با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
صله رحم

دانلود و خرید کتاب صله رحم

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صله رحم  نوشته  محمدرضا اکبری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صله رحم

کتاب صله رحم اثری از محمدرضا اکبری است که در شرکت چاپ و نشر بین الملل منتشر شده است. این کتاب به بررسی این موضوع می‌پردازد و آن را از تمام ابعاد و جنبه‌های آن بررسی می‌کند.

درباره کتاب صله رحم

یکی از موضوعات مهم اجتماعی اسلام صله ارحام است که در کلی ترین تعریف می‌توان آن را نیکی و محبت و سلوک داشتن با خویشان و نزدیکان معنی کرد. هدف از صله رحم برقرار کردن ارتباط و پیوند عاطفی با خویشاوندان است و این ارتباط را می‌توان از راه‌های مختلف برقرار کرد. کمک جانی، مالی، فکری و عاطفی از جمله کارهایی است که می‌توان برای دوستان، نزدیکان و خویشاوندان انجام داد و از طرف دیگر ترک آزار نیز یکی از راه‌های صله رحم است: 

پرهیز کردن از اعمالی که منجر به بروز ناراحتی و کدورت می‌شود مانند غیبت، تهمت، زخم زبان و شماتت، دخالت کردن در زندگی آنها به عناوین مختلف، عیبجویی کردن از آنان و... جمله مواردی است که می‌تواند زمینه قطع صله رحم را به وجود بیاورد اما شاید باید به  این موضوع اینطور نگاه کرد که اگر کسی نمی‌تواند به بستگان خود کمک مالی کند، لااقل باید زمینه اذیّت و آزار آنان را فراهم نکند.

اما خورشید آن در افق زندگی انسان معاصر کم فروغ شده است. مردم غرب شاهد غروب این خورشیدند و در اثر این غروب غم انگیز سردی و تاریکی، بر حیات اجتماعی غرب نشینان سایه انداخته است. اما آیا چنین اتفاقی در میان جوامع ما هم رخ می‌دهد؟

به نظر میرسد که اکنون فرهنگ گسستگی خویشاوندی با همه آثار و حاشیه‌های منفی خود در حال صدور به کشورهای اسلامی است. این امر هم زندگی انسان را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد و هم این فریضه الهی را در معرض تهدید و آسیب قرار داده است. اما دلیل چنین امری چه می‌تواند باشد؟ 

کمبود آگاهی دینی از جایگاه و آثار این حرکت اجتماعیِ سرشار از خیر و برکت و غفلت از آثار منفی و زیانبار ترک آن است که زمینه مناسبی را برای پذیرش قطع رحم در جوامع اسلامی فراهم کرده است.

محمدرضا اکبری، در کتاب صله رحم پاسخ تمام این سوالات را داده است.  این کتاب پاسخ به این نیاز جدی جامعه اسلامی است که با عنایات خدای متعال به صورت جامع و همه جانبه این فریضۀ الهی را در یازده فصل مورد بحث و بررسی قرار داده است و با تکیه بر آیات قرآن، روایات، فتاوای مراجع تقلید و تحلیل های علمی مناسب با عصر حاضر به آگاهی بخشی از این حرکت مؤمنانه پرداخته است.

در بخش‌های مختلف این اثر درباره معارف خیشاوندی و صله ارحام می‌خوانیم و با نمونه‌های عملی صله رحم آشنا می‌شویم. در فصل چهارم کتاب به بررسی مشکلات رفت و آمدهای خیشاوندی می‌پردازیم و آثار و پیامدهای آن را هم بررسی می‌کنیم. فصل پنجم به بیان ویژگی‌های صله رحم پرداخته است و فصل ششم به مبحث صله رحم با خیشاوندان ویژه اختصاص دارد. آثار صله رحم در فصل هفتم کتاب بررسی می‌شود و فصل هشتم راهکارهایی برای ترویج صله رحم در اختیار ما قرار می‌دهد. فصل نهم، دهم و یازدهم کتاب به قطع صله رحم، عواملی که به این امر منجر می‌شوند و آثاری که از خود به جا می‌گذارد پرداخته است. 

کتاب صله رحم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب صله رحم را به تمام علاقه‌مندان به مطالعه کتاب‌های مذهبی پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۳/۰۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۰۴-۶۶۵-۱
تعداد صفحات۱۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۳/۰۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۰۴-۶۶۵-۱