با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نگاهی به ابعاد و آثار ویروس کرونا در جهان

دانلود و خرید کتاب نگاهی به ابعاد و آثار ویروس کرونا در جهان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نگاهی به ابعاد و آثار ویروس کرونا در جهان  نوشته  علیرضا دانش‌نیا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نگاهی به ابعاد و آثار ویروس کرونا در جهان

کتاب نگاهی به ابعاد و آثار ویروس کرونا در جهان نوشته علیرضا دانش‌نیا است. این کتاب سعی دارد با نگاهی باز و جامع به تاثیر ویروس کرونا بر تمام جهان بپردازد. کتاب نگاهی به ابعاد و آثار ویروس کرونا در جهان را انتشارات بین‌الملیی الهدی منتشر کرده است.

درباره کتاب نگاهی به ابعاد و آثار ویروس کرونا در جهان

ارتباطات فرهنگی، یکی از ماندگارترین و مؤثرترین مناسبات انسانی است که بر پایه گفتگو و تبادل اطلاعات شکل می‌گیرد. اینگونه ارتباطات پایه و مبنایی برای تعامل انسان‌ها با یکدیگر بوده و بر سایر حوزه‌های روابط جوامع، همانند مناسبات اقتصادی و سیاسی نیز تأثیرگذار است. امروزه به رغم رشد و توسعه دانش بشری، به‌ویژه در حوزه ارتباطات و شکل‌گیری دهکده جهانی، بشر بیش از هر زمان دیگر، نسبت به هم‌نوع خود بیگانه است. در این میان ریشه بسیاری از منازعات و چالش‌ها، به درک ناصحیح از یکدیگر و کاستی‌ها و نواقص موجود در فهم و درک مشترک فرهنگی بین جوامع بازمی‌گردد. ازاین‌رو، مطالعات فرهنگی و آشنایی با فرهنگ ملل، یکی از اولویت‌های اصلی در حوزه ارتباطات و تعاملات فرهنگی به شمار می‌آید و کمبود ادبیات پژوهشی فارسی در حوزه مطالعات فرهنگی ملل نیز بر این امر تأکید دارد. نقش دوسویه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در مبادلات فکری و فرهنگی کشورمان با جوامع دیگر، بر ضرورت تولید منابعی برای مطالعه و ارتقای سطح دانش جامعه ایرانی، به‌ویژه نخبگان و دانشگاهیان با فرهنگ سایر ملل تأکید دارد. به منظور تحقق این هدف، مرکز مطالعات راهبردی روابط فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حوزه ارتباطات فرهنگی ـ بین‌المللی، اقدام به چاپ و نشر مجموعه‌ای از کتاب‌ها با عنوان «مطالعات منطقه‌ای» کرده است. در این مجموعه، ضمن بهره‌گیری از پژوهش‌ها و گزارش‌های رایزنی‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، از کارشناسان و صاحب‌نظران در حوزه‌های مختلف مطالعات فرهنگی ملل نیز استفاده شده است. مجموعه حاضر، به معرفی ویژگی‌ها و مباحث فرهنگی کشورها می‌پردازد؛ ضمن آن که تلاش دارد با معرفی فرهنگ کشورها یا موضوعات مرتبط به مناسبات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها، اطلاعات جامع و ارزشمندی ارائه دهد.

با ظهور ویروس ناشناخته کرونا، سوال بزرگی در اذهان مردم جهان مبنی بر این که شیوه زندگی در دوران پسا کرونا چه تفاوتی با قبل از آن خواهد داشت، شکل گرفت. آنچه مسلم است این است که این ویروس فراگیر، باعث ایجاد تغییراتی در جهان بینی، رفتار، منش، اخلاق و مشخصات زیستی و دموگرافیک و همچنین وجوه اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و آموزشی و ارتباطات انسان خواهد بود. با ادامه این وضعیت، ضروری است که فعالان عرصه‌های مختلف فرهنگ از جمله دیپلماسی فرهنگی، برنامه‎‌های لازم را در این خصوص پیش‌بینی نمایند. در همین راستا؛ کتاب حاضر حاوی مقالات و گفتگوهای اندیشمندان و نظریه‌پردازان و همچنین گزارش‌هایی از تحولات اجتماعی و فرهنگی کشورهای مختلف جهان در مورد کرونا و تبعات آن است که به همت نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، تهیه و ارسال گردیده و در چهار بخش دسته‌بندی شده که می‌تواند در سیاست‎‌گذاری و آینده پژوهی فرهنگی تأثیرگذار باشد.

خواندن کتاب نگاهی به ابعاد و آثار ویروس کرونا در جهان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به امر بین‌الملل و علوم اجتماعی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۷۹۱-۲
تعداد صفحات۱۳۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۷۹۱-۲