با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب عملیات نان خامه ای اثر رضا  احسان‌پور

دانلود و خرید کتاب عملیات نان خامه ای

۳٫۶ از ۴۴ نظر
۳٫۶ از ۴۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عملیات نان خامه ای  نوشته  رضا  احسان‌پور   و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب عملیات نان خامه ای

داستانی که می‌خوانید به مرحله داوری مردمی مسابقه بین‌المللی طنز «جهان تازه دم» راه پیدا کرده است. «جهان تازه دم» اسم بخش طنز کتاب‌های نشر چشمه است. این بخش از سال ۹۴ فعالیتش را شروع کرده و تمرکزش بیشتر روی داستان‌های طنز است.

این مسابقه با همکاری نشر چشمه و طاقچه برگزار شده و اولین دورهٔ آن است. هدف این مسابقه کشف استعدادهای جدید در طنزِ داستانی است.

۳ داستان طنز را داورها انتخاب می‌کنند و یک داستان نیز برنده جایزه مردمی می‌شود. جایزه نقدی برنده منتخب مردم؛ معادل ۱۰۰۰ بات تایلند است. علاوه بر این مجموعه کامل کتاب چاپی حرفه نویسنده را از طرف نشر چشمه دریافت می‌کند و یک سال اشتراک طاقچه بی‌نهایت نیز به او هدیه داده می‌شود.

چطور داوری کنیم؟

در مدت ۱۵ روز ۱۸۳ اثر برای این مسابقه فرستاده شد. داورها بعد از بررسی اولیه ۲۰ اثر را برای داوری مردمی انتخاب کردند. برای اینکه بتوانید در این رای‌‌گیری شرکت کنید، فقط کافی است که آثار رسیده به مرحله داوری مردمی را بخوانید و به اثر منتخبتان رای دهید.

از روز پنجشنبه ۶ خرداد تا ۹ خرداد وقت دارید در رای‌گیری شرکت کنید. نتایج مسابقه ۱۰ خرداد در شبکه‌ها اجتماعی طاقچه و نشر چشمه اعلام می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه از در جریان اطلاع‌رسانی‌های مسابقه قرار بگیرید، اینستاگرام طاقچه و نشر چشمه را دنبال کنید. پس از مشخص شدن برنده‌ها با آن‌ها تماس گرفته می‌شود تا برای فرستادن جایزه هماهنگی‌های لازم انجام شود.

برای شرکت در رای‌گیری روی تصویر بنری که با عنوان «رای دادن به داستان منتخب» در صفحه داستان‌های مسابقه قرار داده شده، کلیک کنید تا به صفحهٔ رای‌گیری بروید. در صفحه رای‌گیری می‌توانید به داستان‌ یا داستان‌های منتخبتان رای بدهید. اگر در طاقچه ثبت‌نام نکرده‌اید، قبل از ورود به صفحه رای‌گیری بهتر است در طاقچه ثبت‌نام کنید.

چند پیشنهاد برای اینکه داوری بهتری داشته باشید

شما در این مرحله یکی از داورها مسابقه هستید. برای اینکه بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم معیارهای برای خودتان در نظر بگیرید، تا بر اساس آن بتوانید آسان‌تر رای بدهید. این پیشنهادها شاید برای شما کمک کننده باشند؛

- اگر متنی غلط املایی و نگارشی داشت، نمره‌ای ازش کم نمی‌شود اما متنی که شسته‌ رفته باشد و اصول نگارشی را رعایت کرده باشد، می‌تواند به عنوان یک نکته مثبت به حساب بیاید.

- موضوع مسابقه داستان طنز است. بنابراین هر چه متن از لحاظ پرداخت داستانی، شوخی و موقعیت‌های طنز غنی‌تر باشد شانس بیشتری خواهد داشت. در این مسابقه حتی می‌توان گفت طنز بودن، بر داستانی بودن ترجیح بیشتری دارد و در موارد مشابه داستانی که موقعیت و زبان طنز بهتری دارد می‌تواند امتیاز بیشتری بگیرد.

- شوخی‌های تاریخ‌مصرف‌دار، مثل شوخی‌ها و اصطلاح‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شود یا نوع طنزی که با اتفاق‌های روز شوخی می‌کند (طنز مطبوعاتی) برای این مسابقه چندان مناسب نیست و این شکل از طنزها می‌توانند امتیاز پایین‌تری داشته باشند.

- متن‌ها را با دید کشف استعداد بخوانید و آن‌ها را با شاهکارهای ادبی مقایسه نکنید.

- اگر می‌توانید ابتدا همهٔ آثار را بخوانید و بعد اثر محبوبتان را انتخاب کنید.

به جز رای دادن پیشنهاد می‌کنیم، وقتی متن‌ها را می‌خوانید نظر یا پیشنهادتان را زیر همان داستان در قسمت نظرها بنویسید. پیشنهادها و نظرهای شما می‌تواند به نویسنده‌های تازه‌کار کمک کند تا نقاط قوت و ضعفشان را بهتر بشناسند و بتوانند داستان‌های بهتری در آینده بنویسند.

اگر نظری در مورد برگزاری خود مسابقه نیز دارید در شبکه‌های اجتماعی طاقچه و نشر چشمه می‌توانید پیام بگذارید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۱)
🌹فرنیا بانو🌹
۱۴۰۰/۰۳/۱۶

داستان دوست داشتنی بود ولی زیاد طنز نبود اما موقع خوندنش یک لبخند بزرگ روی لبم نقش بسته بود پیشنهاد می کنم بخونید

melika
۱۴۰۰/۰۳/۰۶

داستان جالب بود ولی طنز نبود

maryami
۱۴۰۰/۰۳/۰۸

من داستانش رو دوست داشتم، از اول تونستم راوی رو حین عملیاتش تصویرسازی کنم. درسته فقط با آخر داستان خندیدم ولی در مقایسه با داستان‌های دیگه این برای من بهتر بود. مثل بقیه‌ی داستان ها از مسائل جنسی هم استفاده

- بیشتر
یحیی
۱۴۰۰/۰۳/۰۸

برای قدم اول خیلی خوبه

کاربر ۳۲۳۳۶۴۵
۱۴۰۰/۰۳/۰۶

انقدر جذاب است که وقتی خواننده می خواند گویا برای خودش پیش آمده و‌جذب ان‌می شود

maryam mafakheri
۱۴۰۰/۰۳/۰۷

به روشنی می بینم که روزی آقای رضا احسان پور جایزه ادبی بزرگی را روی دست بالا میبرند. هم توصیف دنیا از چشم یک عصا سفید بدیع و زیبا بود هم بارها لبخند بر لبم آورد. این جمله را بعد

- بیشتر
Dayana
۱۴۰۰/۰۵/۱۹

بد نبود. اصلا طنز نبود و کشش پایینی داشت به موضوع خاصی هم نپرداخت اما در کل تصویری که از هیجان یک فرد نابینا برای تنهایی بیرون رفتن داشت رو دوست داشتم

مریم
۱۴۰۰/۰۳/۰۹

پرداخت خوبی داشت اما طنز نبود!

گل سرخ
۱۴۰۰/۰۳/۰۸

قلم خوبی داشت اما طنز نبود

L.mahdavi
۱۴۰۰/۰۳/۰۸

عالی بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
بعید بدانم کسی در دنیا به اندازهٔ ما به دیگران اعتماد داشته باشد. هرچند عصاسفیدهای پیشکشوت خیلی چیزها مثل تشخیص اسکناس‌ها از یکدیگر را بلدند ولی من ترجیح می‌دهم حالاحالاها خیلی از کارها را یاد نگیرم؛ لذتِ اعتماد، چیز دیگری است.
آنشرلی
مته‌های کارگرهای ادارهٔ آب و برق و گاز و تلفن می‌آید؛ نمی‌دانم چرا هر روز زمین را می‌کنند؟! فکر کنم آخرش به نفت برسند!
🐺😎🙂
راستش خودم هم علاوه بر همهٔ هیجانی که می‌تواند داشته باشد، می‌ترسیدم و از شما چه پنهان، می‌ترسم! تا امروز تمام تلاشم را کرده‌ام که بتوانم همین شصت هفتاد درصد ترس باقی‌مانده‌ام را هم تبدیل به هیجان کنم!
مهلو

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵ صفحه
نوع فایلEPUB
شابکundefined
تعداد صفحات۵صفحه
نوع فایلEPUB