با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گفت و گوی حسن و عشق

دانلود و خرید کتاب گفت و گوی حسن و عشق

تحلیل داستان سلامان و ابسال در روایت ابن سینا، خواجه نصیر، ابن طفیل و جامی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گفت و گوی حسن و عشق  نوشته  مژگان جعفرمنش  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گفت و گوی حسن و عشق

کتاب گفت و گوی حسن و عشق اثری پژوهشی از مژگان جعفرمنش است که در نشر تیرگان به چاپ رسیده است. این کتاب تحلیل داستان سلامان و ابسال در روایت ابن سینا، خواجه نصیر، ابن طفیل و جامی است. 

سلامان و ابسال یک داستان عاشقانه عارفانه و حکایتی تمثیلی است که در آثار بسیاری از نویسندگان مهشور ایرانی، همچون ابن سینا، خواجه نصیر، ابن طفیل و جامی به چشم می‌خورد. اما هر نسخه تفاوتی با نسخه‌های دیگر دارد و به نظر می‌رسد هرکدام از حکیمان و نویسندگان، در تلاش بودند تا نسخه خودشان را از این حکایت بیان کنند. 

به نظر می‌رسد که اولین بار حنین بن اسحاق طبیب و مترجم کتاب‌های یونانی به عربی، روایتی از داستان سلامان و ابسال را نقل کرده باشد. او اینطور ادعا کرده است که این حکایت را در منابع قدیمی یونانی پیدا کرده است. نسخه‌هایی از این روایت در کتابخانه موزه بریتانیا و کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران موجود است.

مژگان جعفرمنش در این اثر به تحلیل داستان سلامان و ابسال در روایت ابن سینا، خواجه نصیر، ابن طفیل و جامی پرداخته است و علاوه بر شرح هر نسخه، توضیحات مفصلی هم بر داستان نوشته است. جنبه‌های گوناگون آن را بررسی کرده و حتی زمینه‌هایی را که این داستان می‌توانسته از آن‌ها تاثیر پذیرفته باشد هم در این کتاب بررسی شده‌اند.

کتاب گفت و گوی حسن و عشق را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب گفت و گوی حسن و عشق را به تمام پژوهشگران زبان و ادبیات فارسی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۲۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۰۴۹-۰
دسته بندی
تعداد صفحات۱۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۲۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۰۴۹-۰