با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب جوشن کبیر اثر شرکت کوثر نور رایانه

دانلود و خرید کتاب جوشن کبیر

۴٫۵ از ۱۱ نظر
۴٫۵ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جوشن کبیر  نوشته  شرکت کوثر نور رایانه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جوشن کبیر

در دعای جوشن کبیر که صد فراز دارد، پروردگار سبحان به نام‌ها و صفات گوناگونی که در آیات و روایات اسلامی آمده، خوانده می‌شود. این‌ دعا هزار و یک‌ «اسم‌» خدای‌ متعال‌ را در خود جای داده است.

درباره کتاب دعای جوشن کبیر

دعای جوشن کبیر را جبرئیل برای حضرت رسول(صلی‌الله‌علیه‌وآله) در یکی از جنگ‌ها فرود آورد، درحالی‌که زره سنگینی بر تن آن حضرت بود، به طوری که سنگینی آن بدن مبارک آن پیامر را به درد آورده بود. جبرئیل گفت: یا محمّد؛ پروردگارت به تو سلام می‌رساند و می‌فرماید: این جوشن [زره] را از تن خود بیرون کن و این دعا را بخوان که برای تو و امّتت موجب ایمنی است.

این‌ دعا صد فراز دارد و هر فراز حاوی‌ ده‌ اسم از اسمای‌ خداست‌، به‌جز فراز ۵۵ که‌ یازده‌ اسم‌ باری‌تعالی در آن‌ آمده‌ است‌؛ بنابراین‌، درمجموع‌، این‌ دعا حاوی‌ هزار و یک‌ «اسم‌» خدای‌ متعال‌ است. تعداد زیادی از نام‌ها، تعابیر و اصطلاحات به کار رفته در این دعا، برگرفته از قرآن هستند. در هر فراز، کلمات به‌کار رفته حالت موزون و آهنگین دارند؛ چیزی که بسیار شبیه به آرایه ادبی سجع در ادبیات فارسی است. به عنوان نمونه، در فراز اول، کلمات «رحیم»، «کریم»، «مقیم»، «عظیم»، «قدیم»، «علیم»، «حکیم» و «حلیم» به کار رفته‌اند که به علت مشابه بودن حروف پایانی، به این فراز حالت آهنگ‌گونه داده‌اند.

درباره فضیلت خواندن دعای جوشن کبیر

هر که این دعا را هنگام خروج از منزل بخواند، خدای تعالی عمل او را به عمل‌های نیکو لاحق می‌سازد.

حضرت رسول (صلی الله علیه و آله) فرمودند که: هیچ بنده‌ای از امّت من نیست که این دعا را در ماه مبارک رمضان سه مرتبه یا یک مرتبه بخواند مگر آنکه به تحقیق که خدای تعالی بدن او را بر آتش حرام می‌کند و بر او بهشت واجب می‌شود.

خدای تعالی در آسمان چهارم خانه‌ای بنا کرده که نامش بیت المعمور است؛ به آن خانه در هر روزی هفتاد هزار فرشته داخل می‌شوند و از آن بیرون می‌روند و دیگر به سوی آن تا روز قیامت بر نمی‌گردند و خدای عزّ و جلّ به صاحب این دعا ثواب این فرشتگان را می‌بخشد.

کسی که این دعا را در ظرفی پاکیزه به آب باران و زعفران بنویسد و آن را بیاشامد به قدری که نوشیدن آن را توانا باشد، خدای تعالی او را از هر دردی و هر بیماری شفا می‌دهد.

هر کسی که این دعا را بخواند، مثل مردن شهدا می‌میرد. خدای تعالی برای او ثواب هفتصد هزار شهید از شهیدان صحرا را می‌‌نویسد و.....


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
محسن عشقی
۱۴۰۰/۰۶/۱۴

عالی خیلی خوش خط و خوانا هستش حتما استفاده کنید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۲۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۸۷۴-۱-۶
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۲۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۸۷۴-۱-۶