دانلود و خرید کتاب خاطرات ۱۵ خرداد؛ قم (دفتر اول) علی باقری
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب خاطرات ۱۵ خرداد؛ قم (دفتر اول) اثر علی باقری

کتاب خاطرات ۱۵ خرداد؛ قم (دفتر اول)

معرفی کتاب خاطرات ۱۵ خرداد؛ قم (دفتر اول)

کتاب خاطرات ۱۵ خرداد؛ قم (دفتر اول) نوشته علی باقری یکی از کتاب‌های مجموعه خاطرات ۱۵ خرداد است که به قیام مشهور مردم ایران به رژیم شاهنشاهی در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ می‌پردازد و در هر جلد به خاطرات شفاهی یکی از شهرهای ایران که در این قیام نقش داشتند را بررسی می‌کند.

درباره مجموعه خاطرات ۱۵ خرداد

تظاهرات ۱۵ خرداد، مجموعه اعتراضاتی است که در خرداد ۱۳۴۲ خورشیدی به دنبال بازداشت امام خمینی (ره) در انتقاد به لایحهٔ انجمن‌های ایالتی و ولایتی و انقلاب سفید شاه و مردم که توسط رژیم پهلوی شروع شده بود، رخ داد. تظاهرات در شهرهای تهران، قم و ورامین علیه دولت اسدالله علم برپا شد. این تظاهرات به درگیری بین مأموران شهربانی و تظاهرکنندگان انجامید.

طبق نظر تحلیل‌گران سیاسی و اجتماعی معتقدند که قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ نقطه عطفی در آغاز انقلاب ۱۳۵۷ به‌شمار می‌آید.

در دی ۱۳۴۱ خورشیدی، اصلاحات اقتصادی-اجتماعی توسط محمدرضا شاه با عنوان «انقلاب سفید» یا «انقلاب شاه و مردم» اعلام و طی یک همه‌پرسی تصویب شد. طرح انقلاب سفید با مخالفت‌هایی از سوی جبهه ملی و همچنین محافل مذهبی روبه‌رو شد.

این مخالفت‌ها منجر به شروع سلسله اعتراضاتی در شهرهای مختلف شد که مجموعه خاطرات ۱۵ خرداد در هر جلد به خاطرات مردم یکی از این شهرها می‌پردازد و اطلاعات کامل و جامعی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

آنچه كه در تاريخ شفاهی اهميت دارد، جزئي‌نگری و دنبال كردن گام به گام رخدادها و شناخت هرچه بيشتر اتفاقات است كه می‌تواند كمكی برای تحليل درست تاريخ قلمداد شود. تاریخ شفاهی معاصر می‌تواند نگاه مردم به اتفاقات را به روشنی بیان کند و این مجموعه در راستای معرفی بخش مهمی از تاریه ایران نوشته شده است.

خواندن مجموعه کتاب خاطرات ۱۵ خرداد را به چه کسانی پیشنهاد می‌کینم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ معاصر ایران پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۲٫۸ مگابایت

سال انتشار

۱۳۸۸

تعداد صفحه‌ها

۶۵۵ صفحه

حجم

۲٫۸ مگابایت

سال انتشار

۱۳۸۸

تعداد صفحه‌ها

۶۵۵ صفحه

قیمت:
۱۹۶,۰۰۰
تومان