با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
افرای عصر پاییز (بررسی همه سویه اشعار سیمین بهبهانی)

دانلود و خرید کتاب افرای عصر پاییز (بررسی همه سویه اشعار سیمین بهبهانی)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب افرای عصر پاییز (بررسی همه سویه اشعار سیمین بهبهانی)  نوشته  مهناز ابوطالبی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب افرای عصر پاییز (بررسی همه سویه اشعار سیمین بهبهانی)

کتاب افرای عصر پاییز (بررسی همه سویه اشعار سیمین بهبهانی) اثری از مهناز ابوطالبی است که در انتشارات تیرگان به چاپ رسیده است. این اثر مروری دارد بر اشعار و آثار بانوی غزل ایران، سیمین بهبهانی.

درباره کتاب افرای عصر پاییز (بررسی همه سویه اشعار سیمین بهبهانی)

سیمین خلیلی ملقب به سیمین بهبهانی ۲۸ تیر ۱۳۰۶ در تهران متولد شد و ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ از دنیا رفت. او را به دلیل سرودن غزل در وزن‌های بی‌سابقه، نیمای غزل نامیده‌اند. اشعاری زیبا که در سراسر جهان خوانده می‌شوند و طرفدار دارند. در نوروز سال ۱۳۹۰، باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، ترجمه‌ای از غزل «دوباره می‌سازمت وطن» را به عنوان پیام تبریک نوروز خواند. خوانندگان مشهور، مانند شهرام ناظری و شادروان محمدرضا شجریان هم اشعار او را به آواز خوانده‌اند.

اشعار او از عشق به وطن، زلزله، انقلاب، جنگ، فقر، تن‌فروشی، آزادی بیان و حقوق برابر برای زنان سرشارند. هرچند سیمین بهبهانی را به دلیل اشعار بینظیرش می‌شناسند، نباید فراموش کرد که او یکی از کسانی بود که در راستای حمایت از حقوق زنان در ایران به شدت تلاش می‌کرد.

مهناز ابوطالبی در کتاب افرای عصر پاییز به بررسی همه سویه اشعار سیمین بهبهانی پرداخته است و زیبایی‌شناسی، صور خیال، موسیقی و جایگاهش در اشعار، التذاذ هنری و احساس و اندیشه را شعرهای زیبای او بررسی کرده است.

کتاب افرای عصر پاییز (بررسی همه سویه اشعار سیمین بهبهانی) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به شعر و ادبیات فارسی را به خواندن کتاب افرای عصر پاییز (بررسی همه سویه اشعار سیمین بهبهانی) دعوت می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۱۱۸-۳
تعداد صفحات۲۰۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۱۱۸-۳