدیر فناوری اطلاعات دولتی در کشورهای در حال توسعه اثر سازمان فناوری اطلاعات ایران یکی از کتاب‌های مجموعه تسهیم دانش است که در سازمان فناوری اطلاعات ایران به چاپ رسیده است.

این اثر در راستای ارتقای دانش متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و همچنین دانش مردم عادی در حوزه فناوری اطلاعات تهیه و تدوین شده است.

سازمان فناوری اطلاعات ایران با توجه به نیاز روزافزون کشور به برقراری و توسعه شبکه‌های رایانه‌ای و ارتباط آنها به یکدیگر و در نهایت اتصال به شبکه های جهانی و با هدف ایجاد زیرساختهای ارتباطی لازم برای تحقق چنین امری و نیز امکان دسترسی به منابع اطلاعاتی، خدماتی، و برنامه‌های کاربردی داخلی و خارجی تحت عنوان امور دیتا از سال ۱۳۷۰ به عنوان یکی از قسمتهای زیرمجموعه وزارت پست و تلگراف و تلفن آغاز به کار کرد.

هم زمان با تغییر نام وزارت پست و تلگراف و تلفن به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۸۲، تغییراتی در سطح شرکت‌های تابعه رخ داد. در این رابطه امور ارتباطات دیتا ضمن تغییر هویت در تابستان ۱۳۸۳به شرکت ارتباطات داده‌ها تغییر نام یافت و در تابستان ۱۳۸۴با توجه به توسعه اهداف وماموریت‌های شرکت، نام آن به شرکت فناوری اطلاعات تغییر نمود.

سازمان فناوری اطلاعات ایران نهادی است دولتی وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که با ایجاد و بکارگیری سازوکارهای لازم، حوزه ی فناوری اطلاعات کشور از بخش‌های دولتی، عمومی و خصوصی را از طریق اعمال سیاست‌ها، مقررات، استانداردها و ... برپایه مصاح، منافع و امنیت ملی و عمومی، سازماندهی، هدایت و راهبری و کنترل می‌نماید و به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران منافع و مصالح ملی و سیاست‌های ابلاغی در حوزه فناوری اطلاعات را از طریق نهادها و مجامع بین المللی ذیربط پیگیری می‌نماید.

ماموریت این سازمان عبارت است از هدف گذاری، هدایت، نظارت راهبردی، ساماندهی و توسعه امن، ایمن و پایدارفناوری اطلاعات کشور در راستای تامین منافع، مصالح، امنیت ملی، رفاه عمومی و توسعه همه جانبه و پایدار کشور.

خواندن کتاب پرورش مدیر فناوری اطلاعات دولتی در کشورهای در حال توسعه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

متخصصان و علاقه‌مندان به حوزه فناوری اطلاعات مخاطبان این کتاب‌اند.

بخشی از کتاب پرورش مدیر فناوری اطلاعات دولتی در کشورهای در حال توسعه

برای افزایش ظرفیتهای مقامات دولتی و سیاستگذاران در آسیا و اقیانوسیه در بهره برداری از فاوا در خدمت توسعه، مركز آموزش آسیا و اقیانوسیه سازمان ملل متحد درباره فناوری اطلاعات در خدمت توسعه، «فناوری اطلاعات و ارتباطات برای مدیران ارشد دولتی» (آكادمی) را در سال ۲۰۰۸ بنیان نهاد. از آن زمان، شاهد تغییراتی در چشمانداز فناوری اطلاعات و ارتباطات بودهایم و نیاز بیشتری به ظرفیت انسانی و سازمانی فاوا در خدمت توسعه احساس میشود، بهطوری كه افراد و جوامع كاملاً از فناوری اطلاعات و ارتباطات منتفع شوند.

در واقع، ما در عصری زندگی میكنیم كه فناوری اطلاعات و ارتباطات میتواند تحولات عظیمی را در جامعه ما به همراه داشته باشد. باز هم این مسئله در صورتی امكانپذیر میشود كه منابع انسانی یک كشور دارای ظرفیت بهرهبرداری از فناوری اطلاعات و ارتباطات باشند. با پوشش كامل عناوین ضروری فناوری اطلاعات و ارتباطات، یازده سرفصل تحت برنامه آكادمی به خوبی چیده شده تا از تلاشهای ملی و منطقهای به سمت ایجاد چنین ظرفیتی پشتیبانی شود.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۲ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۲۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۶۶-۰۸-۵
تعداد صفحات۹۲صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۲۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۶۶-۰۸-۵