با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مدیریت استراتژیک هوایی

دانلود و خرید کتاب مدیریت استراتژیک هوایی

راهبردهای موفقیت‌آمیز اهداف و استحکام‌سازی سازمانی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مدیریت استراتژیک هوایی  نوشته  داوود صادقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مدیریت استراتژیک هوایی

کتاب مدیریت استراتژیک هوایی نوشته داوود صادقی است. این کتاب به مدیریت راهبردی می‌پردازد. این کتاب راهبردهای موفقیت‌آمیز اهداف و استحکام‌سازی سازمانی را به شما معرفی می‌کند و کمک میکند در مسیر درست حرت کنید.

درباره کتاب مدیریت استراتژیک هوایی

مدیریت راهبردی یک فرایند برنامه ریزی است که برای کمک به یک سازمان به منظور تعیین ماموریت و جهت کلی یا هدف کلان به‌کار می‌رود. به عبارت دیگر، فرایندی است که به یک سازمان کمک می‌کند تا طرحی که برای آینده شرکت ضروری است را تدوین نموده و از طریق آن به اهداف خود دست یافته و آن ها را اجرا کند.

مدیریت راهبردی مسیر یا جهتی را مشخص می‌کند که سازمان در حین جستجوی بازارهای جدید، جذب یا حفظ مشتریان، رقابت با بازارهای جدید و انجام عملیات کسب و کار را باید پیگیری کند. راهبرد در یک معنا همان رفتار سازمان است. راهبرد مانند هر رفتار دیگری تحت تاثیر نیروهای بیرونی و همچنین ارزش های درونی، فرهنگ سازمانی و قابلیت های آن قرار دارد. این ارزش ها و قابلیت های درونی باید بخشی از معادله‌ای باشد که به خوبی برای سازمان شناخته شده است. این قابلیت‌ها مواردی از قبیل عملکرد مالی، عملکرد بازار، سوابق امنیتی و عملکرد عملیاتی را در بر می‌گیرند.

راهبرد یک سازمان بر مبنای دسته‌ای از تصمیمات مدیریتی استوار است که توسط اطلاعات قابل سنجش احاطه شده یا حمایت می‌شود. مدیریت راهبردی می‌کوشد موضوعاتی را شناسایی کند که در آینده از اهمیت برخوردار خواهند بود و یک نقشه راه بر اساس قابلیت‌های یک سازمان برای آینده فراهم می‌سازد. امروزه راهبرد بیشتر از هر زمانی برای بقای شرکت‌ها ضروری است. چرا؟ زیرا راهبرد مدیران را به تفکر رو به جلو برای فعال بودن در حجاری کردن کسب و کار شرکت وا می‌دارد. یک شرکت بدون راهبرد شبیه یک تکه از تخته شناور است که بدون جهتی مشخص در بازار شناور است. شرکت‌ها بدون راهبرد، عموما در برابر حرکت‌های رقابتی بدون واکنش باقی می‌مانند و مسیری در حد وسط را دنبال می‌کنند و در یک بازار رقابتی جایی برای حد وسط وجود ندارد. راهبرد همچنین برای عملکرد سازمانی ضروری است؛ راهبرد چسبی است که همه قطعات سازمان را کنار هم نگه می‌دارد. اگر همه بخش‌های سازمان از یکدیگر حمایت نکنند – عملیات بازاریابی، امور مالی، تحقیق و توسعه، سیستم‌های اطلاعاتی با همه تلاش‌های سازمانی – نتیجه‌ای فاجعه بار می‌شود. راهبردی که به خوبی طراحی شده باشد چارچوبی برای منطق عملیات فراهم می‌سازد.

کتاب مدیریت استراتژیک هوایی به شما یاد می‌دهد چطور راهبردی دقیق داشته باشید تا به هدفتان برسید.

خواندن کتاب مدیریت استراتژیک هوایی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام صاحبان کسب و کار پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب مدیریت استراتژیک هوایی

فرد هنگام تدوین اهداف باید هم به اهداف بلند مدت و هم به اهداف کوتاه مدت بیاندیشید. بلند مدت در محیط پوبایی که شرکت ها در حال حاضر در آن وجود دارند به معنی پنج سال است. اهداف بلند مدت فرد را به تفکر درباره جایگاه و عملکرد آینده سازمان وا می دارند. فرد چه اینکه اهداف بلند مدت یا کوتاه مدت را تعیین می کند باید همیشه از آنچه که در جهان پیرامون می گذرد آگاه باشد. اگر فردی اهداف بلند مدت نداشته باشد آنگاه تمرکز بر اهداف کوتاه مدت سبب می شود هدف پایداری رقابتی نادیده گرفته شود. پایداری رقابتی تنها می تواند با مراقبت همیشگی از محصولات یا خدمات نسل بعدی حاصل شود. تدوین اهداف بلند مدت لاجرم موجب تعیین اهداف عملکردی بلند مدت برای مدیران می شود.

اهداف کوتاه مدت به عنوان ابزاری برای وا داشتن مدیران برای انجام اقدامات عاجل در جهت دستیابی به اهداف بلند مدت به کار می رود. آن ها می توانند سنگ بنا یا نقاط عطفی به سوی دستیابی به جایگاه مورد نظر باشند.

اهداف باید در سراسر سازمان فراگیر باشند

تدوین اهداف سازمانی به منظور فراهم آوردن مسیر برای یک سازمان ضروری است. با این حال تعیین اهداف نباید در سطح کلان متوقف شود. در حقیقت اهداف باید در تمام سطوح سازمان تعیین شوند. مفهوم تعیین اهداف از بالا به پایین بدین معنا است که جهت در بالا تدوین شده است اما بخش ها، کسب و کارهای مجزا، ادارات و حیطه های کارکردی اهداف مورد نظر خود را تعیین می کنند. اهدافی که در سطوح دیگر سازمان تدوین می شوند برای حمایت از اهداف سازمانی وجود دارند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۰ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۹-۳۴۱-۹
تعداد صفحات۲۴۰صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۹-۳۴۱-۹