با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
الجزایر در آیینه فرهنگ

دانلود و خرید کتاب الجزایر در آیینه فرهنگ

گزیده‌ای از گزارش‌های رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران درباره جامعه و فرهنگ الجزایر

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب الجزایر در آیینه فرهنگ  نوشته  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب الجزایر در آیینه فرهنگ

کتاب الجزایر در آیینه فرهنگ اثری از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر است که در مرکز اطلاعات راهبردی روابط فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به چاپ رسیده است.

ارتباطات فرهنگی، یکی از ماندگارترین و مؤثرترین مناسبات انسانی است که بر پایه گفتگو و تبادل اطلاعات شکل می‌گیرد. اینگونه ارتباطات پایه و مبنایی برای تعامل انسان‌ها با یکدیگر بوده و بر سایر حوزه‌های روابط جوامع، همانند مناسبات اقتصادی و سیاسی نیز تأثیرگذار است. امروزه به رغم رشد و توسعه دانش بشری، به‌ویژه در حوزه ارتباطات و شکل‌گیری دهکده جهانی، بشر بیش از هر زمان دیگر، نسبت به هم‌نوع خود بیگانه است. در این میان ریشه بسیاری از منازعات و چالش‌ها، به درک ناصحیح از یکدیگر و کاستی‌ها و نواقص موجود در فهم و درک مشترک فرهنگی بین جوامع بازمی‌گردد. ازاین‌رو، مطالعات فرهنگی و آشنایی با فرهنگ ملل، یکی از اولویت‌های اصلی در حوزه ارتباطات و تعاملات فرهنگی به شمار می‌آید و کمبود ادبیات پژوهشی فارسی در حوزه مطالعات فرهنگی ملل نیز بر این امر تأکید دارد. نقش دوسویه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در مبادلات فکری و فرهنگی کشورمان با جوامع دیگر، بر ضرورت تولید منابعی برای مطالعه و ارتقای سطح دانش جامعه ایرانی، به‌ویژه نخبگان و دانشگاهیان با فرهنگ سایر ملل تأکید دارد. به منظور تحقق این هدف، مرکز مطالعات راهبردی روابط فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حوزه ارتباطات فرهنگی ـ بین‌المللی، اقدام به چاپ و نشر مجموعه‌ای از کتاب‌ها با عنوان «مطالعات منطقه‌ای» کرده است. در این مجموعه، ضمن بهره‌گیری از پژوهش‌ها و گزارش‌های رایزنی‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، از کارشناسان و صاحب‌نظران در حوزه‌های مختلف مطالعات فرهنگی ملل نیز استفاده شده است. مجموعه حاضر، به معرفی ویژگی‌ها و مباحث فرهنگی کشورها می‌پردازد؛ ضمن آن که تلاش دارد با معرفی فرهنگ کشورها یا موضوعات مرتبط به مناسبات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها، اطلاعات جامع و ارزشمندی ارائه دهد.

درباره کتاب الجزایر در آیینه فرهنگ

الجزایر دومین کشور بزرگ قاره آفریقا از نظر مساحت پس از سودان است. این کشور از پیشینه تاریخی و فرهنگی غنی‎‌ای برخوردار بوده و در برهه‌ای از تاریخ خود، به دلیل مبارزه با فرانسه به عنوان یک کشور پیشتاز در مبارزه با استعمار به شمار می‌آمده است. این کشور به دلیل پیشینه اسلامی و سنتی خود و نیز تحولات برگرفته از فرهنگ غربی، از جامعه و فرهنگ متنوعی برخوردار است که می‌تواند برای مخاطب ایرانی جذاب باشد. 

کتاب حاضر، مجموعه‌ای است برگرفته از گزارش‌‎های ارسالی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آن کشور در قالب ۹مقاله با موضوعاتی همچون جریان‌شناسی دینی، طریقت‎‌های صوفیه، سینما و صنعت نشر کتاب، وضعیت زنان و موضوعات دینی در جامعه الجزایر.

خواندن کتاب الجزایر در آیینه فرهنگ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به مباحث کشورشناسی و مطالعات فرهنگی 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۸۰۳-۲
تعداد صفحات۱۵۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۸۰۳-۲