با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اقتصاد انرژی در ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی

دانلود و خرید کتاب اقتصاد انرژی در ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اقتصاد انرژی در ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی  نوشته  سمیه دهقانپور وحید  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اقتصاد انرژی در ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی

کتاب اقتصاد انرژی در ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی اثری از سمیه دهقان‌پور وحید است. این کتاب به بررسی اقتصاد انرژی ایران می‌پردازد و آن را از منظر اقتصاد مقاومتی بررسی می‌کند. 

درباره کتاب اقتصاد انرژی در ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی

اقتصاد انرژی شاخه‌ای از علم اقتصاد است. در این علم استفاده انسان از منابع انرژی و کالاهای انرژی و پی آمدهای این استفاده بررسی می‌شود. 

اقتصاد مقاومتی به معنی تشخیص حوزه‌های فشار و متعاقباً تلاش برای کنترل و از بین بردن تأثیرها و در نهایت، تبدیل چنین فشارهایی به فرصت جهت رشد و بالندگی بیشتر است. به طور کلی اقتصاد مقاومتی روشی برای مقابله با تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی به شمار می‌آید. سمیه دهقان‌پور وحید در این کتاب به بررسی اقتصاد انرژی ایران می‌پردازد. و آن را با رویکرد اقتصاد مقاومتی بررسی می‌کند. 

کتاب اقتصاد انرژی در ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب اقتصاد انرژی در ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی اثری سودمند برای علاقه‌مندان و فعالان در حوزه‌های اقتصادی است. 

بخشی از کتاب اقتصاد انرژی در ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی

صنعت نفت و گاز، از لحاظ درآمدزایی، درآمدزاترین و از نظر سرمایه بری (اعم از منابع سرمای‌های، مالی، انسانی و فناوری) سرمایه برترین حوزه اقتصادي کشور است. با توجه به همین موضوع، این صنعت جایگاه شاخصی در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی دارد به گونه‌ای که بندهای ۱۳ تا ۱۵ این سیاست‌ها به این صنعت اختصاص پیدا کرده است. علاوه بر این، بندهای ۴ و ۸ مرتبط با هدفمندی یارانه‌ها و مدیریت مصرف انرژی و همچنین بند ۲۸ مرتبط با سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت و گاز نیز به این صنعت ارتباط دارند. بنابراین، به دلیل اهمیت فراوان آن در اقتصاد کشور، ۴ سیاست از سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به صورت مستقیم به این بخش اختصاص دارد.  

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۲۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۴۶۷۳-۷‬‬‬‬‬
دسته بندی
تعداد صفحات۱۹۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۲۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۴۶۷۳-۷‬‬‬‬‬