با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب ایرانی خواتین اثر راضیه تجار

دانلود و خرید کتاب ایرانی خواتین

افسانه نگاروں کی منتخب افسانی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ایرانی خواتین  نوشته  راضیه تجار  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ایرانی خواتین

کتاب ایرانی خواتین، افسانه نگاروں کی منتخب افسانی، ترجمه اردوی گزیده داستان‌های کوتاه زنان نویسنده معاصر ایران است که به انتخاب راضیه تجار و ترجمه احمد شهریار در این مجموعه قرار گرفته‌اند و در انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده‌اند. 

درباره کتاب ایرانی خواتین

کتاب ایرانی خواتین، افسانه نگاروں کی منتخب افسانی، ترجمه‌ای به زبان اردو از داستان‌های کوتاه زنان نویسنده معاصر ایرانی است. گردآوری این اثر بر عهده راضیه تجار، ترجمه و ویرایش به زبان اردو بر دوش احمد شهریار و تهیه کتاب زیر نظر مرکز ترجمه حوزه ی هنری انجام شده است.

زبان اُردو (اُردُو یا لشکری) یکی از زبان‌های شاخه هندوآریایی است که بیشتر در جنوب آسیا گفتگو می‌شود. در پاکستان اردو زبان ملی و رسمی است و در هند و برخی از ایالت‌های نیز به رسمیت شناخته شده است.

زبان اردو و فارسی از جمله نزدیک‌ترین زبان‌ها به یکدیگر به شمار می‌روند. اردو را به عنوان گونه معیار فارسی‌ شده زبان هندوستانی می‌شناسند. چراکه اردو و هندی دارای پایه واژگان مشترک هندوآریایی و همانندی‌های واجی و نحوی بسیار هستند. از همین رو است که در گفتار و محاوره برای یکدیگر قابل درک هستند.

زبان اردوی رسمی واژگان ادبی و فنی و برخی ساختارهای دستوری ساده را از فارسی می‌گیرد. علاوه بر این، بیش از نیمی از واژگان (به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم) و بخش عمده دستور زبان و الفبا و شعر خود را از زبان پارسی گرفته‌است. 

کتاب ایرانی خواتین را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن این اثر را به تمام کسانی که به زبان اردو مسلط هستند، پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۰ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۲۶
شابکundefined
تعداد صفحات۱۹۰صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۲۶