با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شازده کوچولو

دانلود و خرید کتاب شازده کوچولو

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شازده کوچولو  نوشته  آنتوان دوسنت اگزوپری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب شازده کوچولو

کتاب شازده کوچولو اثر بی‌نظیر و جاودانه آنتوان دوسنت اگزوپری است که با ترجمه معصومه تاجمیر می‌خوانید. این داستان زیبا درباره شاهزاده کوچکی است که به دنبال دوست می‌گردد و به همین دلیل سیاره‌اش را ترک می‌کند و سفری را به سوی زمین آغاز می‌کند.

این داستان زیبا اولین بار در سپتامبر سال ۱۹۴۳ در نیویورک منتشر شد اما تا امروز به بیش از ۳۰۰ زبان ترجمه شده است و یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تمام سال‌ها است. این کتاب در سال ۲۰۰۷ نیز به عنوان کتاب سال فرانسه برگزیده شد. علاوه بر این، به طور متوسط سالی ۱ میلیون نسخه در جهان می‌فروشد و بارها به دست مترجمان مختلف ترجمه شده و حتی تصویرگران بسیاری نیز، نسخه خودشان را از این اثر ارائه داده‌اند. 

درباره کتاب شازده کوچولو

شازده کوچولو داستان سفر یک مسافر کوچک است که از محل زندگی‌اش، یعنی اخترک ب۶۱۲ به سمت زمنی سفر می‌کند. او به دنبال دوست می‌گردد و به همین دلیل تصمیم می‌گیرد از سیاره کوچک خودش به جای دیگری سفر کند. در طول مسیرش به سیاره‌های مختلفی می‌رسد و در هرکدام از این سیاره‌ها با کسی آشنا می‌شود. هر کدام از آن‌ها داستان خود را دارند و کارهای عجیبشان باعث می‌شود که او با خودش بگوید «آدم بزرگ‌ها واقعا خیلی خیلی عجیب و غریبند.»

وقتی شازده کوچولو به زمین می‌رسد با خلبان آشنا می‌شود. او که هواپیمایش خراب شده است و در یک بیابان گیر افتاده است با شازده کوچولو دوست می‌شود و داستانش را از زبان خودش می‌شنود. رابطه زیبایی که میان خلبان و پسرک کوچک شکل می‌گیرد، از زندگی، عشق و مسائل بسیار دیگر حکایت دارد.

کتاب شازده کوچولو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شازده کوچولو اثری است که نمی‌توان برای آن مخاطب خاصی قائل شد. همه افراد از خواندن آن لذت می‌برند و در دنیای زیبای اگزوپری غرق می‌شوند. با این حال اگر دوست دارید به دوران خوش کودکی خود برگردید یا با کودک درونتان ارتباط کنید، این کتاب راه را به شما نشان می‌دهد.

درباره آنتوان دو سنت اگزوپری 

آنتوان دو سنت اگزوپری در ۲۹ ژوئن ۱۹۰۰ در لیون فرانسه چشم به جهان گشود. او تا پیش از جنگ جهانی دوم، به عنوان یک خلبان تجاری موفق مشغول به فعالیت بود اما با آغاز جنگ، به نیروی هوایی فرانسه در شمال آفریقا پیوست. اگزوپری کتاب شازده کوچولو را با الهام از دیدار با کودکی در آفریقا، نوشته است. داستانی زیبا که بارها مورد اقتباس‌های سینمایی و تلوزیونی نیز قرار گرفته است. او به دلیل نوشتن این داستان و همچنین کارهای دیگرش که آن‌ها نیز به نوعی با پرواز کردن در ارتباط هستند، به عنوان یکی از قهرمانان ملی فرانسه شناخته می‌شود.

از میان آثار او می‌توان به کتاب‌های پرواز شبانه، خلبان جنگ، زمین آدم‌ها و پیک جنوب اشاره کرد. آنتوان دو سنت اگزوپری در سال ۱۹۴۴ در پی حادثه‌ای برای هواپیمایش رخ داد، از دنیا رفت. 

بخشی از کتاب شازده کوچولو

سیاره بعدی محل زندگی یک شراب‌خوار بود. این دیدار خیلی کوتاه بود، اما شازده کوچولو را در اندوه عمیقی فرو برد.

شازده کوچولو به آن شراب‌خوار که ساکت و آرام بود و تعداد زیادی از بطری‌های خالی و پر را جمع کرده بود گفت: شما این‌جا چکار می‌کنی؟

شراب‌خوار با لحنی غمگین پاسخ داد: من در حال نوشیدن هستم.

شازده کوچولو گفت: چرا می‌نوشی؟

شراب‌خوارِ همیشه مست پاسخ داد: برای آن‌که فراموش کنم.

شازده کوچولو که برای او متأسف شد پرسید: چه چیزی رو فراموش کنی؟

شراب‌خوار سرش را پایین انداخت و اقرار کرد: فراموش کنم که شرمسارم.

شازده کوچولو می‌خواست به او کمک کند برای همین با سماجت پرسید: از چی شرمساری؟

شراب‌خوار گفت: شرمسار از نوشیدن.

حرفش را تمام کرد و در سکوت سهمگینی فرورفت.

شازده کوچولو گیج و مبهوت به راه افتاد.

همان‌طور که به راهش ادامه می‌داد با خودش گفت: آدم بزرگ‌ها واقعا خیلی خیلی عجیب و غریبند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۱۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۴۱۲-۶۹-۸
دسته بندی
تعداد صفحات۱۱۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۱۰
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۴۱۲-۶۹-۸